Most - Série 2 (2013) (série)

Podle mého nejlepší krimi seriál . Go Saga, go! A druhá série je stále výborná.

Když otevřu oči (2015)

Úžasná hudba (pakliže si odmyslite zpěv hlavní představitelky) , pohled na Tunis - duleizite. Nicméně , sám o sobě je ten film v nejlepším případě průměrný. A to hlavně kvůli scénáři. Motivace postav a detailnější informace o tuniskem režimu nám zůstanou I po shlédnutí, ukrytý.

Odvaha (2016)

Rona je uzasnej, a je skvělý sledovat celých 30 měsíců, jak tahle obrovská socha vzniká.

Vlk a ovce (2016)

Hlavně jako dokument. Zajímavý vědět, jak tam žijou.

Božské (2016)

Přišlo mi to všechno jako taková hra na velkou tragédii, které jsem neuvěřil. Velký mafian uhranuty tajemnou kráskou - dítětem, kápo sídliště drsná hodně na oko, fracek s dobrým srdcem, který to dělá všechno pro maminku. Nedotklo se mě to.

Rodinné štěstí (2016)

Jsou to opravdu hodně uměřené (a naštěstí kratší) Scény z manželského života II. Ten člověk ví, co to je mít rodinu, děti a příbuzné. Na ploše jednoho bytu a několika hodin (Toceno u režiséra v bytě, rodina se aktivně podílela) se nic neděje a přitom je to všechno tam. Přesto ta extrémní monotonost (určitě chtena) je pro mě důvodem dát jen 4*.

Král Krysa (1965)

Mám z toho indiferentní pocit. Je to oproti knize hodně placaté. Ty hrozné podmínky se na plátno taky moc nepodařilo dostat - ve filmu to vypadá trochu jako horší pionyrsky tábor. Přes všechny neduhy mi to ale rychle uteklo.

Jozefův syn (2016)

Hodně svérázná záležitost. Vysoká stylizace, pár surrealistických zertiku, ale docela dost dlouhé.

Démoni (2015)

Výborná věc. Zdánlivé I skutečné stíhy 10-ti letého chlapce jeho očima. Velice uměřené, přesto plné silných nálad a jejich změn. Režisér mluví o důležitosti atmosféry - a je to ve filmu opravdu cítit. Scénář napsán za 2 týdny - neskutečné. A hudba opět výborná - dneska už podruhé (2.7.MFFKV).

Časové pásmo bylo změněno