Osudový dotek (2004)

Vše je precizní, akorát na mě až moc jednoduchý a ničím převratný příběh..

Pupendo (2003) odpad!

Film naprosto o ničem, ani jednou jsem se nezasmál a měl jsem obrovské nutkání to vypnout už během prvních 20 minut. Po dvou senzačních filmech (Pelíšky a Musíme si pomáhat) následuje nezastavitelný pád Hřebejka, který pokračuje dodnes...

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Tohle to že je Hitler? Takový necharismatický chcípák? Hitler byl geniální psychopat, ve filmu je vyobrazen pouze psychopat. Naprosté selhání ve volbě herce Hitlera. Vůbec se mu nepodobá, ale absolutně ne! Všechno ostatní ujde, ale ta hlavní postava se tedy opravdu brutálně nepovedla, žádný respekt z ní není cítit ani zdaleka, herec přehrává.. Na mě působil prostě jen jako krysák, který pořád piští a řve. A dabér vybrán taky totálně mimo mísu!

Musíme si pomáhat (2000)

Film, během kterého jsem byl v permanentním stresu. Opravdu to na mě zapůsobilo..

12 let v řetězech (2013)

Připadne mi to nedotažené v mnoha směrech. Na některých místech dosti přepálené (zejména ten konec) a také mi vadily nějaké (pro mě) "zbytečné" scénky, jako třeba na konci asi minutový záběr na tvář hlavní postavy a stejně dlouhý záběr na šibenici. Význam těchto scének jsem nepochopil, emocionálně na mě film působil jen místy. Ovšem zahrané je to perfektně a postavy vykresleny bravurně, takže za čtyři.

Česká soda (1993) (seriál)

Možná tehdy (v době prvních let užívání si svobody) to bylo vtipné a originální, ale dnes většina z toho ne.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Připadlo mi to spíše jako komedie. Místy jsem se bavil výborně, ale druhá polovina filmu mě moc nezaujala. A taky mě mrzí, že jsem neviděl ty "nadlidi", kteří Butche se Sundancem půlku filmu pronásledovali, osud a vývoj postavy Katharine Ross mi rovněž přišel podivný. Myšlenka dobrá, ale připadne mi to těžce nedotažené a mrzí mě, že film je zaměřen čistě jen na dvě hlavní postavy a vůči ostatním postavám je slepý..

Rain Man (1988)

Klasický příběh o nápravě člověka zaobalený skvělými hereckými výkony. Téma až moc jednoduché a nikoliv převratné. Klišé hadra (hlavní postavě jde jen o peníze, poté nastává asi ve tři čtvrtině filmu převrat a najednou začne svého autistického bratra milovat, celkem vtipné je, že zrovna poté, co mu vyhraje 85 000 dolarů). Takže shrnutí: příběh nuda a klišé, herecké výkony impozantní. Za tři. PS: Viděno s katastrofálním českým dabingem.

Mlčení jehňátek (1991)

Nudil jsem se od začátku do konce. Nejlepší horor? Moc jsem se tedy nebál.. Několik desítek policistů hlídá psychopata, popřípadě je psychopat zavřen v nedobytné cele. A čeho se má člověk bát? Vůbec mi to hlava nebere. Toto šlo celé absolutně mimo mě. Atmosféru jsem žádnou nezaregistroval.. 3 hvězdy za Foster a Hopkinse.

Obvyklí podezřelí (1995)

To se mi snad ještě nikdy nestalo, abych se dodíval na film a hned si ho pustil podruhé.. To byla prostě paráda. Ve filmu do sebe vše perfektně zapadá, nenajdete zde žádné zbytečné scény, vše vede jednoznačně k mrazivému konci.