• Krátkometrážní

Aljašské nestvůry (2014) (pořad)

Podle mě to tvůrci nemůžou myslet vážně, takhle blbí nemůžou být ani američani, aby tohle žrali. Každopádně, když pořad chytnu v televizi, tak ho nepřepínám, zábavy si člověk užije až až :).

Crash (2004)

Film zezačátku působí zmateně a člověk musí žhavit mozek na plným obrátky, aby se neztratil v těch 250 dějových linkách. Ale když to vydrží, je za to odměněnej. Film se podle mě nesnaží nikomu říct, co je špatně nebo co je správně. Ukazuje všemožný situace z různých úhlů pohledu a nutí diváka se zamyslet. Některý scény jsou fakt neuvěřitelně silný a já nad nima určitě budu ještě před spaním dumat.

Uteč (2017)

Skvělej film. Ano, pár nedostatků se tam najde, občas se trochu moc tlačí na pilu, ale i tak. Celých 103 minut jsem byl napnutej k prasknutí a doufal jsem, že film nikdy neskončí. Ten pocit "Co se to sakra děje?" miluju a tady je dovedenej téměř k dokonalosti.

60 sekund (2000)

Skvělý! Toto ve svým žánru rozhodně patří do špičky. Děj šlape od začátku až do konce, herci fungujou jak mají, vtipný hlášky jsou doopravdy vtipný, ne trapný, jak to bývá v tomhle typu filmů zvykem a závěrečná honička je naprostá pastva pro oko. No a ta trocha dojetí na závěr taky neuškodila ;).

Nepřítel před branami (2001)

No na to, že jsme ve Stalingradu a bojují spolu Rusové a Němci, tak Amerika je tady cítit na sto honů. Film má určitě co nabídnout, především co se týče výpravy a kamery, ale scénář je plnej americkýho klišé, škoda, člověk by to ani od převážně evropskýho filmu nečekal. Milostná linka mně vyloženě pila krev a hereckej výkon Weisz tomu taky moc nepomohl. Obstojnej film, to jo, ale parádní velkofilm, kdepak.

Okamžik zlomu (2007)

Moc natahovaný. Zápletka je skvělá, souboje Hopkinse a Goslinga vynikající, ale na celej film to nestačí. A to se projevilo v naprosto nedůležitých scénách, zbytečné postavě Nikki a neustálým omýlání, "Musíme najít zbraň.". Škoda, udělat soudní proces promyšlenější, s více zvraty, mohl to být opravdu perfektní film, protože potenciál tady rozhodně je.

Afterglow (2014)

Fakt nádherný záběry. Úplně mi to vzalo dech, ale je škoda, že si tvůrci trochu víc nevyhráli s "dějem". Záběry, kde se lyžaři jen přesouvají chůzí, byly pro mě asi nejatmosferičtější a objevily se tady jen dva a to hodně krátký. Tahle chvíle, kdy člověk kráčí mezi horama nádhernou němou krajinou, měla dostat ve filmu víc prostoru.

Polibek draka (2001)

Je to pěkná blbost.. Ale fakt hodně zábavná blbost :). Pokud nejste chronickej hnidopich, tak vám nemůže ani vadit, jakej nesmysl to vlastně celý je. Pro oko je to lahůdka. Určitě jeden z těch lepších "akčňáků".

I Heard It Too (2014)

Fakt příšernej hereckej výkon matky a pro mě neuspokojivej konec. Ale i tak, atmosféra je hustá jak prase, takže za zhlídnutí to určitě stojí.

2AM: The Smiling Man (2013)

Noční můra člověka, co se potřebuje ve dvě ráno dostat prázdnou ulicí domů. Hodně nepříjemnej zážitek. Konec je podle mě docela klasickej konec krátkýho hororu. Ani nevím, proč zrovna tady, ale vyzní fakt špatně a nedotaženě. Škoda, jinak by to bylo na plnej počet.