Warrior (2011)

I přes všechny své nedostatky by se o filmu dalo polemizovat jako o největším úspěchu tohoto roku, který byl co do trháků velmi chudý. Problémem je nepřílišná originalita a vykrádání cenných kultů (Rocky, Bloodsport), kde je celkem dost frází a názvů kopírováno nebo všelijak pozměněno. Zato výrazně potěší neuvěřitelně silný příběh, jenž skýtá několik plně emocionálně nabitých momentů, které nás nenechají chladnými ani náhodou. Důvěryhodnost tomu dodává přímo oscarový výkon Nicka Nolte, a o to více jsem překvapen, že jsem ho viděl na plátně zcela poprvé. Samotné souboje jsou drsné, syrové, jen ta kamera se občas trochu nevyvedla a tudíž nám nedovolila si je využít naplno. A rozhodně bych se v kleci nechtěl ocitnout s Tomem Hardym! 90%.

Zdrojový kód (2011)

Že by si mě film získal hned od první chvíle, se rozhodně říct nedá. Nápad zajímavý, ale realizace trošku odfláknutá. Vždy mne ovšem bavilo opětovné cestování v čase (tady je myšlenka jiná, ale ne nepodobná), z různých činů pochází různé následky. Jenže obyčejné tlachání mezi Verou a Jakem přes mikrofon a pozdější zjištění, že je ve skutečnosti mrtvý, mi přišly hloupé a hlavně zbytečné, když se tento čas dal využít mnohem lépe, protože přeci jen se stále jedná o akční film. I ten happyend dokáže pokazit dobrý zážitek a jako vhodný konec se neprokázal. 80%.

4teens (2011) (seriál) odpad!

Nucené, nereálné, nezábavné. Trapné dialogy a velmi nepovedené komiksové provedení, špatné, ale opravdu špatné herecké výkony a z prstu vycucaný příběh také zcela oprávněně definuje podstatu seriálu. Další z mnoha odporných výtvorů, kterých už tu hodně bylo a ještě bude. Proč mají na špatné pořady Češi takový talent?

50/50 (2011)

Mnohem silnější, než jsem původně očekával, jelikož z názorů ostatních vyplývalo, že film je z velké části komedie a jen z nepatrné drama. Tak to není, pokud se mu podáte, určitě vás nenechá chladným. Řekl bych, že ty poměry jsou přímo 50/50 :), navíc velice dobře skloubené, párkrát se zasmějete, párkrát se necháte dojmout, ale úplně stoprocentně budete potěšeni. Úvodní duo hraje perfektně, působí věrohodně, možná Seth Rogen malinko vyčnívá a je to právě on, kdo po celou dobu dodává šmrnc. Bryce Dallas Howard je sympatický sexy doplněk, nádherná třešnička na dortu. Bohužel vztah s terapeutkou je až příliš přeslazený, přeci jenom kombinace tolika filmových odvětví se nemusí vždy zobrazit jen pozitivně. Jinak nemám co vytknout, za poslední měsíc to byl jeden z nejlepších zážitků. 90%.

Assassin's Creed: Ascendance (2010)

I pro věrné hráče této série, například mne, není film ničím přínosným a k většímu pochopení příběhu nepomůže. Rozhodně bych ho nenazval povinností. Avšak vřele doporučuji Embers, které nám toho odhalí mnohem víc, zajímavějším způsobem, používaje pokročilejší animace. 60%.

Farmář hledá ženu (2010) (pořad)

Krásný slet několika dojičů, truhlářů, opravářů a podobných nespolečenských kreténků, kterým bohužel u televize dělala společnost maximálně láhev piva, a tak se po třiceti letech rozhodli, že se přihlásí do skvělé reality show, páč by jim z toho mohl kápnout i nějaký ten penízek a konečně by našli spřízněnou duši. Kdybych hodnotil vážně, tak je to jasný odpad, ale já jsem se u každého dílu opravdu upřímně bavil! Už jen čtení dopisů od tajných obdivovatelek: „Já chci chlapa, který bude smrdět potem" atd. mě vždy rozesmálo víc, než jakákoliv komedie či sitcom, bez legrace! Je mi líto, že už je konec :-). 10%.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Téměř stejné, jako šestý díl: Yates se nepoučil a přenesl všechny špatné prvky z předchozího zpackaného výtvoru sem. Finálním osmým filmem sice vytáhl sérii z nepříjemného podprůměru, ale tohle mu fanoušci Harryho včetně mě nikdy neodpustí. Především nechápu, proč byl závěr nepříjemně rozdělen na dvě části, neboť pokud to šlo u ostatních dílů, tady by to šlo taky. Pak musím zmínit další trapné romantické scénky, které se již objevily v šestce, a které filmu spíše ubírají než přidávají. Nic zajímavého se nenaskytlo (jak jinak) a tudíž nebyl důvod, proč by měl divák zůstat u obrazovky až do konce. Navíc to bylo celé rozvleklé, nudné a bez akce. Kdybych si měl vybrat ukončení série předchozím dílem nebo pokračování tímto, asi bych dlouho nepřemýšlel...

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Natočit seriál o začátcích prohibice byl výborný nápad, až se divím, že to někoho nenapadlo mnohem dříve. Je to ovšem dobře, protože bůhví, jak by to dopadlo bez vynikajícího Steva Buscemiho, který se do této role narodil a těžko by jsme hledali někoho vhodnějšího. Navíc se mi vzhledově strašně líbí provedení ulic, domů či bilboardů, je to jako hrát znovu Mafii s novější grafikou a jiným příběhem. A dialogy jsou opravdu královské, ty člověka zabaví natolik, že mi jedna hodinová epizoda uběhne mnohem rychleji než trapné dvacetiminutové How I Met Your Mother. Jen po shlédnutí čtyř dílů bych byl rád, kdyby vzniklo několik dalších sérií, aby jsem se dokázal zabavit alespoň na dva dny :) a CSFD by opravdu měla upravit Topku, aby se do ní vešlo nejméně dvacet seriálů, takhle mám velký problém s jejich zařazováním. A řekněte mi, kdo, třeba jen jednou, někdy nezatoužil být mafiánem! 100%.

Insidious (2010)

Skvělá úvodní půlhodinka nás pomalounku představila příběhu, občas se i naskytla strašidelná situace a mohl z toho být klasický, jemně hororový, pohodový thriller bez zbytečně hloupých a z vody nevařících scén. Tudíž ta by byla za pět hvězd. Jenže šťáva došla až nečekaně rychle a od té doby to byla nechutná směs stvořená hnijícími, naprosto odlišnými ingrediencemi. Autor se nechal nekontrolovatelně unášet svou fantazií, která film zanesla do prapodivného stavu tvořeného a inspirovaného Paranormal Activity, kde byl základ téměř identický, nepočítaje pouze kameru. Od většiny představitelů výborné výkony, ale to je asi tak všechno. Že by se něco tak slibného po chvíli neuvěřitelným způsobem zvrtlo, se vidí jen málokdy. 40%.

Já jsem Harry Potter (2010) odpad!

Pěkná ukázka toho, jaký je Radcliffe ve skutečnosti namyšlený idiot.