breebee

breebee

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 17.9.2018  00:28

Mám ráda filmy o lidech na moři. Ačkoliv tohle bylo trochu něco jinýho, než na co jsem zvyklá, stejně jsem si to užila. Zpočátku mi trochu vadil ten retrospektivní formát ale furt jsem si říkala, že to má určitě význam. Sam sbírá pěkný spoluherečky jako pokémony.

• 17.9.2018  00:22

Bavilo dost. Děkuji za konec, z toho mrazilo.

• 17.9.2018  00:21
    Atypical (TV seriál) (2017)

Tak dlouho jsem se tomu vyhýbala, až mě Netflix ukecal a nelituju. Je to opravdu super, hlavně první série a nezabere vám to víc než jeden víkend. Asi nejsilnější stránkou jsou ty úžasné postavy, jak už bylo několikrát řečeno. Taky se mi hrozně líbí, že vám seriál ukazuje trochu jiný pohled na svět. Těším se na třetí sérii.

• 17.9.2018  00:16
    SPF-18 (2017)

Podle mého až zbytečně dlouhá reklama na opalovací krém. Ne ale vážně. To bylo neuvěřitelně stupidní. Postavy absolutně neoblíbitelný, prostředí nic moc, děj naprosto nudnej a ty neopreny naprosto ohyzdný. Keanu tomu už jen nasadil korunu. Tohle fakt ne.

• 9.9.2018  01:06

Strašně jsem se nudila. Absolutně jsem to nepochopila a ani ten konec mi nepřišel dojemnej a deep, jak je deklarováno v komentářích. Já hodnotit nebudu, protože se nemůžu zbavit dojmu, že je chyba na mé straně, ale doporučuju si prvně kouknout všechny ostatní filmy o teenagerech s rakovinou.

• 21.8.2018  20:20
    Jan Palach (2018)

Jak začít. Film byl přesně takový, jaký jsem od něj očekávala. Sedláček při shánění komparzistů mezi studenty psal, že se nebude snažit vysvětlit, kdo Palach byl, ale pouze pozorovat dohledatelné události jeho očima. A tak bych řekla, že tohle přesně se mu povedlo. Snímek ukazuje tehdejší život, události, ze kterých mrazí. Ke konci je až bolestivé to sledovat, když víte, co nevyhnutelně přijde a pak je vám tak hrozně ouzko. Nedojme vás to, jako Milada, ale vyděsí (ve filmu jsem viděla dost paralel) a trochu nakopne do břicha. Jen škoda, že v Cinestaru rozsvítili hned co začaly titulky.. Ráda bych to srovnala s Hořícím Keřem, ale ten už si tak dobře nepamatuju a jedná se o úplně jiný styl filmu, takže by to možná ani nešlo. Každopádně si myslím, že se jednoznačně jedná o dobrý film, který bych doporučila každému. Nevím moc, co na něm vlastně vylepšit, asi by to vypadalo jinak s pomocí západní produkce (jako třeba Antrhopoid), ale tenhle měkký styl těm událostem sedí asi víc. Jo a ještě musím říct - ti, co kritizujete tento statečný čin, styďte se. Udělal to i pro vás, víte.

• 19.8.2018  00:31
    Miss Hanoi (2018)

Chápu všechny ty výtky - vyřešení vražd opravdu dost wtf, občas ne úplně dobré herecké výkony, sem tam nesrozumitelnost, ale mě to bavilo. A to kriminálky ráda nemám a už vůbec ne české. Mohlo nám to vietnamskou komunitu přiblížit víc, ale řekla bych, že pro začátek dobrý. Doufám, že další filmy budou následovat. Jo a hlavní dvojice mi trochu připomněla (nejen vizuálně) Watson a Sherlocka z Elementary.

• 10.8.2018  16:35
    Temné síly (2018)

Těžko se mi hodnotí filmy natočený podle knih, který jsem nečetla, obv. Tohle mi ale přišlo mimořádně hloupý. Čekala jsem, že to bude špatný a zpočátku jsem byla docela mile překvapená, ale s každou další scénou to jen a jen upadalo. Roztříštěný koncept, milion nelogičností, jak by taky ne, když není čas to všechno pořádně vysvětlit, předvídatelné. Jediný co hodnotím kladně byla diverzita hlavních hrdinů, ani to nebolelo, co? Bohužel (bohudík?), tohle si na další díl nevydělá..

