Rozhněvaný muž (2021)

Hutná vyvražďovačka s brilantní hudbou a originální kamerou. Nemám rád akční filmy, kde se lidé zabíjí jako by nic, ale tenhle má šmrnc a styl hned od začátku a drží si příjemné tempo a napětí až do samotného konce. Povedená věcička! Jdu si pustit soundtrack. 85%

Anatomie zrady (2020) (TV film)

Přínosem těchto filmů je, že mě to vždy nutí si o daném tématu vyhledat informace a zjistit podrobnosti o jednotlivých postavách a událostech. 75%

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Ani nevím, proč jsem si to pustil, ale nějak mě to chytlo. Nemá to hluchá místa, pořád to jede na plný plyn. Souhlasím s tím, že casting byl špatný - Rosie Perez a Ewan McGregor se na ty role vůbec nehodili. Není to můj oblíbený typ filmu, neznám komiksovky, žádné souvislosti, nic, nevím kdo je kdo. Pro mě je to pouze samostatný film, který na nic a na nikoho neodkazuje. Každopádně, mě to bavilo. 70%

Bourák (2020)

Vypadá to, že se dobří herci nechali nalákat skvělými tvůrci jako jsou Petr Jarchovský a Ondřej Trojan. Občas se ale i mistři utnou a film Bourák je toho zářným příkladem. Jedna hvězdička za hudbu, ale jinak se jedná o experiment, který nevyšel. Vlastně jsem si v závěru říkal, jestli to není nějaký sofistikovaný způsob jak napálit diváky a poté tvůrci odhalí, co tímto filmem bylo zamýšleno. A objeví se dokument o záměrně špatně natočeném filmu atd... Ale asi jsem naivní a je to prostě jen sračka :D 10%

Herec - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Oceňuji ten dějový zvrat, v české tvorbě věc téměř nevídaná. Ještě, že jsem oficiální text nečetl před shlédnutím, nechápu proč prozrazuje tak moc. Vhodně zvolená hudba dotváří atmosféru. Chválím herecký výkon Jana Ciny, Luboše Veselého a Martina Fingera. Vůbec nevím, co čekat od dalších dvou dílů. 85%

Chlap na střídačku (2020)

Příšerná režie a scénář. Za herce mi bylo trapně. Nechtěl jsem být příliš kritický, ale nenapadá mě nic, co by na tomto velmi trapném a nepovedeném filmu bylo pozitivní. 10%

Princezna zakletá v čase (2020)

Samozřejmě v rámci novodobých českých pohádek je tahle mezi těmi nejlepšími, o tom není pochyb. Na druhou stranu, vzhledem k vysokému hodnocení, jsem měl velká očekávání a ona to zas taková pecka nebyla. Scénář byl víceméně dobrý, ale asi po hodině už jsem si říkal, že toho neustálého probouzení je moc. A pak přišlo další a další. Co se týče samotné princezny, celou dobu jsem se nedokázal rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne. Vzhledově asi ano, ale přišlo mi, že je taková trošku drsná nebo cynická. Rád bych se jednou dočkal pohádky, kde bude princezna krásná, jemná, křehká dívka, která bude milá a ne taková drsňačka, která má tendence si se vším poradit sama. Každopádně mě hodně zaujala Simona Zmrzlá v roli Murien, která je krásná sama o sobě a zde byla navíc hodně dobře stylizovaná. Dokonce ani Roman Zach mi v tomhle filmu nevadil. Co se týče hudby, kterou zde všichni tak chválí, tak si myslím, že ji bylo až moc. Sama o sobě vůbec špatná nebyla, ale chvílemi jsem měl pocit, že hraje takřka nonstop. To je takový nešvar spousty současných tvůrců. Když neumím vytvořit atmosféru obrazem a příběhem, tak ji dotvořím hudbou. Takže je z toho skoro celovečerní videoklip. A taky bylo zvláštní použití skladby "A Little Less Conversation", která byla velkým šokem, ale když už tvůrci použijí takovou srandičku ve středověké pohádce, tak by bylo třeba to brát jako součást nějakého konceptu a podobný prvek ještě zopakovat nebo modifikovat v jiné části filmu. Protože takhle to působí jen jako osamocený vtípek, který v rámci celku příliš vyčuhuje. Novodobou úchylkou je také nadužívání dronů, takže můžeme vidět záběry na Bouzov a jiné hrady zleva, zprava, při západu, za soumraku, ve dne, v noci... Drony jsou na tyhle záběry perfektní, ale musí se s nimi šetřit! Taky bych byl rád, kdyby se alespoň v pohádkách mluvilo spisovně, protože když princezna řekne "To je divný, viď?", tak to působí tak nějak humpolácky. Ale i přes řadu výtek je to rozhodně nadprůměrná pohádka. 75%

Příliš osobní známost (2020)

Klasické schéma hloupé komedie, které ale velmi překvapivě přechází do dramatické polohy a jsme svědky i poměrně nepříjemných scén, jako například, když otec nutí malou dceru (dokonale autenticky zahranou) jíst večeři. Zkrátka jsem nečekal, že tento film tak změní žánr. Těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně, ale předpokládám, že jestli na to někdo šel do kina, tak čekal primitivní komedii. Což většinou tento film splňuje. Nejvíc na tom má zásluhu postava Tatiany Dykové, která je sice občas vtipná, ale jinak táhne film dolů. Co je příšerné, a z neznámých důvodů se s tím setkávám u českých komedií čím dál více, je přítomnost zahraničních herců - rádoby atraktivních, charismatických mužů, kteří jsou velmi nepřirozeně nadabováni. Takže když to shrnu, je to průměrný film, který nestojí za druhé zhlédnutí, ale ani tak hloupý, abych ho vypnul. 50%

Šarlatán (2020)

Klidně bych se obešel bez několika explicitních scén, ať už homosexuálních nebo scén zabíjení zvířátek... Ale jinak chválím povedený scénář, režii a herectví Ivana Trojana. Úplně jsme zapomněl, že je to Trojan, řekl bych, že je to jeho nejpřesvědčivější role. A jak to u životopisných filmů bývá, trochu mi vadí odklon od reality skutečného Jana Mikoláška. Chápu nějakou dramatickou licenci, ale využít jeho jméno, jeho příběh a zásadně ho přestavět a v mnoha scénách ho ne příliš lichotivě vykreslit. Nejsem si jistý, jestli je správné takto pozměňovat fakta... Každopádně jako film to funguje skvěle. 80%

Štěstí je krásná věc (2020)

Vždycky si u takovýchto špatných filmů říkám, jak by asi vypadaly, kdyby se jich chopili talentovaní tvůrci. Přitom z takového námětu se dá vytěžit strašně moc. Zde ale vidíme vedení herců, které se režisérovi rozpadá pod rukama, špatný scénář, střih..... Ze začátku se objevilo pár nadějných vtípků, ale rychle se ukázalo, že to byly jen výjimky. Špatný film, který tentokrát nezachránila ani má oblíbená Petra Hřebíčková. 35%