Město bohů (2002)

Skvelé, perfektné, výborné ! Celý film som takmer nedýchal, malo to skvelý príbeh, ani sekundu nenudilo, pár vtipných situácii bolo tiež super načasovaných a Kostička bol jednoznačne najlepšou postavou celého príbehu.

Mary a Max (2009)

Naozaj veľmi smutný, paradoxne miestami veľmi vtipný animovaný film. Tento príbeh rozprávajúci o dvoch ľuďoch ktorí nepoznajú pojem láska, žijú na druhom konci sveta a dopisujú si o svojich problémoch, nešťastí a "koníčkoch" ma veľmi dojal. Postavičky boli zvláštne "nakreslené" a pôsobili na mňa dosť škaredo, na tom ale vôbec nezáleží. Rodinu nám Pán Boh dal, priateľov, si našťastie vyberáme sami....Krásny film, odporúčam každému kto sa ocitol na mŕtvom bode.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Úžasné ! Pripomínalo mi to Pottera a malo to skvelý príbeh, výborne by sa tento film hodil na Burtona...Jim Carrey je naozaj pán herec, aj keď musím priznať že divadelná scéna svadby ma naozaj nudila. Pekná hudba, milý drobný herci a úžasne fantastické prostredie. Kiežby bolo takýchto filmov viac.

Čistá duše (2001)

Nádherný smutný príbeh o nešťastnom človeku, ktorý ma dojal maximálne ako sa dalo. Krásny soundtrack a úžasný výkon Russela, najviac sa mi páčili scény keď si John zapisoval všetko na okno a rozprával si pre seba čo sa dalo, bol to naozaj génius. Úžasne prevedené "neskutočné" postavy, ktoré nevinný matematik stále vidí, snažiac sa ich nevnímať a do toho nádherná Jennifer Connely, robia s tohto filmu jeden neskutočne nádherný film, ktorý mi veľmi pripomína Forresta Gumpa.

Zkažená úča (2011)

Otrasná zostarnutá Camerom Diaz, ktorá sa správa ako každá druhá žena na celom svete, do toho pridaných pár trápnych vtipov, ktoré sem tam pobavili a vznikol film Bad Teacher. Najlepšia scéna je určite tá, ako sa ten tučný chlapík vykotí na motorke, pri tomto zábere som potreboval okamžite odbehnúť na WC ....Jediná postava ktorá bola dobrá, bola postava hraná Justinom Timberlakeom, ktorý, ale mohol mať viacej priestoru, ale veľmi sa mi páčilo keď zaspieval celkom peknú pesničku na gitare pre "Veverku" ktorá na mňa pôsobila maximálne nesympaticky. Dávam 50%.

Hlavně nezávazně (2011)

Príde mi to to isté ako "Ide len o sex" akurát s iným hereckým obsadením, Natalie Portman tu nieje vôbec pekná a jediné čo ma zaujalo bol celkom pekný soundtrack a pri vetách ako "nemám rád Lil Waynea" alebo "Papáš ako mláďa dinosaura" som vyrpskol smiechom na obrazovku. Odporúčam každému na večernú pohodu.

Ukradené Vánoce (1993)

Originalita sama o sebe, úžasný príbeh, odohrávajúci sa v mestečku, kde sa život každého obyvateľa krúži len okolo sviatku Haloweenu a to všetko vystihuje skvela hudba, hlavne úvodná pesnička. Najviac sa mi páčila scéna ako hlavný hrdina spieval na cintoríne a scény s dámou ktorá stále len utekala. Odporúčam každému kto sa chce predvianočný večer báť.

Ospalá díra (1999)

Perfektne spracované hororové dielo, ktoré je maximálne Burtonovské ako sa len dá. Temné lesy plné hmly a záhadných zvukov v strede ktorých leží zaostalá dedinka ospalá diera kde s ničoho nič začnú strácať obyvatelia hlavy, čo viac o príbehu napísať?Jedine to, že nás na konci čaká prekvapenie a mal som v tej celej pátračke zmätok ako sa len dalo. Má to tú pravú atmosféru, ktorej najviac dopomáha Johny Depp ktorý má výraz na tvári, akoby práve dostal po hlave a strašidelná hudba. Najlepšou scénou v tomto filme je určite tá keď na svitaní kopú hrob vdovi Winshipovej. Jednoznačne najlepšia Burtonovka. Príbeh je tak zamotaný a zložitý, že pri ňom určite každý divák stratí hlavu.

Herkules (1997)

Jedna s najlepších Disneyho rozprávok a to vďaka svojskému humoru a krásne nakresleným scénam ako napríklad súboj Hydri a Herkulesa. Nádherné piesne a skvelý príbeh. Škoda, že už sa nerobia tak pekné veci.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Jeden s mála filmov ktorý, je robený podľa počítačovej hry. Pripomínalo mi to dosť múmiu, alebo pirátov s karibiku, ale malo to aj svoje vlastné plusy, súboje a hudba boli fajn a výkon herca bol skvelý, Jake Gyllenhaal zahral postavu naivného mladého princa priam dokonale. Dúfam, že natočia aj druhú časť "rodený bojovník" a tretiu "dva tróny" a vznikne nová, viac než len priemerná trilógia o súboji dobra a zla.