Voľby prezidenta 2024 - Predvolebná superdebata (2024) (pořad)

Predvolebná diskusia bola podpriemerná a moderátori ju nie vždy zvládali korigovať. Na druhej strane sa mi páčilo, že Slovenská televízia dala priestor všetkým kandidátom.

John Wick 3 (2019)

Tak nezmyselne násilný film som už dlho nevidel. Brutalita vo filmoch mi nevadí, no ak sa opakuje v každej scéne, tak je to neúnosné. Tato časť Johna Wicka je pre mňa veľké sklamanie. V prvých dvoch dieloch John zabíjal taktiež veľa ľudí, no mal srdce. Teraz akoby mu v hlave preplo a zabíja každého kto mu príde do rany resp. pod nôž. A nejde len o samotne zabíjanie, ale o to ako zabíja. Lebo nože v oku, sekera v hlave, vražda s knihou, hektolitre krvi, strely rovno do hláv a paranormálne útoky zvierat na mňa dojem neurobili. Zobrazenie útokov, obratnosť a práca so zbraňami bola v prevedení Keanua Reevesa resp. Halle Berry úžasná a profesionálna. Bolo vidno, že si obaja dali na svojich rolách zaležať, no tá prehnaná bezcitná krutosť znížila moje celkove hodnotenie.

M. R. Štefánik: Dobrodružný život legendy (2019) (TV film)

Niektoré hrané scény a animácie si mohli tvorcovia odpustiť, to len tak na úvod. Chválim hlavne doteraz neuverejnené fotografie MRŠ a snahu o informačne hutný a plynulý dokument. Taktiež sa mi páči, že autori filmu vycestovali aj do Francúzka na miesta kde Štefánik pôsobil. Aj keď miestami vidno nízky rozpočet, jedná sa o veľmi hodnotný dokument.

Mi.Lu.Jem (2018) (pořad)

Nech sa nikto nehnevá, ale každá ďalšia kulinárska relácia je slabšia a slabšia.

Svědkové Putinovi (2018)

Na tento dokument som narazil náhodou a hneď ma zaujal. Nie som fanúšik Putina a jeho režimu, no tá jeho zvláštna, tajomná osobnosť ma vtiahla natoľko, že som nemohol odisť od Tv. Dokument mapuje cely prvý rok nového milénia a poukazuje na odstúpenie Borisa Jelcina a nástup Vladimíra Putina. Nič nie je biele ani čierne, ale to ako sa Putin dostal do prezidentského paláca bolo dosť zvláštne. Ja som si myslel, že bol normálne demokraticky zvolený, čo aj nakoniec bol, no to celkove pozadie pred voľbami a po voľbách bolo dosť neobvykle. Najviac ma zaujala pasáž filmu, kde režisér predstavoval Putinových tvorcov úspešnej kampane a hlavne ich ďalší osud po voľbách. Niektoré scény boli dosť patetické, no vzhľadom na rok nakrúcania sa to dá odpustiť, keďže dotvárajú kolorit tej doby.

Goon: Last of the Enforcers (2017)

Komu sa páčil Goon, tomu sa hádam bude páčiť aj pokračovanie. Ja som si prišiel na svoje, aj keď som veľa neočakával a viac-menej som to bral ako oddychovku. Humor síce bol taký neslušno-perverzný, ale Baruchel je tým známy. Nečakal som, že Amíci si urobia zo Slovákov hokejistov takýto žart, no v rámci srandy sa to dá tolerovať.

CHIPS: Bláznivá hlídka (2017)

Od komédie Nekecaj a pádluj! sa Dax Shepard stal mojim obľúbeným komikom. Milujem tie jeho veľké biele zuby. Ten jeho priblblý výraz tvare a nezávislácku povahu. Takých ľudí mám rád aj v reálnom živote. Tých čo neriešia zbytočné veci, čo si vedia spraviť srandu z iných ale hlavne sami zo seba. Toto síce nebola komédia úplne podľa mojich predstáv, ale nasmial som sa až-až. Dax už má za sebou celkom zaujímavé režisérske skúsenosti, keďže sa nejedná o jeho režisérsky debut. Na obraze to bolo naozaj vidieť. Na mňa niektoré scény boli trošku drastickejšie a dialógy trochu vulgárnejšie, ale dá sa to odpustiť, keďže príbeh mal tempo a zaujímavé humorné momenty.

Chlapec, ktorý chcel byť prezidentom (2017)

Popozeral som už viaceré dokumenty Dušana Hudeca, ale tento sa mi páčil azda najviac. Ani nie preto, že bol o našom významnom rusínskom vojakovi, ale zaujal ma hlavne spracovaním. Páčila sa mi tá plynulosť filmu, kde sa striedali výpovede vojnových veteránov, historických snímok a archívnych záberov. Hádam najväčším plusom dokumentu sú spomienky sestry seržanta Michala Stranka. Je veľká škoda, že Michal Strank je pre mnohých Slovákov neznáma postava. Aj preto oceňujem režiséra Hudeca, že zachytil tento jeho zaujímavý životný príbeh a rozhodol sa o ňom natočiť dokument skôr, než by umreli úplne všetci jeho spolubojovníci.

