Zpráva o Europě (2013)

Filmy z vesmíru mám obecně velmi rád a na každý čekám jako na smilování, ale tento mi upřímně vůbec nesedl. Příběh jako takový je celkem ucházející i když od první chvíle člověk tuší jaká bude hlavní zápletka, ale styl jakým je film natočen (formou střihů z kamer lodi mixovaných s reálnými scénami) mi prostě nevoní. Proto pouze 3 hvězdy.

Řežba v Tombstone (2013)

Poměrně zajímavě vypadající film, který určitě pobaví a na jedno zkouknutí bych film i doporučil svým přátelům. Na druhé straně atmosféra westernové vesnice nejde moc dohromady s moderními filmovými efekty a od Dannyho Treja jsem čekal větší říz. V některých scénách působí "herecky unaveně". Konec konců slušně natočené Béčko za 3 hvězdy.

Útok na Bílý dům (2013)

Naprosto obyčejný akční film, který nepřekvapí ničím jiným než kolik do něj autoři nalili peněz. Krom načančaných kulis a vizuálních efektů za milióny se film prezentuje tuctovým příběhem a špatnými výkony hlavních herců. Chvíli jsem uvažoval i o 2 hvězdách, ale to už bych asi byl moc přísný ..

Polární stanice Zebra (1968)

Na tu dobu poměrně slušně zpracovaný snímek plný napínavých momentů a špiónské akce. Na druhou stranu je film zdlouhavý a v mnoha místech předvídatelný (i když se přiznám že jsem si celou dobu myslel že se z toho nakonec vyklube nějaký UFO). Zmlsané oko dnešního diváka už tento film možná nezaujme, ale přesto dávám 4 hvězdy a to zejména díky detailně vykresleným vztahům mezi hlavními postavami děje.

Kokainoví kovbojové (2006)

Velice dobrá sonda do prostředí drog, peněz a mafie v USA. Populární formou, ale i velice věcně, očití svědci vypovídají o událostech odehrávajících se od 50. let minulého století v Miami a okolí. Všem kdo se zajímá o tuto problematiku a nebo prostě jen o americký životní styl té doby bych tento dokument doporučil.

Batman (1989)

Tento film jsem viděl už zamlada a teď jsou ho zkouknul ještě jednou při příležitosti skouknutí všech Batmanů jeden po druhém a upřímně jsem velice na rozpacích. Když jsem byl malý, tak se mi film hodně líbil, ale dnes mi přijde takový obyčejný, zašedlý a místy zbytečně komický. Ze zcela objektivního pohledu se jedná o zfilmovaný komix do akčního filmu, který je sice dobrý, ale není to žádná bomba. Při srovnání s novými Batmany vypadá jako zašedlé Béčko, což je zcela určitě dáno roky, ale. ... jak film hodnotit? Je to mezi 3 a 4mi, ale nakonec se asi přikloním spíš k těm třem. Třeba svoje hodnocení za pár let ještě přehodnotím ..

Tlustí, nemocní a téměř mrtví (2010)

Výpravný dokumentární snímek zaměřující se na zlepšení zdravotního stavu díky dietě na ovocných a zeleninových šťávách. Hlavní hrdina cestuje napříč obezní amerikou a šíří mezi lidmi něco jako osvětu. Určitě se jedná o zajímavý lidský příběh, ale to je tak vše co film sám o sobě nabízí. Jako inspirace k tomu dělat něco se svým zdravím je film dobrý, nicméně sám o sobě neposkytuje žádné jiné rady, které už neví tříleté dítě. Prostě šedý průměr. Mnohem lepší snímek podobného ražení je Hungry for Change.

Pařba na třetí (2013)

Třetí pokračování jedné nudné série, jejíž plamen pomalu dohořívá. Příběhově už nemá co nabídnout a krom pár světlých chvilek je film nudný od začátku do konce. Doufejme že už je konec a že nepřijde další utrpení v podobě penězoždímajícího čtvrtého dílu.

Pařba v Bangkoku (2011)

Po marném prvním dílu, jehož úspěch mezi diváky je mi naprosou záhadou, přichází druhý díl se čtyřikrát větším rozpočtem (80mil) a neuvěřitelnými tržbami (586mil). Toto už pro mě není záhada, ale naprostý armagedon. Film je stupidní od začátku do konce, bez vtipu, místy velmi nechutný a navíc .. scénář je naprosou kopií prvního dílu jen se odehrávajícího na jiném místě na což je několikrá úmyslně okatě upozorněno. Ač s CSFD diváky většinou v hodnoceních souhlasím, zde se ptám sám sebe jestli jsme všichni koukali na stejný film. Mé hodnocení je ... stupidní, stupidní, stupidní, nudný film ... jedna hvězda (a to ještě tak tak).

Oui, šéfe! (2012)

Osvěžující film z prostředí Francie, který si na nic nehraje a hodí se k němu sklenka dobrého vína a dámská společnost. 3 hvězdy.