Legenda Korry (2012) (seriál)

Hodnocení po první sérii: Slabší pokračování skvělého seriálu. Příběh mě vůbec nenadchl a lehká modernizace světa "benderů" a "non-benderů" mi přijde jako naprosté zničení atmosféry. Co se mi líbilo bylo víc akce už takřka od prvního dílu a posunutí věkové hranice avatara z dítěte na teenagera. Chyběla ale tak výrazná postava jako např. Sokka, strýček Iroh, ctižádostivý Zuko ... prostě někdo, koho bych si oblíbil (za zmínku stojí snad jenom dcera Toph). Zápletka by mohla být trochu složitější, ale záhadná postava Amona byla vcelka dobře provedená. Jako fanoušek dávám seriálu něco mezi 3 a 4 hvězdičkami.

Pán much (1990)

Dobrá myšlenka podle slavné předlohy. Vcelku napínavá atmosféra zhruba od půlky filmu se povedla. Podle mě byl ale film zkrácený a pár scén navíc by neuškodilo. +- 70%

Vyměřený čas (2011)

"Čas jsou peníze." V případě tohohle filmu se toto motto stává skutečnosti. Shrnout třemi slovy? Málo! Originální, poutavé, napínavé, utopické .... a tak dále. Doporučuji fanouškům filmů jako je Inception nebo Já, robot. 5*

Cesta (2009)

Poměrně hezký, avšak depresivní film. Všudypřítomný nedostatek barvy dodává filmu jakýsi nezdravý podzimní nádech. Je tu i pár napínavých scén, které jsou jen krátké, ale opravdu napínavé, ne jako v několika akčních filmech, kdy divák odtuší, jak to dopadne. Nedoporučuji slabším povahám. Ze začátku je film docela chytlavý (4*), konec už trochu slabší (3*). 75%

Captain America: První Avenger (2011)

Zatím nejnudnější film o superhrdinech, co jsem viděl. Jako fanoušek komiksu bych byl možná nadšený, ale jako divák, co si film pustil ze zvědavosti, jsem moc nadšený nebyl. Alespoň měl film celkem dost vtipných scén a Hugo Weaving v roli padoucha mě potěšil. 3*

Auta 2 (2011)

Zdaleka ne tak dobrý film jako první, ale občas mě nějaká hláška rozesmála. 50%

Velkej biják (2007) odpad!

Já mám rád komedie, ale tenhle film bohužel moc vtipný nebyl. Trapné a nechutné vtipy diváka spíš znechutí, než aby ho pobavily. Za zmínku by snad stála scénka s "Harrym Potterem" a jeho "neviditelným pláštěm", která byla i docela vtipná. Jinak naprostá ztráta času !