• Krátkometrážní

Morsure (2007)

No docela slabota. Začátek vypadal dost slibně, ale pak se to zvrhne do nudné bitky se zombíkem, což myslím, že u krátkých hororů jde o něco víc, než jen o neoriginální akci. Navíc některý scény byly spíš úsměvný než strašidelný.

Sekvence (2013)

No nápad neskutečně originální a skvělej. Fakt nechápu, jak tohle někoho napadlo. Škoda zakončení, bylo jaksi neuspokojivý a nedotažený, což dost filmu ubralo. Nějakej lepší jasnej konec by z toho udělal masterpiece.

Off Season (2009)

Drsná atmosféra podkreslovaná drsnou krajinou. Konec odpornej, fakt hnus. Toto je asi první krátkej horor, po kterým nemám chuť si pustit další, ale potřebuju nějakou chvíli na rozdýchání.

Máma (2008)

Za 2 minuty po... až za ušima. :)

Still Life (2005)

Vlastně stejnej nápad, jako v Doctor who s weeping angels. Škoda, že jsem doktora viděl dřív, možná bych si film užil ještě víc. Ale i tak, určitě jeden z nejlepších krátkých hororů a pointa je velmi velmi znepokojující.

Tiché místo (2018)

Jako vážně tyhle výborný hodnocení? Co jsem viděl já, bylo ticho, zbytečná lekačka, ticho, nesmyslnej děj, ticho, lekačka, kdy chytne bratr sestru za ruku, a tak pořád dokola. Jediná dobrá scéna tohodle filmu je, když se otec obětuje pro své děti, to asi jediný má něco společnýho s dobrým filmem (ikdyž samozřejmě mohl spíš hodit brokovnici do pole, ale což). Zbytek je kopec nudy a kopec naprosto nesmyslnýho lekání diváka. Horory miluju a o to víc mě mrzí, že dobré hodnocení dostane taková fraška.

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

Film je vážně moc dobrej, herecký výkony jsou perfektní, dokonce jsem přemýšlel, jestli se sami herci při natáčení nestali alespoň z části obětí experimentu. Dlouhá stopáž filmu sedne, díky ní můžeme sledovat vývoj chování studentů se vším všudy den po dnu, což jsem tady rozhodně ocenil. Jedinej, kdo mně trochu vadil, byl Crudup, přišlo mně, že svoje scény často přehrával. Co se týče scénáře, tak jsem moc nepochopil, proč byl Zimbardo tak rozladěnej z toho, že pustili evidentně hysterickýho Ezru (číslo si nepamatuju), kterej byl na dně, a poté dalšího vězně, kterej na tom určitě nebyl tak špatně jak Ezra, propustil sám k překvapení všech ostatních. Tohle chování podle mě mělo být ve filmu trochu víc vysvětlený, protože takhle to v tom dělá člověku trochu bordel, což je škoda.

Smrt ve tmě (2016)

Tohle je moc dobrej nápad, už jen on dělá film napínavým a provedení je taky dost nekompromisní. Možná si film zasloužil delší, u hororu často neoblíbený, úvod, protože v poslední třetině filmu už je vidět, že tvůrci film uměle natahovali, což je u 88 minut dlouhého filmu poněkud nepříjemný (ne, že by to někde bylo vyloženě příjemný, ale víte co). Lang tady nedostal moc prostoru předvést svůj herecký um, takže mně, na rozdíl od některých ostatních, přijde nesmyslný jeho výkon nějak vyzdvihovat. Ani nikdo jiný herecky zrovna nezaválel, ale ve filmu tohoto typu to člověku vůbec nevadí. 80%.

Grave Encounters 2 (2012)

No, že je dvojka hodnocená hůř než jednička už je asi taková klasika. To, jestli je to v tomhle případě opodstatněný, už je spekulativní. Já si myslím, že dvojka je v několika ohledech dokonce lepší než jednička. Především se tady tvůrci už vyhli přehnaným scénám, který jedničku shazovaly a ty nejvypjatější situace jsou tady mnohem serióznější. Co mně teda film celkem pokazilo byla díra pohlcující Lance a nesmyslnost změny přístupu hlavního hrdiny. Celou dobu své parťačce slibuje, že neumře a že nedovolí, aby se jí něco stalo (spoiler!) a nakonec ji zabije, jen aby zachránil sebe. Pravděpodobně to má znamenat, že se mu dům dostal do hlavy a změnil jeho přemýšlení, ale je to celý tak nejednoznačný, že to bohužel ve výsledku působí divně. Gore byl v tomhle filmu taky navíc. Škoda, dvojka mohla být lepší než jednička, ale zase se našly jiný věci, který ji shodily, takže hodnotím stejně jako první díl.

Grave Encounters (2011)

Jo, tohle rozhodně funguje. Léta opuštěná děsivá psychiatrická léčebna s ještě děsivější historií, rozklepaná kamera a pár "odvážlivců", kteří netušili, co je čeká. Film je fakt strašidelnej jak prase, ale některý nesmysly a přehnaný scény ho hodně shazují, což je veliká veliká škoda. Například přechod ze situace "Vzchop se jsme profesionálové," do situace "Padáme odsud okamžitě, už toho mám dost," byl hodně nepovedenej a nedával ani smysl, vzhledem k tomu, že mezi těmahle bodama se nestal vlastně žádnej nadpřirozenej jev. Ruky trčící ze zdí se taky moc nepovedly, stupidita hlavního hrdiny, když "hledal čudlík", byla taky hodně nemístná. Tyhle věci film shodily z parády do průměru, škoda. Ale nikdy nekončící noc, klobouk dolů nad tímhle hnusným nápadem.