Karel, já a ty (2019)

K mému překvapení to není vůbec nudné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jako film se mi to zamlouvá, ale jestli takhle lidi ve skutečnosti vážně filozofují o vztazích a analyzují je... No na to bych se mohl....75%

Ztraceno v překladu (2003)

Zvláštní... Nemám rád Billa Murreyho, nemám rád Scarlett Johansson. Tento film vlastně ani tak dobrý není, ale Tokio a ta neuvěřitelně zvláštní atmosféra tohoto filmu mě zaujaly tak moc, že jsem si i přes to všechno pustil tento film několikrát a určitě ne naposled. 80%

Sedmilhářky - Série 2 (2019) (série)

Jen chci napsat, že role, kterou ztvárňuje Meryl Streep je naprosto děsivá. Už dlouho jsem neviděl tak plastickou postavu, kdy se za příjemným vystupováním skrývá tak neskutečná manipulátorka, která proniká krůček po krůčku do života hlavních aktérek. Ještě nejsem u konce druhé řady, jen jsem měl potřebu to napsat.

Teroristka (2019)

Přesně to, co funguje v mnoha českých filmech posledních let (a fungovalo to i v Teorii tygra) se zde naprosto rozpadá a je na sebe násilně naroubováno. Mám na mysli střídání prvků dramatu a komedie. Kdo čeká komedii bude patrně zklamán. Skutečně vtipných momentů se ve filmu objeví jen několik a ty vůbec nejvtipnější právě ve chvílích, kdy by je člověk čekal nejméně. A to ve scéně, kdy se hlavní hrdinka (s pomocí dalších osob) snaží zavraždit hlavního padoucha. A to je další problém, film divákovi téměř nutí myšlenku, že se mezisousedské vztahy (byť velmi špatné) dají řešit vraždou. K hercům: Iva Janžurová v hlavní roli na sebe nestrhává pozornost, tradičně přehrávající Tatiana Vilhelmová by měla ubrat a nádherná "nahoře bez" Kristína Svarinská je asi má nová oblíbenkyně. A Martina Hofmanna bych už rád viděl v nějaké výrazně jiné roli. Hudba mě docela překvapila, pohybuje se někde mezi country a dramatickými smyčci. Ale i přes mé výtky se jedná o nadprůměrný film. Na rozdíl od Bajgarovy Teorie tygra ho ale určitě tolikrát nezkouknu. SPOILER: Hlavní padouch byl zastřelen, umlácen, upálen a utopen :D 75%

Ženy v běhu (2019)

Ženy v běhu nemají žádné hluché místo, kdy by se člověk nudil. Děj je velmi předvídatelný, stejně tak i naprostá většina vtípků. Příjemné herečky, Vetchý ve své dokonalé komediální poloze. Není to film, kdy by se člověk popadal za břicho, ale je vtipný a velmi příjemný. 75%

Bohemian Rhapsody (2018)

No nevím nevím.... Za mě tedy trochu přeceněno. Hudba skvělá, což není zásluhou filmu, ale samotných Queenů. Kamera a atmosféra závěrečného koncertu byla taky úžasná. Ale film sám o sobě mi nijak výjimečný nepřipadal. 80%

Jsem božská (2018)

I přes spoustu vtipných momentů se mi tento film zdá především velmi smutný. Krásná Emily Ratajkowski, dojemná Amy Schumer. 75%

Lída Baarová (2016)

Čekal jsem absolutní propadák, možná proto hodnotím (i pro mě překvapivě) čtyřma hvězdičkama. 75%

Andělé všedního dne (2014)

Překvapivě povedený film. Škoda akorát těch čtyř andělů, kteří celý film táhli do průměru. Opět mě nezklamala úžasná Klára Melíšková. 75%

Amy (2015)

Moc pěkně zpracovaný film. I když na dokument sakra dlouhý. Znovu jsem si uvědomil jak měla Amy vynikající hlasový projev. Neskutečný. 80%