John Wick 2 (2017)

Kto nevidel jednotku, nech dvojkou nezačína. Dvojka plynule nadväzuje na Johna Wicka. Mne osobne sa veľmi páči hlavne forma týchto filmov. Všetko vyzerá tak štýlovo. Vkusné obleky šité na mieru, krásne a legendárne auta, luxusné hodinky, kvalitne pitie, blikajúce bary plné hudby. Filmy pekne dotvára hustá a temná atmosféra. V jednotke sa mi veľmi nepáčil až príliš plytký dej, ale to mi až tak nevadilo. Viac ma škrelo to večné vykresľovanie, že dobrý, silný, múdry a šarmantný Američan postrieľa zlých, škaredých, mafiou nasiaknutých Rusov. Inak bola aj jednotka veľmi super, hlavne čo sa tyká bojových scén. Kedže nie som veľký fanúšik Matrixu musím uznať, že Keanu Reeves nikdy nebol môj obľúbenec, no tieto filmy mu neskutočne sadli. Po jednotke som si ho začal viac všímať a keď som videl ako trénuje na druhy diel (https://www.youtube.com/watch?v=tpr8oqyjKIc / https://www.youtube.com/watch?v=7yk73gmKPtA ) hneď si ma získal. Je to veľmi šikovný a obratný chlapík. Klobúk dolu pred ním, že si dokázal skoro všetke kaskadérske scény odohrať sám. To čo v tomto filme všetko postváral bolo neskutočné a určite to chcelo hodiny driny. Tu by sa zapotil podľa mňa aj skutočný kaskadér. Keanu je prosto štýlový zabijak. Páči sa mi jeho charizma, drsný vyraz a tiež ako vychytal ten špecificky spôsob držania zbrane tesne pri hlave. A to jeho tasenie zbrane do pohotovostného režimu nemá chybu. Prosto nerobí to ako amatér a vyzerá to dosť profesionálne. Komu sa páčila jednotka, ten bude dvojkou ohromený, lebo je to o level a možno aj o dva vyššie. Viac akčných scén, viac bitiek, viac mŕtvol a viac krvi. Celkovo to bolo aj na mňa dosť drsný film, kedže niektoré vraždy boli dosť detailné. Samozrejme, čo sa týka deja JW2, tak ten už bol o niečo hlbší a aj nepriatelia Johna Wicka boli viac sofistikovanejší, ale čo bolo hlavné, bolo ich oveľa, ale fakt oveľa viac. Zloduchovia boli snáď všade a v závere filmu boli na každom kroku aj po troch. Veľmi sa mi páčilo, že sa vo filme objavili známe tváre ako Laurence Fishburne (ten dostane podla mňa dôležitú rolu v tretom diely), ale hlavne starý taliansky kovboj Franco Nero. Z tých menej známych ma zaujal Riccardo Scamarcio a Ruby Rose. Filmu by som vytkol len par prestrihov, ktoré mi veľmi nesadli: Taktiež aj scénu kde sa Wick bije s Ruby Rose. Neviem, mne osobne sa veľmi nepáči keď v akčňákoch chlapi bijú ženy, ale budíš: Naproti tomu musím vyzdvihnúť bitky medzi Wickom a Commonom. Obe spĺňali najprísnejšie kritéria. Dlho som rozmýšľal či dať plný počet hviezd, ale nakoniec dávam 4. To iste som riešil aj pri jednotke, kde som rozmýšľal nad štyrmi a dal som 3. Oba filmy sú kvalitné, akciou priam napumpované, kde si divák nemôže odfúknuť, no stále mi tam niečo chýbalo. Pevne verím, že Johnovi Wickovi 3 budem môcť dať 5 hviezd, lebo tam už mu pôjde po krku asi každý občan zemegule, kedže úplný záver dvojky bol len akási predpríprava na ďalší Wickov masaker. Ja ako veľký fanúšik akčných filmov som si každý zaber na veľkom platne užil a doporučil by som to každému pozrieť rovnako v kine, prípadne na veľkej telke. Lebo ako sa hovorí, príliš veľa akcie na malý televízor :D Už teraz sa teším na ďalší diel. Dúfam, že bude zrealizovaný a dúfam, že príde čoskoro.

Mimoriadna relácia: Kríza v slovenskom hokeji (2017) (pořad)

Celá diskusia bola veľmi slabá. Moderátor to nezvládol. Do problematiky sa nerozumie a dával nezmyselné otázky. Stále nútil Zdena Cígera nech prezradí neviem akú senzáciu, len aby TV Markíza mala čísla sledovanosti. Na druhej strane, keď dal slovo Kohútovi, stále mu skákal do reči (tzv. syndróm Zlatice Puškárovej :-). Nepôsobilo to príjemne, aj keď Kohút rozprával dosť zoširoka. Celkovo to bola podpriemerná debata. Zainteresovaný divák sa nedozvedel nič nové a ten nezainteresovaný nevedel o čom je vlastne reč. Na taký rozhovor bolo 30 minút veľmi malo a to ešte nepočítam reklamu.