Fontána (2006)

Po prečítaní pár komentárov mi je jasné, že tento film nie je pre každého. Asi musíte zrovna byť v takom duševnom rozpoložení, aby ste ho mohli precítiť. Precítiť, nie pochopiť a analyzovať. Plus tá hudba - skutočná nádhera.

Osvícení (1980)

Asi som bola zaujatá, lebo som najprv čítala knihu a potom až videla film, no knižná predloha od Stephena Kinga (na ktorého nedám dopustiť) je oveľa lepšia. Nahnevali ma tie nepresnosti a absolútne iný záver aký mal byť, ale zato šialený výraz Jacka Nicholsona mi to vynahradil.

Interview (2007)

Niečo nové. Zaujímavé. Zvláštne. Len konverzácia v jednom byte. S úžasnou atmosférou a hercami. V jednoduchosti tá krása predsa len je. Púšťala som to bez nejakých priveľkých očakávaní a dostala som filmový zážitok. Jedno veľké wow.

Bosé nohy v parku (1967)

Moja najobľúbenejšia komédia. Hovorte si čo chcete, milujem tie postavy, tie gagy, humor, celú novomanželskú zápletku, starostlivú mamu, šibnutého suseda, uja, čo prišiel zapojiť telefón a aj byt do ktorého sneží. Takéto konverzačné skvosty sa už nerobia a to mi je strašne ľúto. Prvý raz som túto komédiu videla len úplnou náhodou na ČT a po skončení som si necítila lícne svaly a bolela ma bránica. Vážne, toto musíte vidieť.

Pozor na Harryho (1997)

Woodyho komédia nemôže byť nevtipná, to je fakt, ale tu mi predsa len niečo vadilo. Priznávam, kým som pochopila, čo je fikcia a čo je realita, trvalo mi to dlhšie. Ešte k tomu to neustále fuck-ovanie, to mi k nemu jednoducho nejde. Tie dialógy neboli tak poetické a inteligentné ako zvykli bývať, zato sa tam mihlo veľa hereckých hviezd, no môj dojem to nezmenilo. Nepomôžem si a musím porovnávať, z čoho mi vychádza, že Annie Hall bude vždy jeho vrchol.

Láska a smrt (1975)

Podľa môjho subjektívneho názoru sú scenáre k starým komédiam Woodyho Allena skvosty, ale viete... subjectivity is objective.

V Bruggách (2008)

Bavila som sa úžasne. Dokonca až tak, že pri scéne, keď sa Ray s Harrym dohovárajú ako sa budú naháňať, som dostala záchvat smiechu. Výborná gangsterka, konečne niečo nové (také odporné mesto, že aj liliputi musia byť na drogách), výborné dialógy, výborní herci... jednoducho rozprávka.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Určite môj najobľúbenejší pythónovský film. Nabitý hláškami, samozrejme, veď sú to pythóni, ale všimli ste si tie začiatočné titulky?! Všimli ste si ich?! Neviem, možno som jedna z mála, kto ich čítal, ale to bola dokonalosť. (Ospravedlňte chyby v titulkoch, zodpovední dostali vyhadzov... Opäť ospravedlňte chybné titulky. Tí, čo zodpovedali za vyhodenie tých, ktorí práve dostali vyhadzov, dostali vyhadzov... Vedenie firmy oznamuje svoj vyhadzov. Zvyšok titulkov vznikol v odlišnom štýle, ktorý stál veľa, lebo to bolo na poslednú chvíľu.). Ďakujem tomuto filmu, bez neho by som nikdy nevedela rozlíšiť európsku a africkú nenaloženú lastovičku. Ňi!

L. A. - Přísně tajné (1997)

Výborná detektívka s výbornou zápletkou, už od začiatku treba dávať pozor,aby ste sa nestratili v deji a kope postáv, ale určite to stojí zato. Aj keď z môjho pohľadu to v závere nebolo tak vypointované ako Obvyklí podozriví, preto ich budem mať vždy radšej a aj prvý dojem v mojej pamäti vždy zostane silnejší. Predsa len, plný počet si to zaslúži, už len kvôli mojej slabosti pre Kevina Spaceyho.

Annie Hallová (1977)

Natočiť film s tak všednou zápletkou takým spôsobom, že si ani nevšimnete ako rýchlo pri ňom beží čas, len sa rozplývate nad každým dialógom, smejete sa na tých neskutočne inteligentných hláškach a užívate si atmosféru, tak na to treba talent... napríklad taký, aký má Woody Allen. A ešte som postrehla, že sa mi to tým nešťastným pesimistickým chlapcom a hneď na začiatku ukončenou lovestory podobalo na (500) Days Of Summer. Keby som mala porovnávať, tak som Team Annie Hall. Touch my heart... with your foot.