• 8.5.2018  03:31
    Město 44 (2014)

ten film jsem milovala.. dokavaď jsem měla tu starou verzi, co šla do kin..... ted jsem zoufalá, protože ta nová verze je hrozná... jsem fakt zklamaná..

• 26.4.2018  07:25

Nemůžu se zbavit pocitu, že jsem z toho vlastně celkem zklamaná. Překvapilo mě. Že to bylo vtipný, protože od bratrů Russových a ještě v tak temným filmu jsem tolik humoru určitě nečekala. Ale to mi vůbec nevadilo. Ale co mi fakt vadilo bylo, že tam prostě nebyl čas vůbec na nic. Cap tam měl asi 10 minut jestli vůbec. Ještě si ale musím pořádně urovnat myšlenky a vidět to znovu. A btw (spoiler) příště doporučím “zabít” postavy, který nemají potvrzený pokračování svých vlastních filmů.

• 15.4.2018  15:19
    Den co den (2018)

Na tenhle film jsem se fakt těšila, respektive byla jsem hodně nadšená, když jsem zjistila, že jde něco takovýho do kin. Po shlédnutí ale musím konstatovat, že jsem se asi spletla v tom hlavním pointu. Měla jsem za to, že cílem je poskytnout pohled do čím dál se rozrůstající bezgendrovosti, pokusit se vysvětlit, že nezáleží nejenom na vzhledu, což už je trochu ohraný téma, ale taky na pohlaví. Prostě někoho milujeme a je vlastně jedno, co má mezi nohama. Ale při sledování mi přišlo, že jsem si to asi dost přibarvila, protože film zazdil několik skvělých šancí tohle ukázat ještě víc. Předně Rhiannon a A. spolu byli skoro pořád, když byl(a) A. v mužském těle. Přitom nejskvělejší moment filmu, kdy se Rhi ptá "Are you a girl or a boy?" a A. odpovídá "Yes." napovídá tomu, že A. tak úplně gender nemá, nebo ho mění. Ten kdo potom dělal české titulky, to pokazil jako zpravidla všichni titulkáři co dělají titulky do kin (fakt si nemůžu pomoct), tentokrát ale dost geniálně, že i když A. byla v ženském těle, tak Rhi k nim referovala jako k muži. Což mě prostě štve. Hele já chápu, že u nás prostě nemůžeme on/ona zaměnit za oni tak jednoduše jako v angličtině. Ale mohl se ten rod měnit spolu s tělem, ve kterým A. zrovna byl(a). V angličtině tohle řešit nemuseli, protože v druhý osobě tam pohlaví nerozlišujou, no, což byl ten point žejo. Zase ale musím uznat, že plot by poměrně zajímavější, než jsem čekala a celá ta mystická myšlenka byla taky docela dobře vysvětlena. Stejně ale z toho filmu nejsem až tak moc nadšená a nemyslím si, že by reprezentoval tu myšlenku až tak skvěle, že by využil celý svůj potenciál. Knížku jsem zatím nečetla, ale asi budu muset, tak uvidíme. Tři hvězdy mi přijdou celkem málo, ale 4 mi zase přijdou moc, takže možná ještě změním názor.

• 24.3.2018  02:33
    Fruitvale (2013)

Jo, jsem rasista. Fakt hodně nesnáším tu naší povýšeneckou bílou rasu. Je mi zle.

• 21.3.2018  00:56

"He's stronger than any of us..." "Yeah, he is. But he's not stronger than all of us!" Jakoby.. moc nechápu, proč něco takovýho vůbec vzniklo. Hodina a půl nudy kvůli deseti minutám nic moc akce. Nemluvě o tom, že tam absolutně nic nedávalo smysl. Ale vlastně co s takovýma hrdinama, jejich schopnosti dost k ničemu a jejich osobnosti se tady ani nestihly pořádně projevit (a že na to byla hromada času). Už by to asi s touhle čtyřkou měli jednou provždy vzdát.

