• Pohádka

Versailles (2015) (seriál)

Technická kvalita super, výprava a kostými jakbysmet. Ale: otravný a utahaný děj, vše příliš stylizované a na bod mrazu vybroušené, nemajíc nic společného s realitou té doby. Vrcholem je totálně kontrolovaná nahota/erotika = tak stupidní a průhledné triky jsou doslova výsměchem nám divákům = 1.mužská postava se zvedne nahá z postele a jde proti kameře, ale mezi postavou a kamerou stojí velké křeslo, takže akorát tak scéna pro milovníky renesančního nábytku. 2.po "orgiích" leží ca.tři unavení muži na posteli a mají technicky přesně a bezdůvodně zakrytý jen střed svého těla, tzn. pan režisér nám neustále připomíná "POZOR, je tady kamera"! 3. nahý muž se odvaluje s druhého muže a v momentě, kdy už padá na záda ještě stihne přetahnout přesně přes "střed vesmíru" nějakou plachtu = opět "BACHA,kamera", a tak bych mohla pokračovat doaleluja. Občas si snad přijde pánské publikum na nějaké to dámské poprsí, ale zázraky nečekejte. Seriál jsem nedokoukala, neb na takové špeky pro děti a blbce nejsem stavěná. Haj-sosajety té doby nebyla určitě tak prudérní, jak nám ji zde kreslí páni režiséři, páni mistři, ale mistři akorát tak na podvody a nesmysly. Zazobaná parta se rozhodla vstoupit do světa filmového byznysu, tak tam vstoupila, proč ne, diváků-imbecilů je přece spousta.

Versailles - Série 1 (2015) (série)

Katastrofa technicky i obsahově. Zkouknuto na dvd - komplet hozeno dozelena, zelené osvětlení potažmo zelené filtry jsou nesnesitelné, pokud tedy nemilujete zelenou...Celkem zajímavý námět je totálně zničen extrémně pomalým tempem děje, zbytečnými rádoby filosofickými, ale přitom stupidními, nesmyslnými a zdlouhavými dialogy. Některé dějové linky mohly být klidně vynechány a naopak jiné prohloubeny - nestalo se tak = zajímavý děj je proto zadušen tím nezajímavým, zbytečným. Ačkoli se posouváním děje v rozplétání jednotlivých záhad tempo trochu rozhýbá, dostane ale smrtelnou ránu v poslední epizodě, kde sledujeme ca. padesát minut víceméně jen umírající princeznu a zdrcené obličeje kolem ní...Pokud divák začne rovnou až sérií 2, o nic nepřijde a dějově navazuje série 2 tak, že se vlastně ne-úplně-tupý-divák bez dějové linky série 1 bez problémů obejde.

Babovřesky 2 (2014)

Dvojka nijak nevybočuje z onoho podprůměru. Babička "trampolína" tady už začala pomalu, ale jistě lézt na nervy tím svým ječákem, kterému chvílemi nebylo ani pořádně rozumět. Pár dobrých hlášek a komických situací se nejde i tady.

Bony a klid 2 (2014)

Film rozhodně není svým obsahem daleko od reálné "svobody, lásky a demokracie" po roce 1989, ale zvolená forma podání/filmového jazyka je přes čáru, což u režizéra formátu Vít Olmer nijak nepřekvapuje. Scénář, sestávající zvětšího pouze z vulgarit a oplzlých (často i stupidních) hlášek, je neúnosný i ve vztahu k danému námětu, tj.obrazu kapitalismu jako úpadkového a skrz naskrz prohnilého společenského řádu. Dobrých hlášek a momentů je ve filmu sice jako šafránu, ale jsou tu. Roman Skamene je výborný herec/komik a je smutné, že se takoví herci ztrácejí vlivem nelidského zprivatizovaného byznysu mezi spoustou podřadných rádobyumělců a musí brát vše, co jim kdo nabídne, neb jinak by se ve svém oboru vlastně neuživili. Film je jasný odpad, ale Romanovi Skamene jednu hvězdu dávám s radostí! Jeníkovou jsem nikdy nemusela a nemusím - její dikce mi připadá jako odříkávání básničky. Zde jsem ji ale musela politovat, protože chudák vypadá, jako by se na ní realita "lásky, svobody a demokracie" tvrdě podepsala. Velmi rušivým elementem pro mě zde byla křehká frajerka Gabriela Lašková - pravděpodobně dosazená režižérem jako protipól ke všem těm dekadentním fenám - mě ale ty feny bavily mnohem víc! ...ale jak koho,že? ...Repete tohoto  "skvostu" se konat nebude!

Der Samurai (2014) odpad!

Jakýsi fantaskní rádobyhoror bez jakéhokoli náboje. Úplně zbytečná věc. Takovéhle pokusy o inovaci filmového umění jsou opravdu ubohé a nevedou nikam. Tenhle nesmysl vyvolává mimo jiné pocit, jako by duševně vyšinutý "umělec" chtěl za každou cenu vytvořit "dílo" pro sobě rovné. Jediné plus je tady milý a celkem přitažlivý Michel Diercks v roli mladého policisty.

