• Krátkometrážní

RoboCop (1987)

Super. Ano, Terminátor to není, ale to vůbec nevadí. I tak je to moc povedený sci-fi s velmi sympatickým superhrdinou. Na film jsem se šel dívat s velkýma pochybnostma, přece jen je to už přes 30 let, ale od začátku mě to chytlo. Pořád to funguje evidentně :). Jediný co, tak konec už byl hoodně přitaženej za vlasy.

Lesní rituál (2017)

Atmosféra se teda v tomto filmu opravdu povedla. Jakožto vášnivému "hikerovi" se mně po tomhle bude ve stanu usínat asi přece jen o něco hůř. Ne, opravdu, ve filmu šlape všechno. Byl jsem připravenej dát 5 hvězdiček, ale konec mě příliš zklamal. Ani ne proto, jak odvážnej a i docela akční byl, ale spíš proto, že jsem doufal, že několikrát vyobrazená situace, kdy hlavní hrdina ze strachu nepomohl svému kamarádovi, bude mít fakt nějakej smysl. Doufal jsem, že třeba Luke přece jen nějak Doma zachrání a ukáže, že se v něm všichni zmýlili. Takhle je tady ta dějová linka vlastně o ničem a to mně film trochu pokazilo. Každopádně i tak, jeden z nejlepších hororů posledních let.

Vessel (2012)

Krásně nechutnej kraťas. Vzhled monstra to je správnej hnus a s malýma červíkama co lezou do hlavy. No, fakt bych v tom letadle být nechtěl.

L'Arroseur (1896)

Když se člověk zasměje u něčeho, co je přes sto let starý, myslím si, že jde o něco mimořádnýho. :)

Le Diable au convent (1899)

Neskutečné. Vidět takto starej film je zážitek. Nejvíc mě uchvacuje představa, co všechno svět v době natáčení tohoto snímku čekalo a nikdo z těch lidiček neměl ani tušení. 1. světová válka, potopení Titanicu, objevení Machu Picchu, dobytí jižního pólu, nic z toho se ještě nestalo a my můžeme vidět z této doby film. Neuvěřitelné.

S is for Split (2014)

Krutě natočený. Ale neměla by spíš zabít radši svýho manžela než ženu a děti jeho milence?

The Herd (2014)

:'( Škoda, že kravičky nikdy nebudou schopný udělat to, co udělaly slečny ve filmu.

Red Balloon (2010)

Hodně strašidelný! Použiju otřepanou frázi, ale tady se fakt napětí dá krájet. Škoda podle mě nepovedenýho konce a některých nesmyslů. Jakože, proč třeba vidí Dorothy v zrcadle se usmívat, když se ve skutečnosti neusmívá, když vyústění je prozaický a nemá s paranormálnem nic společnýho? Sen je taky nesmyslnej, ikdyž dobře udělanej aji s účinou lekačkou. Škoda, skoro to bylo na plnej počet.

Light of Darkness, The (1998)

Super! Nějakej takovej konec jsem sice čekal, ale i tak dost zapůsobil. Co mně příjde zbytečný, je obsazení bílé ženy a černýho chlapa, asi v rámci boje s rasismem a předsudky. Což je super, ale nemusí se to cpat všude a tady mně to přišlo dost na sílu. Myslím si, že by se bála úplně stejně, kdyby ten chlap byl bílej.