• 25.2.2018  11:38
    Romper Stomper (TV seriál) (2018)

Tenhle seriál jsem objevila náhodou a jsem za to ráda, protože mám tématiku neonacistů ráda. Jen bych doporučila stejnojmenný film, na který to navazuje, vidět těsně před tím, protože já jsem ho viděla už celkem dávno a musela jsem si například postavy celkem oživovat. Čekala jsem od toho něco trochu jiného, ale nemůžu říct, že by mě to zklamalo. Líbilo se mi, že je to točeno ze tří stran - neonacisti, "Antifa" a muslimové a vlastně to nikomu nenadržuje. Myslela jsem si, že to je jen minisérie, takže mě konec dost zaskočil, ale evidentně bude další série, takže se těším a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

• 30.1.2018  23:58
    Bílá královna (TV seriál) (2013)

Hodnoceno po třetím díle - nemám ve zvyku hodnotit takhle brzy, ale tohle se fakt nedá. První díl naprosto tragickej, ale pak je to ještě horší. Hlavní postava - respektive jedna z hlavních postav (jsou tam údajně tři, ale do dnes nedokážu identifikovat tu třetí) - ta samozvaná královna, to je něco tak otřesnýho. Takhle nepříjemný charakter už jsem dlouho nezažila. Bohužel se k ní postupně přidávají všichni ostatní, až to dospěje do té fáze, kdy už je vám upřímně úplně jedno, jak to vlastně dopadne (ačkoliv všichni víme, jak to dopadne). Dost by mě zajímalo, jestli se to v dalších epizodách zlepší..

• 27.11.2017  21:57

Celej den si říkám, že možná kdybych k tomu už automaticky nepřistupovala tak negativně, mohlo se mi to i líbil. Ale ne, tak to není. Ten film měl šanci mě naprosto uhranout, protože jsem od toho nečekala vůbec nic. Odpustila bych tomu, že z toho budu celkem zmatená, protože jsem viděla jen Wonder Woman (ta se mi líbila), ale to byl bohužel nejmenší problém. Nemůžu si teda odpustit srovnání s Marvelem, zvlášť když teď světlo světa spatřil nový Thor, na kterým jsem byla už 3x, uhm. Tady se žádná taková podívaná nekoná. Děj je dost pofidérní, záporák je fakt trapnej a to nejen kvůli tomu šílenýmu CGI, který dost ubralo celýmu filmu (kolik byl rozpočet, 5 babek?). Vlastně kdyby jen záporák. Batman mu v trapnosti dost obstojně konkuruje. Takhle chabýho hrdinu (on si to super fakt nezaslouží) už jsem dlouho neviděla. Díky němu ale všichni ostatní působí docela "ok", takže tímhle jim dělá celkem službu, protože jinak jsou totálně divný. Neladí, nedoplňují se, vlastně moc ani nedává smysl, proč se dali dohromady. Občas je teda někdo vtipnej (zejména Flash, kterej mě jako jedinej fakt bavil), ale to je tak všechno. Takže za mě fakt ne. Jo a kdybych chtěla být fakt rejpal, tak se ještě zmíním o brnění (uhm?) WW, ale to zase jindy.

• 27.11.2017  02:46
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Možná by se to dalo zvládnout i za polovinu časo jako celovečerní film, ale ani takhle "roztahaný" mi to nevadilo. Sama bych si seriál nevybrala, ale nalákal mě Tom Hiddleston a jsem ráda. Bylo to opravdu napínavé.

• 12.11.2017  17:25
    Milada (2017)

