Symptom Pandorum (2009)

Pro mě jednoznačně příjemné překvapení. Zejména úvodní část do setkání s mutanty má skvělou atmosféru. Pak už je to trochu moc, bývalá (sexy) doktorka v přiléhavém tričku ovládajíc bojová umění a bojovník-zemědělec. Tahle část mi až tak nesedla. Celkově je na Pandoru vidět, že se v mnohém inspirovarovalo jinde, a mě to vlastně ani nevadí. Když to funguje tak proč ne.

Oko bere (2008)

Nebýt několika obrovských logických děr a vyloženě stupidního konce (proč to neskončilo o 5 minut dříve), byl by to super film. Místy mě to opravdu bavilo, ale po chvíli přišla nějaká ta díra (čip), nebo klišé, které to celé sráželo dolů. Spacey hraje výborně, jako obvykle a tahle role mu vyloženě sedla. Škoda toho zbytku.

Nezvaný host (2007)

Pomalý ale o to silnější. Nejvíc mě překvapily konec filmu, který přišel když jsem ho vůbec nečekal. Ale zpětně jsem za ten konec rád, protože příjemně zapadá. Pro svůj emoční náboj je to pro mě jasných 5 hvězdiček.

Warrior (2011)

Klišé, to je to první co mě napadá. první třetina mě docela bavila, druhá byla jen o tom že přijde třetí a konec byly ony očekávané zápasy, které sice byly dobře natočené, ale jasně předvídatelné a žádný zvrat se nekonal. Čekal jsem víc a ne to co tu bylo už tolikrát předtím bez špetky inovace.

Dnes neumírej (2002)

jeden z nejslabších dílů. Zejména mě štvalo velké množství logických děr, které jsou zde skoro každou chvílí. Paprsek, spálí v okamžiku vše v dosahu, ale letadlo a ledový palác mu zdárně odolává. Někdo namítne že hlavní je že je to zábava a napětí a že je to přece Bond, a tohle k tomu patří, ale mě to prostě nebavilo.

Domov šedých motýlů (2008)

Tohle bylo hodně tíživé. Celou dobu jsem tak nějak tušil jak to vše dopadne a bál se každého dalšího, kroku se kterým nešlo nic dělat. Způsob vyprávění a pro mě nepředvídatelné chování postav pro mě znamená jasných pět hvězdiček. Podíval bych se na to rád znova, ale nevím jestli najdu odvahu. Ze začátku mě trochu mrzely trochu moc přefiltrované barvy, ale potom už to bylo jen lepší.

The Art of Flight (2011)

Prvních pár minut jsem to bylo super. Styl jakém je to natočené a zvláště slow-motion záběry jsou opravdu povedené. Jenže až na rozbitá ústa kdesi uprostřed filmu, tam stále jsou jen chlápci s prkny na nohou na šedobílým pozadím točící se kolem své osy za doprovodu stylové hudby. Někoho to bude bavit dvacet minut, někoho půl hodiny. Já to zvládl hodinu a musel jsem skončit. Jako filmový katalog oblečení by to bylo super jako dokument moc prázdné.

Vyměřený čas (2011)

Na tenhle film jsem se těšil dlouho. Myšlenka času jako platidla je geniální. Stačilo by mi prvních minut a byl bych absolutně nadšen, bohužel stačí těch pár minut, protože samotný příběh už tak zajímavý není. Ne že bych se nudil, ale myslím, že se to dalo udělat hodně lépe: přeskočit prostření hodinu a naopak vyprávět dál tam kde film končí. Přesto všechno je to pro mě jeden z nejlepších filmů tohoto roku.

Dluh (2010)

Retrospektivní část je skvělá. Napětí a hutná atmosféra kterou je tahle část přímo nasáklá nedá vydechnout. A trochu jsem se bál toho co přijde potom, ale nakonec to nebylo tak špatné. Konec je pravda Trochu překombinovaný, ale do příběhu pěkně zapadá.