Nemoc třetí moci (2011)

Téma by si zaslúžila menej povrchné spracovanie. Ten, kto sa neorientuje, podľa mňa o moc nezmúdrie. A ten, kto sa orientuje, sa dozvie len to, čo bolo o tom doteraz napísané. Zaujatosť by som režisérke ani veľmi nevytýkala, v tomto prípade veľmi na výber nemá. A nepodhadzuje prekrútené fakty, čo je dosť podstatné. Každopádne je prínosom, že sa vôbec niekto mizériou dnešnej súdnej ne/moci zaoberá.

Až do města Aš (2012)

Nemôžem si pomôcť, ale v dokumentárnej forme by to malo ďaleko väčší efekt. Takto to ostalo niekde na pomedzí. A k hlavnej postave som až do konca filmu nezaujala vôbec žiadny postoj.

Mnichov (2005)

Ťažký boj, toto ohodnotiť. Na jednej strane historická osveta, ktorej nikdy nie je dosť, výborné herecké výkony a kvalitne natočený thriller s moralitkou na záver. Na strane druhej ale prekvapivo emocionálna odťažitosť, zdĺhavosť, neprehľadnosť postáv - hrala tam potme polovica Ameriky (a časť Francúzska k tomu) a trocha nešikovná snaha režiséra okate nedrukovať Mossadu. Pohádala sa duša s telom a je to za 4, ale len o chlp.

Hezké sny (2007)

Doteraz som mala za to, že existuje len príjemná a nepríjemná depka vo filme. Musím konštatovať, že tu ešte máme poddruh nepríjemnej - nudnej depky. Už len pohľad na Martina Freemana bol deprimujúci... a nudný. Asi po dvoch tretinách filmu som sa pristihla pri tom, že pri odbednení okien som mu tíško nahovárala, nech vyskočí, aby sme to už mali všetci za sebou. Skrátka na túto vlnu som od začiatku nenasadla, takže sa to postupne len zhoršovalo a dozívala som sa až do šťastného konca.

Tobruk (2008)

Netradične poňatý film. Zdatne sa vyhýba všetkým filmárskym klišé. Výtky na plochosť postáv a absenciu zápletky neberiem, je to vojnový, nie psychologický film. Niet miesta na hlboké sondy do duše. Na tunajšie pomery si obzvlášť cením, že sa Marhoul nikomu nepodbízí. Vybral si neznáme tváre, kľudne nechá postavu štvrťhodinu blúdiť púšťou a celé to zavŕši koncom-nekoncom. A to bude asi aj dôvod, že sa nedočkal zaslúženého ocenenia.

Tygři ve městě (2012)

Možno to chcel byť Ritchie, ale vyšla z toho len príšerná zlátanina. Že Jazvec je Tóthová by mi nevadilo, keby som vedela, že vlastne prečo a keby aspoň hrala. Vlastne to hodnotím ešte celkom slušne, na to aká blbina to bola. No skôr ide o hviezdy za odvahu. A Zuzu Šebovú a Zónu A.

Satan (2006)

Dobrú chvíľu som váhala, či je to tak strašne zlé alebo tak veľmi dobré... Hodnú časť tohto hororo- thrilleru, či čo to malo byť, som sa skôr zabávala. Cassel zrejme čerpal inšpiráciu pre svojho dementa u Pythonovcov. Ostatne, on bol jediný dôvod, že som to vôbec dopozerala. A kvôli nemu nejdem s hodnotením ešte nižšie. Je pekné, že svojim menom otvára dvere mladým a nádejným. Akurát by si mohol najprv poriadne prečítať tie ich scenáre.

Území strachu (1986) (TV film)

Nie náhodou som pri tom zaspala. Napínavé, až hrôza. Záverečné prekvapenie sa nekonalo, vraha už bystrý divák dávno odhalil, na konci si už len márne lámal hlavu nad jeho motívom.

DonT Stop (2012)

Ako dobrý pankáč k šťastiu prišiel... Sľubný potenciál bol tvrdo udupaný, no punk je v tom nevinne.