Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Už jsem alergický na pitvoření se! Tato pohádka mi nepřipadala vtipná ani pohádková. Znovu ji vidět nechci. Od těchto autorů jsem čekal víc. 35%

Kingsman: Tajná služba (2014)

Ale jo, skutečně je to dobrý film. Nemám sice moc rád akční scény, ale v tomto filmu byly udělány opravdu parádně. K tomu skvělé herecké výkony počínaje Colinem Firthem a konče Taronem Egertonem, kterému jeho role dokonale sedla jako Kingsmanův oblek. Mnohokrát jsem se taky zasmál. Doporučuji. 85%

Krásno (2014)

Problémem většiny vtipů bylo, že jsem poentu tušil už na jejich začátku. Místy povedené, místy vtipné (přestřelka v kině), ale jinak nic moc, konec raději nekomentuji. Ale jako prvotina dobrý, hm. 60%

Láska na vlásku (2014)

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale po tom, co se ti dva vyměnili, se to o dost zlepšilo. Trochu to kazila Celeste Buckingham, která, navzdory tomu, že měla minimum textu, předvedla, že není herečka. Nakonec to byl milý, příjemný příběh. Zejména oceňuji, že se v této pohádce nikdo zbytečně nepitvořil a nedělal ze sebe debila. Po delší době se dá hovořit o celkem povedené pohádce. 70%

Magický hlas rebelky (2014)

Kdybych měl hodnotit čiště jen zpracování dokumentu, tak je lehce nadprůměrný. Prostě jeden z řady "medajlonků". Ale osobnost Marty Kubišové to trochu povýšila. Divil jsem se, že se tam tolik objevovala Aneta Langerová. Potom jsem si uvědomil, že za kamerou stála Olga Špátová. Poměrně povedený dokument, ale nevadí mi, že jsem na něj do kina nakonec nešel. 75%

Na druhý pohled (2014) (TV film)

Moc jsem od tohoto filmu nečekal, o to víc jsem byl překvapen. Umírněný příběh, který netlačí na pilu. Zaujalo mě, že se Karel nepřiznal a raději řekl, že je ledvina nevhodná. To byl zajímavý moment. 75%

Neviditelní (2014) (seriál)

No já jsem v podstatě příjemně překvapen. Zdá se mi, že tvůrci se tohoto tématu ujali velmi originálně a promysleli velmi zábavně celý vodnický svět. Inspirace filmem Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách naštěstí zůstala pouze u námětu, tento seriál si jde svou cestou. 80%

Osmy (2014) (TV film)

Mám rád tvorbu Jiřího Stracha i Marka Epsteina, ale film Osmy je pro mě docela zklamáním. Měl jsem velká očekávání a ta se bohužel nenaplnila. Jako komedie mi to moc nepřišlo, protože jsem se v podstatě ani jednou nějak moc nezasmál. A pokud tam byl nějaký hlubší nebo morální rozměr, tak jsem ho neodhalil. Prostě se Trojan ožral, podepsal Chartu, k tomu nějaké scény se sekretářkou, Dvořákem 1, Dvořákem 2, sračky v bytě, těhotenství, STB, návštěva zubaře, ale nic, co by bylo nějak výrazněji zapamatovatelné, nic, co by mě lákalo se na Osmy podívat znovu. 55%

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Po několika dílech musím říct, že je to opravdu nepovedené až trapné. Především nechutně přehrávající a pitvořící se Kaluža. 10%

Piknik (2014) (TV film)

Zajímavý námět, dobří herci a.... promarněná šance. 55%