Zachraňte vojína Ryana (1998)

Film natočený pro to, aby zvedl ego Američanů... Výborné bojové scény, které se snaží co nejdůvěryhodněji demonstrovat bojiště ve druhé světové válce, pěkný emocionální konec, ale to, jak vlála v závěru americká vlajka, mi připadlo jako vzkaz do světa: "My jsme Američani, vyhráli jsme druhou světovou válku a jsme nejstatečnější a nejobětavější ze všech a nikdo na nás nemá." Vždy mi chyběla nějaká ta troška k dokonalosti a tomu Hanksovi prostě asi nikdy nepřijdu na chuť..

Vetřelec (1979)

Mně se nelíbilo to, na čem film stál. Obrovská vesmírná loď s tisíci chodbičkami a na palubě jen 6 lidí.. Těžko uvěřitelné, že by lidstvo dalo zrovna do této lodi právě lidi, kteří nedokáží dodržovat předpisy a jsou úplně hloupí. Stalo se tu strašně moc náhod. První polovina filmu naprosto děsná, nudná, nekoukatelná, chtěl jsem dát odpad. Ve druhé se nějaké nejasnosti vysvětlily a bylo to hororovější. Musím sice ocenit pěkné prostředí, které je na film z roku 1979 nevídané, ale to, na čem příběh stál, jsem prostě nemohl skousnout. Dobře, uslyšíte signál z nějaké planety, když si tak plachtíte vesmírem. Samozřejmě, proč byste čekali, jaký ten signál je, jestli varovný nebo SOS, prostě na tu planetu vletíte. Uvidíte zničenou vesmírnou loď, super, jdeme do ní, podíváme se, co v ní je. Jé, tady je kostra nějakého mimozemšťana a vedle ní díra, tak se podíváme do díry, co tam je.. Vajíčka... Pěkný no, podívám se na ně zblízka. Jé, ono se to na mě přisálo.. Pak se vrátil zpátky na loď (jak se mohl dostat zpátky na loď, když na lodi byl úplně ochrnutý?), samozřejmě ho tam vzali, vždyť porušovat předpisy je normální, co by se jim asi tak mohlo stát. Tak to zkusí z něho odřezat.. Prožere jim to celou loď skrz naskrz. Nic se neděje, není to nic nebezpečného, necháme si to tady, třeba to přejde a kamarád se uzdraví.. On se uzdravil, to je náhodička, vítej zpátky, synku! Jé, ono to z něho vylezlo. Nevadí. Zkusíme to najít a zničit, ale budeme chodit pěkně po jednom, to je vždycky nejlepší... - po sem odpad, druhá polovina filmu ale celkem pěkná, za tři hvězdy. Vysvětlení původu Ashe a jeho role je důležité, jen za to dávám celou jednu hvězdu, protože jinak by mi film nedával vůbec žádný smysl. Druhou dávám za pěknou atmosféru ve druhé polovině filmu a za hudbu a třetí za pěkné efekty, na tu dobu nevídané..

Pátý element (1997)

Nikdy nepochopím, co lidi na tomto filmu vidí. Já jsem tedy viděl jen nějakou představu budoucího světa, nudný děj a na konci zažil nepopsatelně trapné pocity, když jsem viděl toho černocha zpívat. Nevím, jestli je jen tak odporně nadabovaný do češtiny, ale jakmile jsem ho uviděl a uslyšel, měl jsem chuť vraždit.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Dokonalé herecké výkony ověřených hereckých kapacit (Průcha, Marvan, Hrušinský, Filipovský..) jsou narušovány hereckými amatéry, kteří mě odstřihli na chvíli od děje a jen jsem si představoval, jak se ten text učili jako básničku, což u mě zhoršilo dojem z filmu na 4 hvězdy. Škoda.

Šestý smysl (1999)

Perfektní atmosféra, skvělý Bruce Willis a režie. Film mě doslova pohltil..

Atlas mraků (2012)

Neviděl jsem v tom žádné propojení. Nepochytil jsem myšlenku. Ztrácel jsem se ve všech těch jménech, dějích, příbězích... Film pro mě byl nekonečným, připadl mi jako 5-hodinový. Čekal jsem na závěrečné vysvětlení, souhrn událostí všech příběhů, ten nepřišel.. Naprosto ztracený čas. Pokud se na film nechcete podívat aspoň 3x, vůbec si ho poprvé nepouštějte, protože nemáte šanci ho napoprvé pochopit. Ledaže byste si během filmu psali poznámky...

Earth (2007) (TV film)

Moc pěkný dokument s krásnou hudbou. Nic víc k tomu napsat nejde...

Nedotknutelní (2011)

Vůbec mi to nepřišlo jako komedie. Nedokážu se smát, když vidím člověka, který takhle dopadl. Ale drama je to pěkné, určitě stojí za zhlédnutí. Lidský a nenásilný film, který ve vás zanechá příjemný pocit.

Spalovač mrtvol (1968)

Spalovač mrtvol aneb "Jak hloupí lidé snadno propadají fanatismu". Fantastická kamera, hudba a výkon Rudolfa Hrušinského.