Panna nebo orel (2010)

Typická oddychovka na zabití volného času. Dobrá Ema Stone a skvělí její rodiče (Patricia Clarkson a Stanley Tucci). I když to není příběhem nic moc, rozhodně jsem rád, že jsem ten film viděl, jelikož jsem díky něj dal zkoušení na téma Šarlatové Písmeno. Stačilo popsat pocity Emy plus něco málo odvodit a bylo za 1;)

Diktátor (2012)

Diktátor je nářez! Cohen mi opět dokázal, že je to jeden z nejlepších komiků dnešní doby. Jeho zcela neortodoxní humor mě místy donutil až k slzám. Jak já se smál! Scéna v helikoptéře či to když Aladdin hrál nintedo, byla zcela odzbrojující. A když se ve dveřích zjevil Edward Norton, šel jsem do kolen. Nemohu se dočkat dalšího Cohenova filmu. Jak sám jednou Cohen v Ali G řekl, "Čeho máme na světě nejmíň?" "Hezkých holek" Já bych snad jen dodal hezkých holek o dobrých komedií:)

Matrix (1999)

Matrix mě prostě neoslovil, dvakrát jsem ho nedokoukal, ale pak jsem si řekl, že mu už dám šanci a zkouknu ho až do konce, ale prostě na mě nazapůsobil. Sci-fi nemám moc rád, ale někdy jej dokážu ocenit např. District 9. Efekty na tu doby byly asi úžasné, ale mě nějak neoslovily. Hrozně nesympatický pro mě byl Morpheus, takový pedo strejda, který se k vám večer přitulí a šeptá vám do ouška. Brrr... To opravdu ne.

Sám v temnotě (2005) odpad!

Jestli by se mě někdo ptal na nejhorší film všech dob, asi bych váhal. House of the deadth, Bloodrayne nebo Alone in the dark. Svou blbostí by určitě vyhrál Alone in the dark, to je tak nelogické, tak hrozně dementní, že se tomu prostě musím smát. Před shlédnutím filmu jsem si s kámoši na to pustili pár recenzí, které upozorňovaly na debilitu tohoto filmu. Díky tomu jsme se mohli dokonale bavit. Áh, ten film je tak hrozný a nelogický. A některé klišé. Například týpek pokládá bombu, ale on ji nemůže prostě položit na 2 minuty, on ji prostě musí položit na 5 vteřin, aby se mohl obětovat. Opravdu to nestahujte, Boll je všechno jen ne režiser.

Červený drak (2002)

Není to špatné, to určitě ne, ale ve srovnání s jehňátky tam chybí ta atmosféra. Když jsme se s partou dívali na jehňátka, drželi jsme se navzájem a posraní strachy vyčkávali co se stane. Tady to bylo celkem předvídatelné, ne tak napínavé, je to spíš takové krimi, které nikoho neurazí. I když musím uznat, že závěr nebyl špatný. A jestli bych měl vyzdvihnout herecký výkon je to jednoznačně Emily Watson, která byla dle mě skvělá.

Klub rváčů (1999)

Film, který mě určitě velice ovlivnil, těžce sere na systém. Což v době pubescence opravdu oceňuji. Edward i Brad jsou skvělí. Co k tomu dodat? Snad jen doporučit.

Nedotknutelní (2011)

Tento film jsem si zamiloval! Neuvěřitelné, nikdy bych nevěřil, že mě pobaví příběh, člověka na vozíku. Co pobaví?! Vždyť já se místy válel po zemi, jak jsem se smál. Omar Sy, byl úžasný, asi by nebylo lepšího herce do této role. Celkově film je natočen tak milým způsobem, že si jej prostě musíte zamilovat.