Noční zuby (2021)

Na tenhle film jsem se těšila ještě dřív, než vyšel trailer. Miluju upíry. A miluju upíří Lucy Fry. Bohužel to je tak všechno, co tenhle film nabídne. Jo ještě teda působivej vizuál, to se tomu upřít nedá. Ale jinak je to ohromná nuda. Ale jakože fakt ohromná. Nechápu, jak může někdo natočit film o upírech takhle vlažnej. Nic se neděje, o nikom nic nevíme, ostatně ani ti upíři nám nejsou nijak představený. Možná nějakej artovej režisér by to utáhnout zvládnul, ale Netflix fakt ne. Škoda.

Takový normální kluk (2021)

Z těch lepších věcí, co Netflix vytvořil. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka nebyla nepříjemná slepice, ale už od začátku byla v pohodě holčina, co jenom potřebovala správně nasměrovat.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Nechápala jsem procentuální hodnocení, ale stačilo mi přečíst si pár recenzí, které se týkaly pouze vzhledu hlavních hrdinek a už rozumím. Buffy je naprosto geniální počin. Neříkám, že vyloženě každý díl je klenot, ostatně je jich tolik. Ale nikdy jsem neviděla seriál, kde by bylo tolik nápaditých epizod, které si hrají se změnou žánru a nebojí se prakticky žádného experimentu. První čtyři série jsou také neuvěřitelně vtipné (což klasicky vůbec nevynikne, pokud neumíte anglicky, sorry no), poté to nabere na vážnosti a vlastně to úplně změní celý vibe. Mě trochu humor a lehkost původních sérií chyběly, ale ten přechod byl asi nutný. Když jsem poprvé Buffy sledovala, bylo mi asi 14 a je to přesně ta hrdinka, kterou by měly mít náctileté dospívající dívky za vzor. A na to, že to je počin přelomu tisíciletí je seriál neuvěřitelně pokrokový a nejsou tam téměř žádná vyloženě problematická místa, což má můj velký obdiv, ačkoliv nejsem fanoušek cancelování retrospektivně. Buffy si prostě svůj status kultu zaslouží. (a je btw mnohem lepší než Angel)

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Průměrný katastrofický film. Viděla jsem i lepší, ale i mnohem horší. Bylo to napínavé a ne nějak extra přehnané. Jenom bych usekla těch posledních 10 minut.

Krvavě rudé nebe (2021)

Říkala jsem si, proč ne, žejo, když už za ten Netflix platím. A vskutku nebylo to špatné. Taková západní upíří letadlová verze Train to Busan, takže pokud hledáte něco podobného, tak proč ne.

Konce a začátky (2019)

Tenhle film musel na papíře vypadat mnohem zajímavějc, protože jinak nechápu, jak se jim povedlo obsadit takový hvězdy. Bylo to nudný, premisa tak jednoduchá, že bohužel nedokázala utáhnout celej film sama o sobě. Snaha o jakýsi art styl vyšla totálně na prázdno. Ztráta času.

Královská rodina (2015) (seriál)

The Royals je seriál o Britech točený pro americké publikum. Tolik je evidentní a je to z toho neuvěřitelně cítit. To, že najmuli britské herce na tom nic nemění. Vlastně trochu nechápu, proč vůbec potřebovali skutečné království, proč si prostě nějaké nevymysleli, protože se skutečnou královskou rodinou (a teď nemyslím tu konkrétní, ale tak nějak obecně) to fakt nemá nic společnýho. Je to taková míň vyhrocená Super Drbna. Mile mě překvapily hlavní postavy, zejména dvojčata, čekala jsem, že budou dost morally grey ale právě naopak. Jinak teď končím druhou sérii a že by to bylo něco, od čeho bych se nemohla odtrhnout, to se rozhodně nedá říct. Trochu mi přijde, že to postrádá nějakej hlavní point, ke kterýmu by to mělo směřovat. Vlastně ani nevím, kterýmu publiku bych tohle doporučila.

Bábovky (2020)

Měla jsem docela velká očekávání. Film působil dost profesionálně, ale nějak vyšuměl do ztracena. Ten motiv provázaných životů mám docela ráda, ale tady mi přišel tak nějak zbytečně. A celkově jsem čekala, kdy vlastně přijde ta pointa. A najednou konec. A teď co. Hlavně doufám, že to není poslední film co tento rok vidím v kině.

Všechny malé zázraky (2020)

Lidi, co nečetli knížku, si museli říct "co". Já si to teda taky říkám. Přijde mi, že film vůbec nic nesdělil. Jakej byl teda point? Vážit si maličkostí? Nevím, to šlo asi ukázat i mnohem líp. Pamatuju si, že ta knížka mě nějak extra neuchvátila, ale rozhodně se mi teda líbila víc. Prostě... vůbec nevím co si mám o tom myslet. Chápu, že to nešlo do kin, ale přitom to vypadalo tak dobře, ne jako klasická levná rychlokvaška od Netflixu, a prostě... nakonec to fakt nebylo nic lepšího.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Hodně jsem se bála toho konce už od chvíle, kdy jsem zjistila, že se tenhle film chystá. A nakonec právě ten konec je důvod, proč jsem z toho filmu tak nadšená, ačkoliv -spoiler- vám po něm stejně zůstane pachuť v puse, protože víte, že takhle to neskončilo. -konec spoileru- Mám Tarantina ráda, asi jako každej, jeho dialogy jsou nepřekonatelný. Šla jsem na to hned dvakrát a podruhé jsem se bavila snad ještě víc. Nemám důvod dát míň než plný počet hvězdiček.