• Krátkometrážní

Ghoul (2015)

Velmi příjemný překvapení. Hodně atmosférickej found footage, kde mi přišly nepovedený asi jen až poslední minuty, zkrátka to na mě nějak nepůsobilo. Ale jinak fakt výborná jízda.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Jeden z těch seriálů, u kterých si říkám, že toto by potřeboval vidět každej, možná by se fakt něco změnilo. Tvůrcům se podařilo vytvořit opravdu nevídaně hluboký dílo, který mi docela změnilo pohled na svět. Třetí a čtvrtá série sice trochu uhýbá povodním pointám, ale otevírá zase zcela nové typy problémů. Seriál určitě není pro každýho schůdnej, protože někdy je až téměř nesnesitelně bolestivej. Za mě má ale určitě 100 %.

Vymítač ďábla (1973)

I na současnou dobu vynikající horor, na svou dobu skoro až nepochopitelně kvalitní. Nedivím se, že u toho lidi omdlívali v kině, na toto je tehdy asi nic moc připravit nemohlo.

American Horror Stories - Nekro (2022) (epizoda)

Geniální psycho... Podle reakcí vidím, že asi ne každý prožije a pochopí díl správně. Za mě vážně skvělé.

28 týdnů poté (2007)

Některý nelogičnosti mě opravdu reálně nasraly, že jsem si musel dát pauzu. Chápu, že ta šílená kamera měla vystihnout chaos situace, ale bylo to až moc, moc dlouho a moc často, až se mně z toho motala hlava. I přesto ten film určitě není k zahození a člověka pobaví, ale že bych to někomu přímo doporučil, to né.

Před vraždou (2022) (seriál)

Bohužel Moffat si celkem klasicky vzal velký sousto. Vyvolávání hádanek a zdánlivě neřešitelných situací, který se nakonec vyřeší úplně trapně a nudně. První dva díly byly ok, ale pak už docela katastrofa.

Černý telefon (2021)

Rozjezd pomalej, extrémně neoriginální a o ničem, jediný co, tak ten bond mezi ségrou a bratrem byl fakt pěknej. Od únosu se to přece jen chytne a vlastně až dokonce mě to bavilo. Navíc přišel i důstojnej konec, což v poslední době u hororů jaksi často nefunguje.

Velký červený pes Clifford (2021)

V pohodě film, kde jsou samozřejmě cílovka především děti, ale objeví se i dost vtipných scén pro dospělé. Jack Whitehall podal super výkon a určitě představil nejpovedenější postavu z filmu.

All of Us Are Dead (2022) (seriál)

Je to parádní zábava, ale myslím, že tři hvězdičky jsou odpovídající :). Nic moc hlubokýho nebo opravdu kvalitního se v seriálu neobjeví, ale atmosféra, zombie a herci mě prostě dostali a seriál jsem si hodně užil. Nejsem si jen jistej, jestli má být další série, protože seriál mně teda nepřišel úplně uspokojivě zakončenej.

Hellraiser (1987)

Opravdu geniální hnus. I s tak zastaralou vizuální stránkou to má neuvěřitelnou atmosféru. Z cenobitů sálá čirý zlo, postupný skládání Frankova těla je naprosto odporný a dočkáme se i pár slashů. Nemám fakt co vytknout.