Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární

Recenze (1 091)

plakát

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Není to veledílo. Taky to zjevně mělo hodně low budget (viz postsynchrony např.), ale přitom je tam spousta vtipů, kterým se člověk rád zasměje. Naivní hezká hříčka pro příjemné posezení

plakát

Nebezpečně výbušná trhavina (2006)

Zase Jensenova klasika. Strasna legrace. Kam ten chlapek na to chodi. A myslim, ze na to muzou jit ruku v ruce artovy intousi a s akcne-romantickymi vypatlanci a vsichni si to naramne uzijou.

Spása (2014)

Poctiva drsna kombojka. Nic víc, nic míň!

plakát

Ten, koho se bojíš (2008)

Co se stane, kdyz si najdeme duvod, chovat se podle jinych pravidel. Pomaly, hezky a Dánský

Země nomádů (2020)

Pomala, ale pritom nenudici vec. Spis dokument o tech, kteri nemohou nebo nechteji zestarnout ve svem domku. Ale nejsou homeless, jsou houseless! A F McD je samozrejme tim, kdo z toho dělá umeni.

plakát

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Uz asi 35 let vim, ze snazit se pochopit Greenawayuv film cely, se vsemi zpravami, ktere autor do filmu vlozil, je pro mě nemožné. (K tomuto pochopeni doslo pred projekci Umelcovy smlouvy ve filmovem klubu FELu na Kulataku, po teoretickem uvodu). Takze jsem spokojen kdyz se dostanu pres 10%. Presto je to uchvatna podívaná. Vsechno je pastvou, obraz i Nymanuv zvuk.

Základní instinkt (1992)

Patří to mezi klasiku devadesatek. I kdyz teď po 30 letech (2021) musím říct, že je to trochu banalnejsi nez si to pamatuju. A ze to stoji hlavne na soundtracku. Ta osudovost a tajemnost by tam bez nej nebyla.

Stará radost (2006)

Pozor vypraveni celeho filmu: dva chlapci jedou na vylet, jeden tichej, druhej dost nesnesitelnej. A pak mu dá masáž.