Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

John McClane: "But I'm on vacation.". Ano jsi... ale to, že to zmíníš X-krát za film, Bruci, Ti vyčítat nemohu. Snad jen abys víc četl scénáře, protože do tohohle jít, chtělo hodně velkou odvahu. Opravdu jsem nečekal moc, ale tak dlouhý krátký film jsem už dlouho nezažil. Do toho nevychovaný syn (který dle mého snad není ani Tvůj syn), přeplácaná režie a příběh, který v podstatě ani není příběhem a hlavně podráží nohy Tobě samotnému. A Tebou hraný McClane si takové ukončení nezaslouží - aneb pro naději lepšího režiséra, lepšího scénáře, bych si přál důstojnější konec v podobě dílu šestého. Proč? Protože Ty na to Bruci ještě máš..[49%]

Na dotek (2004)

Vulgarita v lidských vztazích, podlost a faleš, lži a přetvářka, to na mě prostě neplatí a s pocitem umělé režie a neuvěřitelného příběhu (ve špatném smyslu slova) to vidím ještě na druhou. Snad jen ti herci předvedli své umění v plné parádě, ale ať už nic neříkající skoky v příběhu, deziluze reality a soucit mezi hlavními postavami či možnost vůbec někomu fandit je na konci ta tam.[35%]

Melodie mého srdce (2007)

Optimismus v duši, pohádka v srdci a hudba jako láska, která nikdy neskončí. Srdce plesá a radost s každým tónem pojí až připitomělý úsměv po drtivou většinu filmu. Nádhera. [91%]

Třídní sraz (2011)

aneb jak by se dle mého měla dělat nenásilná, vtipná, nostalgická, vkusná a hlavně optimistická romantika! Moc potěšilo...[90%]

Nespoutaný Django (2012)

Vskutku kultovní film, jehož výjimečnost je přímo úměrná počtu zhlédnutí. Již úvodní scéna podkreslená nezapomenutelnou hudbou říká, že teď přichází doopravdy kult. První polovina je dokonalost sama a doktor "zubař" si oscara odnesl zcela zaslouženě. Místa - aneb jak vznikl KKK, ale i úvodní vysvobozovací scéna či typický tarantinovský závěr. A vůbec celý film, herci, atmosféra, bezchybný soundtrack. Prostě člověk mající rád tohoto pana režiséra takřka nemůže být nespokojen. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku 2012. “I count six bullets, nigga.”... “I count two guns, nigga." [100%]

30 minut po půlnoci (2012)

Nic pro zaryté pacifisty a hledače konspiračních teorií na každém drobku, který američani upustí od úst. Ale psychologie postav linoucí se celý film a závěrečná takřka "live stream" akce šlape na výbornou. Jednoduše (dle mého) skvěle zrežírovaná proamerická agitka, která ačkoliv nenadchne, tak spíše potěší. [75%]

Jednej správně (1989)

Dokonalá sonda do čtvrti plné rasistické nenávisti, která na vás dýchá skoro z každého rohu. Neumělost lidí "jednat správně" vrcholí v zakončení, které doslova spálí všechny již tak napjaté vztahy. Ti dobří jsou zde v menšině a proto vyhrát prostě nemůžou. Zlost ničí rozum. To vše pod rouškou nedostatku slušnosti. Místo toho, aby se lidé zvedli a začali opravdu pracovat jen se flákají a posedávají a někteří aspoň snažící se tohoto zbavit si šance vůbec neváží. Jsou bez respektu, jsou nesympatičtí. Pár výjimek potvrzuje pravidlo, ale to nestačí. Přitom jak málo by stačilo, aby spolu vycházeli - to by ale lidé nesměli být tak tvrdohlaví. Je mi z nich zle a je mi jedno, jestli jsou černí nebo bílí - je mi zle z těch "špatných". Mé hodnocení v tomhle případě musí být subjektivní, protože ať je ten film sebelepší, tohle chování prostě nechápu. [55%]

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Někdy méně je více. Ačkoliv kdyby to bylo více promyšlené (čti lepší scénář), mohla to být klasika. Takhle je to jen parádní film, který si užijete spíše s mozkem vypnutým. [90%]

Raubíř Ralf (2012)

Originální animák, který tu chyběl. Však proklamovat jej do výšin jiných klenotů kreslených filmů si myslím nelze, protože jednoduše jejich kvalit nedosahuje. Stále mám pocit, že se z toho dalo vytěžit více a že tomu něco chybí - i když místy jsem se bavil takřka dokonale. [86%]

JFK (1991)

Tři hodinový, z drtivé většiny konverzační, spektákl, který přitom není přece tak dlouhý. Po jeho zhlédnutí jsem ba naopak dostal chuť študovat celý případ sám osobně a toužil se dozvědět ještě víc (snad abych se při brouzdání skoro bál, jestli mě někde z vyšších míst nenapíchli síť a nechtějí mě odstranit, že si to vůbec čtu!). Ať už je to pravda či nikoliv, herci výborně zahrané a ještě lépe zrežírované dráma. [93%]