Jigsaw

• Česko Příchozí (více)

Zohavená těla se začnou objevovat na různých místech ve městě. V průběhu vyšetřování všechny důkazy jednoznačně ukazují na jednoho muže: Johna Kramera. Jak to jen může být možné? Muž zvaný Jigsaw je totiž více než 10 let po smrti. Pokračování známé hororové série SAW je tu znovu.... Těšte se, budete se bát. (Vertical Entertainment)

-bad-mad-wolf-

Předimenzovaná kombinatorika série Saw se rozjíždí zase a je tentokrát docela snesitelná, jelikož obměna na tvůrčích židlích přinesla o něco příběhovější charakter (nebo mam jen ten pocit?). Proti starším epizodám nečekaně ubylo brutality, imbecilní závěr (tentokrát HODNĚ předvídatelnej) ovšem zůstává zavedeným pořádkům věrnej. Je sice super, že s Jigsawem táhne provaz armáda spolupachatelů, jejíž nováčci se musí do už tak chatrný konstrukce vždy složitě začleňovat, ale nefunguje to dávno ani trochu. Do jednoduchýho a jasně danýho příběhu prvního filmu, v němž figuroval jeden pachatel, se postupně musely násilně naroubovat desítky dalších postav a podmotivů, aniž by se původní story měnila (fungovalo to jen a pouze v díle druhém, kde se ještě dalo mluvit o momentu překvapení). Je to úplně stejný, jako když do zdi natlučete hřebík pro malou poličku a ve finále na něj pověsíte šestimetrovej regál - hřebík vypadne a zůstane po něm DÍRA jako prase. Proč kurník prostě nenatočit normální sequel a nepokusit se vyrobit jiný zvraty, než ty, který se snaží nesmyslně narvat mezi starý události za cenu naprosto směšný překombinovanosti? Btw, rajcovní laborantka zoufale nevyužitá, proč? A proč se tam všichni chovali tak nemožně? Nejvíc mě baví představa, jakej fail by si užíval Jigsaw poté, co by černoch nepustil diktafon v nastraženém oku. Takže co že to tu máme? Další série pastiček a další záporák, kterej ve finále udělá debily ze všech (včetně scenáristů). Dvě hvězdy za to, že nebyla nuda. ()

Frajer42

Jedna z nejhorších návštěv kina v mém životě. Tento snímek staví svůj sotva měřitelný úspěch výhradně na svém jménu, které mu vytvořily díly předchozí. Jinak to byla opravdu přehlídka zoufalosti. Postavy byly neskutečně nezajímavé a jejich osudy mi byly zcela lhostejné. Co se týče příběhu, tak za něco stály výhradně až poslední minuty, které přinesly nějaké to překvápko. V ději mě neskutečně sraly skoky, respektive výskoky ze hry, na kterou se dalo koukat alespoň po stránce příjemných herních atrakcí. To, co se dělo mimo zdi kůlny smrdělo snad céčkovým filmem. Extrémní nálož nudy. Obrovské zklamání a první debilní díl této úžasné série. ()

Anderton

Od dvojky som preskočil hneď k Jigsawovi, takže moje hodnotenie nebude príliš objektívne. A to som prvé dva diely videl ešte v minulom desaťročí. Takže máme tu opäť fajn pasce, pekné baby, striekanice krvi, pekne naaranžované zohavené telá a samozrejme veľký twist na konci. Pre fanúšikov série možno významný, pre mňa taký normálny zvrat, akých som už videl v podobných thrilleroch desiatky. Ale ide stále o fajn polnočnú jednohubku. ()

lamps

Svérázný vykonavatel boží spravedlnosti se po sedmileté odmlce vrací v docela rutinním sequelu, na němž je nejvíce sympatické to, s jakým elánem a ambicemi recykluje vše dříve viděné včetně důrazu na závěrečnou pointu, která dosavadní průběh syžetu obrací nikoli na hlavu, ale doslova vnitřnostmi ven. Na rozdíl od otřesně překombinované trojky, u níž jsem raději se sérií skoncoval, tahle epizodka docela dává smysl a poslední sekvence přepisuje fabuli filmu způsobem, proti němuž jsem vůbec nic nenamítal a který logiku vyprávění posouvá tentokrát na přijatelnou žánrovou úroveň. Aby se ale dosáhlo alespoň částečně úrovně prvního dílu, nesmělo by být tempo zpočátku tak ospalé, postavy jednotvárné od prvních scén a násilí tak nereálné a nepříliš odvážné. A ten vševědoucí vrah a narativ založený víceméně na sérii náhod (byť tentokrát narovnaný pointou), to už je vyloženě na pěst.. 55% ()