Poslední tanec (2014)

Karl, 27let, je psychicky poněkud nestabilní a velmi citlivý, pravděpodobně vlivem přehnané láskyplné péče své matky, která je na něj již od jeho útlého dětství sama. Karl nezná zlo a jakákoli křivda nebo neporozumění pro něj znamenají velké psychické otřesy a situaci, ve které se neorientuje a neumí se bránit. Život s matkou v něm snad také vyvolává silnější emoce vůči starším ženám. Jeho kdysi školní láska, která mu znova začíná nadbíhat, ho příliš nezajímá, zatímco navazuje silný citový a lidský vztah s pacientkou, 87let, na oddělení pro více či méně opuštěné pacienty se stařeckými chorobami, kde koná náhradní vojenskou službu. Tento vztah je oboustranný a naplńuje oba něčím novým, smysluplným a dříve zapšklá a smutná pacientka se mění, je veselejší a št´astnější, kvete, Karl se stává smyslem zbytku jejího života. Vztah nabírá na intenzitě a přirozeně přerůstá v oboustranný vztah sexuální. Bohužel je tato "aktivita" náhodně objevena žárlivou a závistivou kolegyní a věci dostanou rychlý spád...Oběma hlavním představitelům bylo při natáčení filmu opravdu 27 a 87 let! Své role zvládli excelentně. Nás ženy určitě potěší sprchovací scéna s přitažlivým Danielem Sträßerem...Film ukazuje velmi ožehavé téma, kde všechno závisí na způsobu interpretace a na míře porozumění či neporozumění těch, kteří soudí.

Angelika (2013) odpad!

Proč někdo rímejkuje naprosté klasické skvosty, by bylo k podivení, kdybychom nevěděli, že byznys je byznys a nezná mezí, natož pak ve spojení s blbostí a nesoudností.

Babovřesky (2013)

Proboha, kdo čeká od zprivatizované kapitalistické kinematografie zázraky, musí být blbec par excellence. Konzum není o umění, kulturnosti nebo kvalitní zábavě, ale jen a pouze o penězích a laciné slávě. Umění/kultura se stává zbožím a divák je degradován na konzumenta, platiče a snoba, diváka v tom pravém smyslu slova konzum nepotřebuje!...Pan Troška patří, bohužel, mezi ty režiséry, kteří bez bývalé "schvalovací komise"(pro mnohé umělce jakési "ochranné ruky") ztrácí soudnost, propadnou konzumu a místo umění začnou vyrábět zboží s vidinou rychlého zbohatnutí a získání pofidérní slávy "US-amerického" typu. A tak se jeho vkusný lidový humor z před roku 1989 mění v "lidový" humor nereálný, vlezlý a vulgární...Babovřesky určitě nabízejí pár povedených komických scén. Geniální komika Kikinčuka je nepřehlédnutelná, Synková je figurka sama o sobě - dokonalá a nenapodobitelná. Mamma Roma a la Latrína je opravdový úlet a úděs jak vizuálně, tak roma-projevem a k tomu ještě ten její  frajerskovulgární scénář - HNUS! Nezajímavá "von Dráček" pravděpodobně s přešitou "verandou" je tady docela fajn. Dolanský mi vždy a všude připadá jako neandrtálec a vůbec ho nemusím...Posledních ca.30 minut už dochází filmu dech = přepísknutá stopáž stáhla film ještě více ke dnu!

Banshee (2013) (seriál) odpad!

Další vysoce komerční megaprodukce po americku - násilí, krev, vulgární mluva, bizarní nesmysly, supermani, vypadající spíše jako krvelační šašci a přehršel hrubého, ale jak jinak, přece jen, v komerci jedině možného, fingovaného sexu. Mača při fingovaných souložích připomínají spíše sbíječku, která chce provrtat ženu i s postelí nebo se zdí za ní, nebo jsou všichni sadisti? Když není nic k vidění, tak alespoń tvrdé divadlo - to na hlupáky určitě zabere. Krátký full-frontal s Chrisem Coyem nezmění skutečnost, že v tomto předlouhém seriálu je mužská nahota opět tabu. Přirozenost je zakázána nebo striktně omezena, hnus a excesy jsou povoleny naplno - od takovýchto produkcí ale také nelze nic jiného očekávat...Dva nebo tři díly jsem horkotěžko zkoukla a vzdala jsem to, neb mi bylo hned jasné, že střídání násilí a sexu podle zaběhnuté komerční šablony se tu bude opakovat stále dokola celých ca. 33 hodin...Pro otrlé a nenáročné obecenstvo.

Demi-soeur (2013)

Poněkud horkou jehlou spíchnutá komedie dle moderní šablony včetně z amerického kina implantované hudby. Těžkou roli částečně soběstačného dementa zvládla Balasko jakžtakž, často ale pro diváka na hranici snesitelnosti. Pár zajímavých komických a dojemných scén - jako celek ale jen slabší průměr.