Kurt Cobain - About a Son (2006)

Asi není potřeba mluvit o obrazové stránce, která má jen ilustrační charakter, ale snad by bývala mohla být lepší. Zato zvuk nás přesvědčuje o tom, že Kurt Cobain byl, je a bude kontroverzní osobností. Jedni ho milují, druzí nenávidí a mezi nimi je vysoká zeď. Já se zařazuji někam blíže k té první skupině, protože Nirvanu považuji za stejně zásadní pro historii rock n rollu jako např. Beatles nebo Led Zeppelin. I přes neoddiskutovatelně špatný životní styl zůstává Cobain opravdu poslední osobností tohoto žánru, protože chtěl dát do své hudby něco víc. Dal do ní sdělení své generace světu. Kéž by to některý ze současných "rockových" kapel nebo hudebníků uměl. Kurt měl pravdu. Rock n roll dnes stojí za *****.

Hartova válka (2002)

I když tohle asi není nijak mistrovský kousek, tak se v mém hodnocení odráží moje láska k válečným filmům. A když mě navíc šokoval závěr...bylo to jasný.

Mafiáni (1990)

Vždycky když to znova vidim, tak sem víc a víc znechucen a zdeptán. Paráda

Kmotr (1972)

Mám návrh. Co kdyby se zavedlo pět zlatých hvězdiček pro filmy jako je tenhle. Možná sem si špatně rozvrhl svoje hodnocení, ale mně těch pět někdy prostě nestačí.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Strašně bych si přál aby další díly měly jiného režiséra, protože jestli to takle pude dál...Tohle si Narnie nezaslouží, knižní předloha je sice dost dětská, ale nevěřím, že z ní nejde natočit film který byl stravitelný pro děti nad 7 let. Jestli byla naděje že se z Letopisů Narnie stane podobně úspěšná série jako z Pána prstenů, tak je pryč. Zachraňte co se dá!

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Dobrý film, který dobře skloubil dohromady fakta a filmový příběh. Carlyla obdivuju za to, jak se dokázal vžít do role největší zrůdy moderních dějin. Místy mi z toho běhal mráz po zádech, a to hlavně při okázalých a silných scénách, plných nacistické symboliky.

Zlomený šíp (1950)

Hezký film, asi by si zasloužil ty čtyři hvězdy, ale mně prostě vadí ten Cochisův toporný výraz.

Modrý blesk (1999)

Musím říct, že v jisté pasáži filmu mi Martin Lawrence hrozně připomíná Lucii Bílou z Princezny ze mlejna.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Upřímně řečeno bál bych se předložit tenhle seriál vlastnímu dítěti, abych u něj nevyvinul nějakou mozkovou disfunkci, což snad nejde, ale při shlédnutí pouhých 5 minut z toho má člověk takový dojem. Mimochodem doufám, že kolega mandes bere svůj komentář podobně recesisticky jako kolega tron.

Místo v životě (2006) (seriál)

Podle mě je velká škoda, že se tvůrci pustili do pokračování docela ucházejícího seriálu, protože tím to celé pohřbili. Ostatně není se čemu divit, umíte si vůbec představit seriál bez pokračování? Nemyslitelné, jako příklad poslouží strašné (á) pokračování Nemocnice na kraji města.