Nutné k přežití (2006) (pořad)

Incredible Hulk, teda Bear. A co na to pan žaludek, hlavní motto: sežeru všechno co se hýbe, není mrtvé déle než týden a neprodává to Lidl, hlavně mám rád oční bulvy mrtvých ovcí :) a vodu z výkalů po slonech. A teď vážně, jsem opravdu rád že někdo natočil tento druh seriálu, některé rady jsou k nezaplacení. Hodně poučné. Jen by mě zajímalo co vaří doma jeho žena.

Bubáci a Hastrmani (1999) (seriál)

90%, moje nejoblíbenější kniha pohádek v mladí přenesená naprosto dokonale na filmové plátno, bere mě nostalgie

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Asi nejlepší válečný seriál mapující nejduležitější období v Evropě ve 20. století. Syrový, realistický, pravdivý, 10 hodin guilty pleasure.

Temný rytíř (2008)

One man show. Je zbytečné dál něco vypisovat k Ledgerovi. Role co ho zničila, jak říkal Nicolson v rozhovoru po tom, co se dozvěděl, že je mrtvý. Nehnul ani brvou a s ledovým klidem řekl, Varoval jsem ho! Soundtrack řadím mezi top 5. Opravdu super jenom se trošku obávám abych v příštím díle Baleovi rozuměl, jestli bude stupňovat to chrčení tak nevim :). Maggie Gyllenhaal taky zrovna nenahradila Katie na 100%, ale za to můžeme poděkovat Cruisovi a podělaným Scientologům. Každopádně nezapomenutelných scén s Jokerem se nenabažím ani po letech.

Elitní jednotka (2007)

Velice kvalitní film servírovaný bez příkras. A nebýt Čt 2 tak bych ho minul, Moura by se měl zcela jistě objevit v některém z Hollywoodských velkofilmů aspoň doufám, má opravdu velké charisma. Místy ultramegafašounské a vůbec to nevadí naopak, jedině tvrdou rukou se dá udržet pořádek. Chuťovka pro milovníky žánru.

Návštěvníci (1993)

Pane Saracén! Perfektní francouzská komedie, dobře střelená, opravdu tento typ humoru mě baví i po letech.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Konečně se začíná točit i o těch co prohráli válku. Druhý nejlepší válečný film za posledních deset let po Černém Jestřábu. Výborná hudba, Watanabe, který už na začátku ví, že to nepřežije jako generál Kuribayashi. Nedokážu si představit, jak se ti lidé cítili, věděli, že válku prohrají na ostrově zahynou, přesto podnikli zuřivý odpor. Nechápu jak dokázali vykopat vlastně celé město chodeb pod Iwo Jimou. Clint se dotýká s bravůrou velice citlivého tématu pro Japonce. Vůbec bych nesrovnával s Vlajkami... to je kapitola úplně o něčem jiném.

Odpor (2008)

Zmařená šance, námět je výborný avšak realita už pokulhává. Hodně slepých míst. Zwick jako by se bál přidat na brutalitě. Klidně mohl naservírovat řádění Einsatzgruppen, říznout do živého a zdůraznit odpor utiskovaných židů, aby si divák uvědomil, proč šli raději žít do lesa, než čekat na katy v ghettu. A ani Craig mi tam moc nesedí, zato Schreiber je výborný, jediná vyjímka.

Sláva (1989)

Výborná hudba Hornera film povýšila hodně vysoko. Tenhle film je natočen podle skutečných událostí, ke kterým došlo v roce 1863, kdy 54th Massachusetts Volunteer Infantry, vedeným plukovníkem Robertem Gouldem Shawem zaútočil na pevnost Fort Wagner. Opravdu hodnotný historický film, který se v českých končinách neprofláknul, jelikož ho TV nezařadila do programu, aspoň já si to nepamatuju. Tolik kvalitních černoškých herců pohromadě v žádném jiném filmu nenajdete.

Růžový panter znovu zasahuje (1976)

Does your dog bite. No! Rrrrrrrhhhh. I thought you sad your dog do not bite. That is not my dog. Excelentní, fantastické dokonalé, přesně ten typ humoru mám rád. Na kolik přišel způsobů jak se dostat do hradu, to by mu záviděli i mnozí středověcí dobyvatelé. A Sellersův francouzský přízvuk je dokonalý, nutno vidět v originále. Herbert Lom jako dokonalý padouch trošku paroduje různé zloduchy z Bonda. Everest mezi komediemi.