• Krátkometrážní

Vždy online (2012)

Krátký film zobrazující lidstvo posedlé facebookem, twitterem a kdoví čím dalším. A lidstvo ztrácející skutečný kontakt. V podstatě nic světoborného, ale pěkné zpracování...

Zítra (2012) (studentský film)

Těžko říci, že je to "jen" studenstký film. Jediné, čím se liší od "opravdových" filmů je stopáž. Nemám problém dát 5*

BlinkyTM (2011)

Pěkný, hororový krátký film. Bohužel už od počátku mi bylo jasné, kam to směřuje. Téma nebezpečí obrácení techniky proti člověku tu máme už přes sto let. A bohužel, tento robot nikdy neslyšel o Asimovi. Chudák chlapec si neuvědomí, že dokonalý kamarád až příliš dokonale plní jeho přání...

Captain America: První Avenger (2011)

Mnohé jsem slyšel o předloze, leč musím konstatovat, že mě prostě film vůbec nezaujal. Bude asi znít přízemně, že mě mnohem více zaujala Hayley Atwell, ale je to tak. Ano, film je hezky zpracovaný. Ano, je to barevný a hejbe se to. Ale je to taky tak příšerně blbý!

Červená Karkulka (2011)

Trochu v obavách jsem očekával nějakou sladkou připitoměle (jak už to na západě umí) zahranou pohádku. Mé obavy se ale ukázaly jako liché. Měl jsem se totiž bát úplně něčeho jiného. Red Riding Hood je rádoby horror a rádoby fantasy verze pohádky o Karkulce. Ale... je to nemastné a neslané. Nejde z toho strach, a zároveň to není něco, na co by se měly koukat děti (jen jim nebrat iluze o Karkulce!). A závěrečné rozuzlení? Trošku hloupé.

Dragon Age: Redemption (2011) (seriál)

Vytvořeno zřejmě s úmyslem vyrobit reklamu cílenou na hráče Dragon Age či na fanoušky Felicie Day. Protože já Dragon Age nehraji, je jasné, jak jsem se k minisérii dostal. Proto nebudu ani kritizovat lacinost kostýmů, kdo by taky investoval nějaké závratné částky na kostýmy v delší reklamě, ani prvoplánovitý děj. S tím jsem počítal.

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

V Česku u mě seriál dost ztratil tím, že byl podáván jako bezduchý parazit na Dr. House. Český dabing to ještě úplně zabil. Měl jsem sto chutí ohodnotit jej jako odpad. Naštěstí jsem se rozhodl sehnat si ho slovensky a mohl změnit názor. Seriál není špatný, ale není to ani žádná kultovní perla. Hlavní hrdina je chvíli hrozný hrubián a Drsoň a v dalším díle je měkký a Jasoň. Možná to bude tou různou kvalitou dílů, jak už tu kdosi zmiňoval. Přesto jsem se nakonec rozhodl dát 3 hvězdičky.

Evoluce (2011) (studentský film)

Video sice nebylo žádný zázrak, ale takové hodnocení si prostě nezaslouží. A tipuji, že má takové hodnocení jen a díky tomu, že jde svou cestou. A v podstatě říká pravdu, lidé věří teoriím, které nemají příliš důkazů a na ostatní se dívají zpatra, protože jsou "tmářské, neosvícené" a hlavně! křesťanské. Není žádný důvod tento snímek hned zavrhovat, stejně jako ho nějak vyzdvihovat. Jsme-li opravdu osvícení moderní lidé, musíme dát prostor i jiným názorům, než je ten náš.

Grimm (2011) (seriál)

Většinou seriály hodnotím až po tom, co shlédnu minimálně jednu řadu, u tohoto však udělám výjimku. Nevidím totiž důvod, proč bych měl chtít vidět další díl. Seriál mě prostě nezaujal. Není to vyloženě odpad, ale není to ani průměr. Dávám dvě hvězdy...

H+ (2011) (seriál)

Zpočátku jsem si myslel, že by to mohl být vážně dobrý webseriál, ale po deseti dílech, které na sebe skoro vůbec nenavazovaly, některé na mě působily jako vykřik do tmy, musím dát jednu hvězdu. Vždyť to není seriál, ale sestřih několika různých příběhů z pomyslného světa H+. Víme, že se stala katastrofa, ale nedozvíme se kdy, kdo a proč. To není seriál, to je prostě guláš.