sniper18

Keby sa jednalo o pilotný film k priemernému seriálu na motívy známej série, ako to vlastne aj kvalitou vyzerá, tak by som bol asi trochu menej kritický, ale ako plnohodnotné pokračovanie, ktoré navyše prichádza po dlhých siedmych rokoch, kedy mali tvorcovia čas na nové nápady je to teda poriadne fiasko. Alebo keby si to aspoň udržalo tú pôvodnú úroveň, ale ani omylom. Tým teraz nechcem tvrdiť, že by bola pôvodná séria nejakou mojou mimoriadne obľúbenou, to určite nie, ani jeden diel sa pre mňa nestal žánrovou klasikou, ktorú by som si púšťal opakovane, ale predsa len celá séria mala svoje kvality, do žánru prinášala niečo nové a síce mala lepšie a horšie diely, ale žiadny ma vyložene nesklamal a tak som sa každý rok na nový prírastok celkom tešil. No toto najnovšie pokračovanie je teda prekvapivo sterilné. Dejovo je to prakticky len kopírka ľubovoľného pokračovania, čo ale nevidím ako väčší problém, takže opäť tu máme skupinu ľudí bojujúcu o prežitie, vyšetrovaciu líniu a samozrejme nejaké tie flashbacky, ale aspoň nejaké prekvapenie alebo funkčný zvrat by som skutočne ocenil, tu bolo až moc vidno, ako tvorcov nič nové a ani zaujímavé nenapadlo a už len prekopírovali to, čo videli v predchádzajúcich dieloch. Keby aspoň jedna línia vynikala a mohol sa tešiť na scény z nej, ale ani omylom, bezradné sú všetky. No aj tento diel sa samozrejme snaží občas tváriť šokujúco, očakávane hlavne vo finále a vtedy som sa za jeho tvorcov teda cítil trochu trápne. Vôbec tomu nepomôžu ani postavy, aspoň nejakú charizmu má vlastne len detektív Callum Keith Rennie a samozrejme Tobin Bell, ktorý tu ale už nemôže mať moc priestoru a tým to končí. Hlavne zostava ľudí bojujúcich o prežitie je zúfalo nesympatická a herecky sú na tom tiež dosť biedne. A asi najväčším sklamaním sú samotné pasce a celková brutalita. Keď už film nevie nijak poriadne zaujať, aspoň na tomto si mohli dať trochu záležať, ale všetky pasce sú nudné a úmrtia, prípadne zranenia tiež. Tu nezaujme vôbec nič. A sklamalo ma to aj technicky, jedná sa o kinofilm, takže samozrejme aspoň určitú úroveň má, ale pôvodné diely mali teda zaujímavejší vizuál, surovejšiu atmosféru a aj efekty sa mi zdali trochu lepšie. Takže toto najnovšie pokračovanie síce nie je úplná katastrofa, pozerať sa na to dalo bez väčších problémov, ale sklamalo ma po všetkých stránkach. Všetky pôvodné diely boli nápaditejšie po stránke dejovej, ale aj pascí a pritom prichádzali rok po sebe. Tu bola tá dlhšia prestávka evidentne len na škodu. 43% ()

• Ôsmy Saw predpovedal už v roku 2010 horor Insidious. Bola v ňom použitá kresba postavičky klauna s tabuľou a číslicou 8 pod ňou. (WalterIK7)
  • Přestože poslední díl ze série Saw 3D (2010) byl brán jako konec série, tak se studio Lionsgate rozhodlo v roce 2012 se sérií pokračovat. Ve hře byl i plánovaný reboot série. Nakonec se po letech rozhodlo pro pokračování frančízy. (Lucasion)
  • Toto je druhý film Saw, na jehož konci nikdo neřekl „Game Over“, přičemž prvním filmem je Saw 5 (2008). (ČSFD)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se… (více)

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?