Ohlédnutí (1968)

Nejak ma to celé obišlo, dialógy boli strojené, príbeh nevyspytateľne skákal z minulosti do súčasnosti a Třebickej som jej postavu moc neuverila. Čepek tu zrejme započal svoje neskôr do dokonalosti dotiahnuté stvárnenie sebadeštruktívneho cholerika a alkoholika, v ktorom sa bohužiaľ už zaškatuľkoval. No a aby toho nebolo málo, kvôli scéne vo filme zabili vlčiaka, fuj - za to to fakt nestálo.

Hlavu vzhůru! (2015)

Nie je to môj šialok čaju, ako by povedala Darinka Rolincová. Sociálne drámy moc nemusím, naviac toto bolo uťahané, odťažité a nezdravo optimistické. Páčil sa mi však ten netradičný prístup, najmä pohľad na francúzsky právny systém. Ak skutočne riadi celý proces starostlivosti až do plnoletosti detí ten istý sudca, vrátane trestného konania, potom nie hlavu, ale palec hore, a máme čo Francúzom závidieť. (Be2Can 2015)

Můj král (2015)

Očakávania som veľké nemala, preto ma v dobrom prekvapil silný, zrelý a vyčerpávajúco reálny príbeh deštrukcie jedného vzťahu, ktorý napriek dlhej minutáži nenudil, ani sa nepitvoril sám v sebe. Klobúk dole pred oboma hlavnými predstaviteľmi, nebyť ktorých by bol dojem z filmu nepochybne slabší. V mojom prípade je povinná hviezda naviac za Vinca Cassela, ktorému som zas raz úplne všetko zožrala a uverila, že hrá sám seba( Be2Can 2015).

Dheepan (2015)

Keďže som neprekusla ten čudný záver a ako poznám Audiarda, nesedelo mi to ani k nemu, ani k filmu, musela som sa nad filmom znova zamyslieť, čo som si v poslednom čase akosi odvykla. A zrazu bolo všetko inak a dávalo to zmysel. Nechcem spoilovať, ale na tom slonovi niečo bude (Be2Can 2015).

Velký blázinec v malém hotelu (1999)

46%. Tak to vyzerá, keď niekto berie humor vážne. Prehliadka vydarených i menej vydarených skečov, podradný nekorektný humor, a isto nie náhodou sa tu objaví Simon Pegg, Vincent Cassel a Bill Nighy. Ja som sa bavila dobre, i keď Prima dabing vôbec nebol príma.

Agatha Christie's Poirot - Tragédie v Marsdonu (1991) (epizoda)

Trochu duchariny hádam nikoho nezabije. Alebo žeby predsa? Vraha som síce odhadla už na začiatku, ale hviezda naviac je za mierne hororový nádych a ozaj podarené žartíky.

Citizenfour: Občan Snowden (2014)

Hodnotenie celkom nezodpovedá kvalite snímku, keď zrejme na jeho začiatku ani sama režisérka netušila, do akých rozmerov kauza narastie. Vzala si prisilné sústo a film tak funguje len vďaka sile príbehu a krátkosti odstupu času. Na mňa to pôsobilo miestami dosť bezradne, chcelo to viac sa povŕtať v Snowdenovi samotnom a jeho motívoch. Každopádne je to dôležitý film, vďaka ktorému začnete vnímať svet o čosi menej komfortne. 10. MFF Cinematik Piešťany 2015

Hodiny dne (2003)

Chlapík s výzorom baskického teroristu a jeho nudný život, ktorý neoživí na počudovanie ani občasná vraždička. Režisér pokúša trpezlivosť diváka ako sa len dá, nechýba roztrasená kamera, nekonečne nudné zábery, práca - rande - raňajky - obedy - večere v rôznom poradí, zbytočné dialógy, a ani tie mordovačky to teda moc neoživia. Filmový realizmus vo svojej krištalickej podobe. Ďakujem, nemusím. (10. MFF Cinematik Piešťany 2015)

M.O.Ž. (2014) odpad!

Zaslúžený a odtrpený odpad. Asi najhorší film za posledných pár rokov, aký som videla. Toto nepatrí na filmový festival, leda tak Festival otrlého diváka (10. MFF Cinematik Piešťany).

Diana (2013)

Ak filmom chcelo byť svetu povedané, že Diana bola prostoduchá sebestredná mrcha, využívajúca druhých, podarilo sa. Ale prečo mám kvôli tomu pozerať dve hodiny na takú harlekýnsku zlátaninu?