Nebylo to tak špatné, jak jsem očekávala podle hodnocení a co jsem tak slyšela. Ale stejně mi to přijde jako plýtvání potenciálem. Tak silný příběh, se schopností otevřít nejedny oči a tak špatně podaný. Nebudeme si lhát, spousta lidí už ani neví, kdo Milada Horáková byla a i pro ty, kteří o ní to základní ví, musel být film poměrně dost zmatený. Občas mi dokonce přišlo, že to bylo úmyslné, třeba když se mluvilo o Janu Masarykovi, aniž by padlo jeho celé jméno. Kolikrát člověk ani netušil, co je zrovna za rok. Zkrátka film počítal s advanced divákem a můžeme se přít o tom, že o těhlech věcech má každý vědět, ale pakliže to tak není a všichni víme, že není, musíme s tím taky tak pracovat. Třeba když máme šanci natočit takovýhle film, tak ho podat tak, aby to plně pochopil úplně každý. Končím s kritikou. Když tohle opomenu, tak mi to jinak přišlo v pohodě, zejména druhá polovina, kde už to tolik neskákalo sem tam. Konec byl neskutečně silný, v divákovi vyvolal mnoho emocí a spoustu lidí (včetně mě) rozbrečel. Stejně doufám, že se toho ještě jednou někdo ujme.

• 28.10.2017  01:48

Tohle prostě nepochopíte, pokud nejste sedmnáctiletá holka v depresi.

• 31.8.2017  19:31
    Dárce (2014)

Taková jakože jednohubka. Neurazí, nenadchne. Hlavně jsme už od traileru všichni čekali zlabší Divergenci a bylo nám jasný, že to nebude nic extra. Herci sympatičtí, obsazení mě hodně překvapilo, docela zvučná jména. Jinak jako námět dobrej, ale dost nedotaženej. Celý to bylo trochu nelogický, moc to nedávalo smysl, no. Ale stejně nechápu jak jsem to mohla tři roky přehlížet a nepodívat se na to dřív. Docela oceňuju, že to má jen jeden díl, protože kdyby bylo víc knížek, tak na zfilmování dalších dílů se nikdy peníze nenajdou, a to fakt nesnáším.

• 31.8.2017  19:23

Dost působivé. Mám tyhle filmy ráda a ačkoliv tento asi úplně na špici nemá, jedná se o hodně slušný kousek. Bylo to opravdu šílené, jen mě mrzí, že jsem to nestihla v kině, protože tam by to bylo stokrát lepší. Mám ale opět velký problém s titulkama. Rozkoukala jsem to v Regiojetu a ty titulky tam vůbec nedávaly smysl, pak když jsem to dokoukávala doma, zjistila jsem, že ty jiné titulky říkají ještě něco úplně jiného. Takže ve výsledku tam mohli mluvit o čemkoliv. Jako anglicky umím, ale sorry, tuhle buranskou angličtinu s jižanským přízvukem fakt nedávám. Takže k tomu doporučuju anglický titulky.

• 12.8.2017  23:08
    Tohle je válka! (2012)

Tento film byl stupidní na tolika různých levelech. Podle mě by z toho scénáře šlo dokonce udělat dva stejně stupidní filmy. Postavy absolutní lidský trash, ze kterýho jste znechucenější a znechucenější čím dál víc, až přijde moment, kdy je vám už upřímně jedno, kterého z nich si ta žena vybere. Samozřejmě špatně, no. Aspoň se budou pěkně doplňovat. Jo ale i přes tohle všechno vyhrává cenu za nejhloupější postavu ta rádoby feministická kamarádka. Chtěla jsem dát hvězdičky dvě, ale jakože nechápu, že to má 64%, takže dávám odpad. Sorry no.

• 12.8.2017  01:58
    Pád (2016)

Já teda pochopitelně čekala, že to bude cheap a cringy, ale stejně to překonalo má očekávání. Hlavní herečka opravdu tragédie, už dlouho jsem nezažila tak nesympatickou hlavní hrdinku. Bylo to takový hodně Stmíváníwannabe, což se samozřejmě dalo čekat, ale stejně. Nicméně.. nakonec mě to celkem chytlo, ten námět není úplně marnej. Ovšem to už byla většina filmu pryč a do tý doby se vlastně nic nedělo, jen šíleně utahanej začátek. Kvůli tomu (a tisícům zpomalených záběrů) na celej film zbylo asi půl hodiny, načež vše bylo neuvěřitelně uspěchané, až ke konci jsme se dozvěděli, že nejenom kdo je nepřítel, ale vůbec že nějaký nepřítel je. No a nejsmutnější na tom je, že tohle si nikdy nemá šanci vydělat na druhý díl, takže si budu muset přečíst knížku nebo nevím, smutný. Přesně proto existují seriály, ach jo. Za mě ještě o chlup horší než dost špatné Nádherné bytosti, které měly ale o dost delší stopáž.

