Co kdybychom žili společně? (2011)

Je to sentimentální, ale vkusně, s lehkým humorem a geniálním koncem. Navíc herci, které jsem za jejich mlada nemohl ani vystát (Richard, Chaplin, Fonda) jsou fakt dobří.

Jak chutná smrt (1995)

Tak tohle je dustojna ceska detektivka - tedy: - nulové napětí, neskutečně nerealistické dialogy, směšné postavy. Bože!

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

A já tvrdím, že český krimi (film, seriál, ...) je protimluv. (Bez šťávy, směšný, se stupidními dialogy, neskutečnými a hloupými záplatkemi, ...). A takových je i 5 mrtvých psů

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Vypadá to jako realistický film. Určitě dobrý akčňák, nicméně jsem tam za sebe ty novatorsko / alternativní věci nenašel. Možná proto, že mě drsné způsoby na straně zákona asi moc nepohorusji - na drsný pytel drsná záplata. Z druhé strany - dokud budou drogy mimo zákon, tak to jinak vypadat nebude

Blikající světla (2000)

Klasický Jensen, možná míň (?!) absurdní než jiné kusy a proto nejslabší. Zajímavé - kdybych neznal, kdy byl udělaný, tak bych ho zařadil až za Řezníky a Jablka , protože tohle byla proti nim už taková vyšumělá limonádka. Ale přesto fajn.

Kobry a užovky (2015)

Samozejmě oba Hádkové jsou úžasní. Atmosféra hodně depresivní, režie fajn. Asi největší problém mám se scénářem, spousta detailů tam nefunguje (zázračné zbohatnutí lůzra díky obchodě s mikinami, 'úschovna léků', ...). A nejvíc mě dopálil konec, poselství o něštěstí pramenícího z blahobytu a podnikání!?: Takže z toho nejsem tak per plex jako zbytek světa.

Vražda - Série 2 (2009) (série)

Je to napínavý, odsejpá to. Ale některé věci, opakované z první serie - politická linka a neschopnost Sarah řídit svoje soukromé věci už moc nefungují.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Jedna z nejdepresivnějších věcí, které jsem kdy viděl. Beznaděj, bezmoc; Tilda ví a nezbývá ji jen čekat na to nejhorší. Ta krystalická a absolutní esence zla je snad to jediné, co dává člověku šanci si uvědomovat, že to je jen film, a takhle to přeci nefunguje. Nefunguje?

Vejška (2014) odpad!

Viděl jsem sice pouze posledních 30 minut, ale je to prostě Vorel. Neskutečný dialogy, trapné šablony (lidi, zápletky, ...). A..., tradičně, nepopsatelně zprasené postsynchrony. (o hereckých hrůzách včele s rodinným příslušníkem).

Na pokraji slávy (2000)

Pohodová věc z období muziky, kterou mám rád. A hlavně McDormand.