Někdo to rád horké (1959)

Najlepšia komédia s krásnou Marilyn a príbehom ktorý napodobnujú všetci komedianti v súčastnej dobe. Najviac sa mi páčila scéna vo vlaku a herecké duo ma vždy tak rozosmialo, že som počas celého filmu cítil šťastie a pokoj na duši. Skvelú atmosféru dodáva filmu určite aj čiernobiely formát. Tento snímok je oddychovým filmom na celý večer ktorý odporúčam hlavne zalúbencom ale aj bláznom.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Filmová klasika s najlepším obsadením aké sa len dalo a dokonale prepracovaným príbehom ktorí sa dá pozerať stále a diváka asi nikdy neomrzí. Ťažko sa mi vyberá najlepšie scéna filmu, pretože každá mala niečo do seba, ale asi to bola tá kde sa Butch Coolidge stretne s Vincentom a zabije ho. Určite je to jeden s najlepších filmov aké boli kedy natočené a film v ktorom sú tri príbehy s podsvetia zaujme a zabaví diváka rôznych vekových kategoŕií.

Barbar Conan (2011)

No bol som prekvapený, efekty boli úžasné, hudba tiež a nový herec bol skôr modelom s rockerským výrazom a hrubým hlasom ako Conanom. Príbeh trocha pozmenení a na dnešnú dobu ozaj dobrý podarený remake..

Klub rváčů (1999)

Zo začiatku som ten film nechápal a zdalo sa mi, že sa dlho rozbieha. Súboje boli dobré a Helena Bonham Carter patrí k mojim obľúbeným herečkám, Brad Pitt perfektný, presvedčivý a neľútostný. Príbeh prekvapil a veľké plus dávam aj hudbe. Niektoré úseky mi prišli trocha psychopatické a obdivujem ľudí čo s touto chorobou žijú, celý film som čučal a čakal na chvíľu kedy sa vlastne dozviem o čo tam ide. Najviac sa mi páčila scéna na konci, kde padli všetky tie obrovské budovy a film ma natoľko pohltil že som mal chuť vraziť niekomu poriadný úder do tváre.

Memento (2000)

No vyjadril by som to jedným slovom a to je "wau" no to by do tohto kokemntáru nestačilo. Najlepší film v tomto žánri. Mal som v tom guláš a musel som si to zapisovať aby som to chápal, po vzhliadnutí filmu som si niektoré úseky prehrával znova a znova, aby som to nakoniec pochopil. Je to film ktorý uspokojí každého náročného diváka a ktorý sa dá podľa mňa, pozerať len raz.

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Najlepší muzikál aký som videl, nádherny príbeh, kostými, hudba a slová, herecké výkony ma vtiahli do príbehu a ani som nevnímal nič naokolo. Škoda len, že príbeh upravili a nespravili podľa knižnej predlohy a takisto by mohol byť o niečo dlhší. No i tak dávam 95%.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Myslím, že by na túto časť patril nejaký režisér ktorí už na projekte Harry Potter pracoval, Mike Newell tomu moc nedal a príbeh strašne rýchlo utekal, kebyže nečítam knihy vôbec neviem o čo tam ide, vadia mi aj vynechané dôležité veci, napríklad SOPLOŠ a kuchyňa plná škriatkov ne čele s Dobbym a Winky,,pán Bagman a tá najdôležitejšia zápletka s príbehom Bartyho Croucha, herca zvolili geniálneho chcelo to len trocha rozviť, takisto mi tam chýbal Sirius a. mohli vybrať inú herečku na vílu fleur Delacourovú, vystrihnutý svetový zápas v metlobale mi totálne vadil a tretia úloha bola totálne odfláknutá. Saje s toho síce temná a hororová atmosféra, čo k tejto časti patrí, ale nemá to vôbec Potterovskú atmosféru, v hudbe mi chýbal John Williams, ktorý mal určite spolupracovať na celej sérii..Tak a na koniec, ako je možné, že keď mohla byť jednotka tak dlhá a knihá je tenučká, nemôže byť štvorka o niečo dlhšia so všetkým všudy? Film by sa takýmto príbehom isto stal lepším a ked dodáme potterovskú kvalitu efektov, myslím, že by zožal MEGAúspech.

Štěstí na dosah (2006)

Táto snímka ma naozaj naučila veľa, hlavne vážiť si toho čo máme, takisto peniaze a ich cenu, kedže sa tak ťažko zarábajú a aj to, že sa netreba nikdy vzdáva., Príbeh je nádherný a človek ktorí toto prežil zasluhuje môj obdiv. Will Smith sa mi do tejto role presne hodil, myslím, že mu sadla, film ma vôbec nenudil a nejako som súcitil s tým človekom a vravel si, že on to zvládne. Už nemám čo dodať, jedine, že Ďakujem.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Túto časť považujem za najslabšiu zo série, vôbec sa mi nepáči Yatesov štýl a dosť mi vadí, že kniha je zo všetkých najrozsiahlejšia a film najkratší, mohol tam dať toho predsa oveľa viac, chýbal mi metlobal a niektoré dôležité veci, napríklad rozhovor Dumbledora s Harrym na konci, tež som čakal aj nejaké sfilmovanie toho čo rozprával Hagrid a Siriusovej smrti sa venoval naozaj málo. No prejdem aj na niečo pozitívnejšie, hudbu musím pochváliť, takisto aj kameru a posledný súboj na ministerstve, smťožrúti verzus členovia rádu je perfektný a súboj Voldemorta s Dumbledorom mi zobral dych, tiež sa mi veľmi páčili zostrihy s hodín oklumencie a prenikanie Voldemorta do Harryho mysle. Má to klasickú Potterovskú atmosféru a veta na konci ktorá hovorí o tom, že niečo čo temná sila nemá, čosi o čo sa oplatí bojovať, (láska) sa mi veľmi páčil. Dávam 95%.

Empatia v Londýně (2011) (TV film)

Veľmi pekný a zaujímavý dokument, hlavne pre človeka ktorí má rád BEATLES a Anglicko:) škoda, že ho nikde nemôžem zohnať...