• 25.7.2017  02:48

Geniální. Prostě geniální. Skvělé nekonečné dialogy a ten konec. Ach.

• 21.7.2017  14:49
    Dunkerk (2017)

Mě je docela jednoduchý si takovým filmem získat. Stačí mi, když si počas filmu přeju, aby nikdy neskončil (i když se mi chce na záchod) a abych další den chtěla film vidět znovu. Check. Skvěle hodnotím obsazení, milovaný Cillian sice nezískal roli snů, ale potěšil i Hardy a Harry Styles, který doufám neschytá tolik hejtu jako chudák Ed za Hru o trůny. Za mě to byl vážně zážitek, jeden z těch filmů kdy nevíte o koho se bát dřív a máte nervy celou dobu. Po skončení je vám skoro zle a odcházíte s nepochopitelným pocitem, jak mohli lidé v tak zlé době existovat. Už vařím z vody. Prostě doporučuju vidět.

• 15.4.2017  17:22

Skvělý seriál, který se vlažně rozjíždí. Nemusí vás ani nijak bavit ta hlavní zápletka nebo celkově to tajemno, já si prostě užívám příběh teenagerů jež mají skutečné reálné problémy, které se snaží zvládnout jak nejlépe umí. Většina postav je skutečně zajímavá a zábavná, to jak se jejich životy proplétají je vskutku fascinující. Připomíná mi to takový mix super drbny a původních upířích deníků.

• 22.3.2017  14:27
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Můj první Marvel seriál, ze začátku jsem tomu moc šancí nedávala, začala jsem koukat hlavně kvůli Finnovi, kterýmu role fakt sedí a dává si to slušně, stejně tak jeho kolegyně, Jessica Henwick, která si po fiasku jako Sand Snake vylepšila reputaci. Fighty hodně dobrý, tady asi není moc co vytknout, hlavní hrdina taková kombinace Iron Mana a cpt. America, může být. Děj občas trochu vázne, skvělý je to asi tak do 8. dílu a pak se to začne tak prapodivně zpomalovat a táhnout, teď finishuju desátej, takže jsem ještě zvědavá na finále.

• 21.3.2017  21:53
    Anthropoid (2016)

Nechápu, jak se stalo, že jsem tenhle film ještě nehodnotila. To se teda fakt povedlo. Děkuju děkuju děkuju. Britové to pojali tak, jak si myslím, že bysme to pojali my, občas jsem v tom viděla Hořící keř. Pomalej začátek nahrazen skvělou akcí. Sympatičtí "hrdinové" (Jamie konečně dostal roli jakou si zaslouží). Ve světě konečně zase měli šanci vidět trochu z tý naší historie. Jo a co se týče toho přízvuku - mě osobně teda spíš iritoval ten přízvuk co měli Cillian a hlavně Jamie, když se snažili napodobit český přízvuk.. ale vlastně to chápu - když sledujete ruskou angličtinu, Rusové se za svůj přízvuk taky možná stydí, ale nám to přijde prostě normální.. všichni nerodilí mluvčí mají přirozeně přízvuk (vlastně i rodilí žejo)... a že četli Heydricha s K - Britové prostě CH vyslovit nedokážou, takže bylo jednodušší aby ho nevyslovoval nikdo a nebylo to matoucí.

• 21.3.2017  21:51

Jsem z toho zas tak vodvařená nebyla. Nejsem žádná Potterhead, i když mám ten svět ráda a četla jsem první dva díly (a nevylučuju, že se někdy dostanu i ke zbytku), takže na film jsem šla, protože na něj šel každej a protože Eddie. Zase jako nebylo to špatný, dokonce to ani nebylo nějak moc předvídatelný.

• 21.3.2017  21:49

Můj první Underworld (já vím, stydím se, musím přestat chodit na filmy, u nichž jsem neviděla předchozí díly) a teda líbilo se mi to hodně. A že tam hrál Theo James za to může jen z poloviny.

<< předchozí 1 2 3 4 5