Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Od zabavnehoho a dobrodruzneho ma tento film na mile daleko. Nuda, nekonecna nuda. Niektore pasaze neznesitelne iritujuce az nepozeratelne. Nezmyselna zlatanina az to boli.

Hurá do Afriky! (2010)

Dost nuda na animak. Ked sme na to boli v kine, manzelka zaspala uz prvej polovici filmu. Mna to zacalo zmahat tesne pred koncom, no uz som to ako tak odklipkal.

Predestination (2014)

Presne takto som si All You Zombies predstavoval. Film je skvely aj pre tych co mali dej v malicku uz davno pred zaciatkom natacania. Bohuzial z komentarov vsade naokolo vidiet, ze ludia nemaju o klasickej a kultovej pisanej science fiction ani paru. A uz vobec nie v tak vernej adaptacii.

Dům kouzel (2013)

Roztomilé. Skôr pre menšie deti, než pre celú rodinu.. dospelím hrozí, že sa ukúšu nudou. Super kamera a skvelá animácia. Najmä ten mačiak Hrom sa pohybuje ako ozajstný.

Jump street 21 (2012)

Nemam rad americke komedie, a uz vobec nie komedie zo skolskeho prostredia. Tejto som sa vyhybal asi dva roky. Nakoniec to nebolo az take utrpenie. Dvojica nikdy neprepadne do trapnosti, Hlasok ako tak. Ice Cube si to tiez celkom dava. Ma to aku taku hlavu aj patu. Ale ako u mna plati pre tieto filmy.. Repriza isto nebude.

Cargo (2009)

Vela muziky za malo penazi! Celkom slusne scifi, plynuce pekne pomaly. Strucny uvod okamzite navodi tu spravnu atmosferu. Hmm. Kedysi som lietal v podobnom freighteri typu Rhea v hre EVE Online. Ako by take lety asi vyzerali v skutocnosti. Tento film mi najma vo svojej prvej polovici na tuto otazku s prehladom odpovedal. Par veci mi vo filme sice nesedi k uplnej blazenosti, avsak ako zanrovy fanusik musim uspokojivo povedat,ze podobnych snimkov je ako safranu. Nehovoriac o sucasnej produkcii z nasho kontinentu.

Volání divočiny (1966)

Kedysi som mal psa menom Elza. Rozmyslal som odkial priatelka prisla na take meno... Skutocny pribeh levice, ktoru sa ako prvu podarilo skutocne navratit zo zajatia do volnej prirody, obmakci aj to najtvrdsie kamenne srdce. Raz za cas sa k tomuto dojimavemu snimku vraciam. Vzdy ma dostane a rad si pri nom radostne poplacem. A myslim, spominam aj na tu nasu Elzu...

Sin City - město hříchu (2005)

O com prosim vas bol tento film? Prehodili tam postavy medzi sebou aj viac ako dve vety alebo to bolo cele o monologoch? Komiksova predloha, beriem. Vlcik zerie Heryho Pottera po tom co ho nakopal Hulk, okej. Zlty Ferengi. Wait, what? Jedna hviezda za Tarantinom tocenu scenu s policajnou kontrolou. Cele to nejako slo uplne mimo mna... Nie, nezachrani to ani Alba pri tyci...

RRRrrrr !!! (2004)

Jedna z najlepsich komedii vsetkych cias, ci absolutna hlupost? Pribeh o vysetrovani prvej vrazdy vobec prinasa tony unikatnych scen a nezabudnutelnych hlasok... Co chciet viac? Videne vdaka mojej sestre viac nez 200x. Zatial sa mi to nezunovalo. Ozaj sa to da pozerat dookola.

John Wick (2014)

Presne na taky film som cely rok cakal. Uvodne obrazy dostatocne pochopitelne a patricne skratene. Konflikt do 15 minut, prvy vystrel do 30. Zvysnych 70 minut uz povacsinou strelba neutichne. Dostatok prehladnej akcie, atmosfera i nenuteny humor celeho snimku stavaju latku zanroviek z poza oceanu riadne vysoko. Trosicku pokulhava antagonista, to mu vsak budis odpustene lebo ozaj si nespominam kedy som z kina odchadzal takto nadseny.