Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Výborný prepracované dielo od perfektného režiséra Petra Jacksna. Film je veľmi dobre spracovaný a drží sa takmer knižnej predlohy až na nejaký úplne nepodstatné malé zmeny, príbeh je neobyčajný a nikdy by som sa nepustil do reižrovanie tak ťažkého, dlhého a namáhavého príbehu o súboji dobra a zla. Výborné herecké obsadenie a herecké výkony, hudba a efekty, príbeh má samozrejme na svedomý pán Tolkien. Určite by som ho zaradil medzi jeden s najlepších filmov aké boli kedy natočené. Ked som tento film vzhliadol prvý krát, dojal ma k slzám.. Mojou najobľubenejšiou časťou filmu je v je scéna v Mórii v temnote Khazad-Dum, kde sa Gandalf prepadne do temnoty. "Nemôžme rozhodovať o tom, kto si zaslúži žiť a kto nie, môžme rozhodovať iba o tom, čo urobíme s časom ktorý nám bol daní" a preto tomuto filmu dávam 100%.

Forrest Gump (1994)

Forest Gump je film,ktoýr mi otvoril oči a začal som si uvedomovať cenu života, priateľstva a cenu lásky. Najlepší herecký výkon aký som kedy videl patrí Tomovi Hanksovi no aj Garymu Sinise ako poručíkovi Danovi. Toto dielo s krásnymi myšlienkami sprevádza celý čas skvelá hudba, ktorá diváka viac zahĺbi do emotívneho príbehu jednoduchého, skromného, úprimného a verného človeka s najväčším srdcom pod slnkom. Vôbec som sa nedokázal ubrániť slzám, no ako hovorí Forest, aj jeho matka „Život je ako bonboniéra, nikdy nevieme čo ochutnáme.“

Střihoruký Edward (1990)

Edward Scissorhands je najsmutnejší film, aký som kedy videl a ktorý mi spôsobil bolesť na srdci. Scéna kde sa Edward bozkával s Kim sa mi navždy vryla do srdca. Johny Depp stvárnil postavu Edwarda presvedčivo a tým získal veľké meno v svetovej kinematografii. Tim Burton vymyslel skvelý príbeh ktorý sa vás dotkne aj napriek tomu, že to sám hlavný hrdina nemôže.

Dracula (1992)

Dracula, najnešťastnejší príbeh o statočnom človeku milujúceho svoju ženu ktorá si zobrala život a zostala navždy zatratená a Bohom neprijatá vo Svätom kráľovstve, vedie hlavnú postavu k zrieknutiu sa Boha a pripojeniu k samotnému diablovi. Režisér dobre spravil, že zakomponoval do filmu scénu na konci ako sa obaja konečne stretli v nebi, inak by som asi prestal veriť v dobro. Film má desivú atmosféru a neviem si predstaviť nikoho kto by postavu Vlada Tepesha zahral lepšie ako Gary Oldman. Napriek tomu, že je film starší a niektoré efekty nie celkom prepracované, patrí Dracula k najlepším aký som videl a každému divákovi ukáže, kam ďaleko je človek schopný zájsť pre lásku.

Psycho (1960)

Film ktorí by mi nahnal väčšiu hrôzu som nevidel, upútal ma na 109minút a na konci som sa pristihol s otvorenými ústami, výkon Antonyho Perkinsa je perfektný, ako by bol naozaj tým psychopatom ktorí zabíja ľudí vo svojom moteli, alebo to nebol on? Nikto by tento film nespracoval lepšie ako pán Hitchcock a myslím že sa naň nikdy nezabudne, veď akoby sa aj mohlo, kúpeľná scéna patrí k najznámejším na svete. Takisto by som pochválil aj čiernobiely formát, ktorí filmu len pridá na atmosfére. Celý film tušíme kto asi je tým vrahom no na konci príde obrovský šok ktorí prekvapí, zaskočí a nenechá divákovi priestor v srdci na iný pocit ako je strach.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Koniec najúspešnejšej série všetkých čias, bol priam dokonalý, s atmosférou ktorú som zažil v kine som sa ešte pri žiadnom filme nestretol. Film ma prekvapil a hneď v prvých minútach som už mal slzy na krajíčku vďaka skvelej hudbe od skladateľa Alexandra Desplata. Práve hudba dodala tomuto filmu veľa, celý čas som mal v očiach slzy. Efekty boli prepracované a dokonalé, herecké výkony kvalitné, a príbeh mala samozrejme na svedomí kráľovná Rowling. Tento fantastický príbeh ktorí hovorí o súboji dobra a zla učí diváka aké je v živote dôležité priateľstvo vernosť a láska a zasa naopak, že nie je dobré vyvyšovanie, rasizmus a to všetko plodí len násilie a hlavne učí to, že človek sa nikdy nesmie vzdávať.