Černá labuť (2010)

Netušil jsem, že Natalia Portman je tak dobrá herečka. A Černá labuť tak dobrý film. 80%

Musím tě svést (2002)

Pro mě docela překvapení. Myslím, že jsem tento film už kdysi viděl a nelíbil se mi. Ale teď musím změnit názor. Sice pořád nemám rád Chýlkovou a Krause, ale myslím, že to není špatný film. Hodně vypjatá byla scéna, kdy Trojan sledoval, jak Kraus znásilňuje Chýlkovou a bylo vidět, jak se to v něm pere, jestli tam jít a tím všechno vyzradit, nebo to dotočit. 70%

Svědek (1981)

Já to říkám pořád, dobrý scénář a dialogy jsou základ!!! A to by si měli uvědomit všichni ti dnešní pseudoumělci. 80%

Madisonské mosty (1995)

Příjemně komorní film s charismatickou ústřední dvojicí. Pro mě osobně byla hodně emotivní scéna, kdy Meryl Streep jela s manželem v autě a s pláčem pozorovala jak Clint Eastwood mizí navždy v dáli... Úplně bylo cítit tu její vnítřní rozervanost. 80%

Kopretiny pro zámeckou paní (1981)

Herečka v hlavní roli je značně nesympatická a není v tom sama. Taky nerozumím tomu nesmyslnému předabování některých herců. Scénář bezduchý. Celkově špatný film. 20%

Vrchní, prchni! (1980)

Miluji Svěrákův styl humoru, který nebývá prvoplánový. 90%

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Nejsem fanoušek Menzela a už vůbec ne Hrabala, ale Obsluhoval jsem anglického krále je vizuálně, herecky a především režijně úžasný počin. Po několikátém shlédnutí se mi to opět potvrdilo. Docela se divím, že tento film zde nemá větší hodnocení. Je tak strašně zvláštní, že těch pět hvězd musím dát. 85%

Spalovač mrtvol (1968)

Bezesporu velmi originální pojetí a dobrý výkon Hrušinského. Ale tento film byl zpracován umělecky až tak moc, že překročil jakousi hranici normálnosti a vyznívá až trochu ujetě. Skvělý film, ale vidět ho znovu rozhodně nemusím, alespoň ne příštích pět let. Spalovač mrtvol je trochu nadhodnocený. Už jen to, že se jedná o film, kde jsou samé rakve, spalovací pece a plno smrti a přesto na mě vůbec nepůsobí děsivě, spíše bizarně. To takové Ucho není o smrti vůbec a přesto dokáže vyvolat velmi tíživou a mrazivou atmosféru. I když nevím, jestli je adekvátní srovnávat tyto dva filmy. Každopádně, čekal jsem od Spalovače mrtvol o trochu víc. 75%

Lana Del Rey - Tropico (2013) (hudební videoklip)

Pro Lanu mám velkou slabost a na Tropico jsem se těšil. Jen nevím, co nám tím chtěla sdělit. Působí to jako násilně sešroubované obrazy a písně. Ty to ale samy o sobě zachraňují. Vizuálně a hudebně je to na pět hvězd, ale když to mám brát jako krátký film, tak to nějak nefunguje. Povedené pasáže se střídají s nudnými a jako celek to trošku skřípe. Ale i tak beru Lanu v současnosti jako jednu z nejvýraznějších zpěvaček. Především proto, že se zásadně odlišuje od všech těch laciných pop-štětek svíjejících se v bikinách u bazénu. Lana se sice ráda ukazuje taky, ale se svou typickou vintage noblesou. Ať už je Lana ve skutečnosti opravdová, nebo je to všechno skrz na skrz jen kalkul, moc neřeším. Na mě to zkrátka funguje :D Hodnocení filmu Tropico: 80%