padina

padina

okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 22.6.2017  23:18

Nestoudně přepálené ve všech směrech. Hysterické reakce na celkem běžné životní situace sice dovedně manipulují psychikou slabších jedinců, ale jen za tu cenu, že v podstatě není ani jedna postava normální, potažmo sympatická. Vzhledem k tomu, že má jít o příběh "ze života", se jedná o fatální selhání smyslu pro proporce. Zde hojně zmiňovaný Stanislavskij by zaplakal. Navíc se nemohu zbavit dojmu, že se Zdeněk Troška inspiroval posledními cca 5 minutami filmu pro natočení scény, kdy v praštěném "Slunce seno erotika" Milena přináší Blaženě svoje svatební oznámení.

• 12.6.2017  18:15
    Polina (2016)

Asi jsem měla přehnaná očekávání. Těšila jsem se na film o baletu a jeho různých výrazových polohách, o hledání vlastního stylu. Dostala jsem splácaný útržkovitý příběh s tančícími hlavami, od ramen dolů mimo záběr. Občas se mihne ruka nebo noha, nicméně ztvárnění baletu je chudičké. Namísto hledání svého osobitého projevu to spíš vyznívá tak, že hrdinka prostě není dobrá tanečnice a skončila by přinejlepším někde ve sboru (byť třeba Bolšího teatra), a ve výrazovém tanci ani tam ne. Zběsilý střih mě štval ještě mnohem víc než při šermovačkách nebo kung-fu. Abych byla spravedlivá, tak dvě zdařilé baletní sekvence se vyskytly, ale přišlo mi to málo. Za každou z nich jedna hvězda, jinak nezajímavé.

• 10.6.2017  17:40
    Escape from Mars (TV film) (1999)

Asi nejslabší z celé "marťanské trilogie" Útěk z Marsu + Mise na Mars + Rudá planeta. Dost monotónní a nevýrazné, nevyhnutelně pokulhávala logika i fyzika a psychika. Na druhou stranu děj sympaticky plynule poklidný, nekomplikovaný, hrdinství neokázalé. Jen jsem pořád čekala, kdy se už konečně začne něco dít, což se dostavilo, i když jen v náznaku, úplně na konci. Ale snad tím líp. A vůbec, bylo to z vesmíru, bylo to o Marsu a hrál tam Shanks.

• 6.6.2017  23:12
    Desáté království (TV seriál) (2000)

Ona to ve světě pohádek může být taky pěkná drsňárna. Ale neskutečně mě štval ten pes proměněný v prince. Viděno až v dospělosti, takže bez nostalgie, a přesto jsem propadla romanticky lehce absurdní pohádko-fantasy atmosféře příběhu. Asi jsem infantilní, a jsem tomu ráda.

• 6.6.2017  22:02

Jako technokratická sci-fi to moc znalostí z vědy a techniky nepobralo, ale na to už je našinec z hollywoodských filmů zvyklý. Příběh spíš taková pěší kosmická road movie. Postupná eliminace astronautů poněkud otravná a jednu smrt si mohli klidně ušetřit - SPOILER - dva by se vešli. Ale vizuál velice zdařilý a AIMEE krásně naštvaná (pochopitelné). Jako průměrné béčko koukatelné. A brouci mohli klidně nastartovat druhý díl, kdyby.......

• 4.6.2017  21:52
    Mise na Mars (2000)

Zajímavé a sympatické zpracování jedné "konspirační" ufonské teorie. Sci-fi o poznávání, objevování a vědecké dedukci. Líbí se mi bezpečnostní pojistka místo samoúčelně vraždících monster. Nevadí mi filozofování a moralizování. Cestování kosmickou lodí je zredukováno na únosnou mez, takže bylo možné vynechat vycpávkové krize mezi členy posádky. Zloduší klišé je chvályhodně opomenuto (konečně nikdo nikoho nehoní!). Marťanské komunikační rozhraní je roztomilé. Tempo není nijak zběsilé, ale přesto děj pěkně odsýpá, po dlouhé době jsem nesledovala čas. Mise na Mars sice pár filmů (i knih) vykrádá, ale nerušilo mě to, spíš mi to připadlo půvabné, jako by svým sci-fi bratříčkům tou připomínkou skládala hold. A na druhou stranu je pár pozdějšími filmy vykradena, takže se to vyrovná. Spokojenost. Jedna hvězda dolů za americký zábor claimu.

• 3.6.2017  22:27
    Akce Bororo (1972)

"Jako kluk jsem si hrával u Berouna v jednom lomu." Česká scifi z let minulých s morálním přesahem do současnosti, a tím pádem dosud věčně zelená. ... Má všechno, co má scifi mít - sci i fi, emzáky, romanci, napětí, tajemství, skepsi, naději, konspirační nádech, chladný nehysterický thrill... To všechno decentní, nenásilné, rozvážně plynulé, neklipovité, neagresivní, civilní, střídmě logické, neokázale heroicky prosté, a tím mnohem působivější, než uřvané explozivní přehnaně akční počiny ušácké provenience. Plus jsou tu sympatičtí herci, slizští zloduši v čele s mým milovaným Otto Ševčíkem, a poněkud beznadějný konec bez happyendu, zlehka tklivě bizarní, ztracené světlo na konci tunelu. A naprosto dokonalá hudba.

• 3.6.2017  16:05
    Mělký hrob (1994)

Neber prachy, neber prachy, nebo se z toho zblázníš. Ale je to marný, je to marný..., je to marný. ....... Úchylárna na kvadrát.

• 3.6.2017  00:32

Žádné extra veledílo, ale není to úplně nudné, má to v sobě i nějaké to napětí. Postelové scénky, automobilové honičky a střílečky chvályhodně omezené na úlitbově nezbytné minimum. Jenže jsem celou dobu měla dojem, že už jsem to kdysi viděla, jenom si nemohu docela vzpomenout. Nakonec jsem pár scén vskutku poznala, takže jak vidno, snadno zapomenutelný film. Nicméně za tu investigativně detektivní umírněně thrillerovou náladu bych dala i tři hvězdy, nebýt vpravdě (d)efektního závěru. Po tom všem, co předcházelo, jednat takhle slabomyslně? Tak debilní snad nemůže nikdo být. -> Hvězda dolů.

• 30.5.2017  00:50

Slušně zahraná, dobře zrežírovaná deliriózní magořina s rozuzlením, které celý film krutě okrade o všechny mysteriózní prvky a brutálně srazí příběh do podprůměrné slzotvorné limonády. Zklamání a do stoupy.

• 23.5.2017  15:41
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

Další s..čka z protrženého pytle "syrových" "historických" hysterických vybíječek bez jediné nosné myšlenky. Knihu neznám, ale tohle je samoúčelný brak. (hodnoceno po první epizodě, bez sebemenší chuti pokračovat)

• 17.5.2017  22:07

Nejsem historicky zdatná, pročež mě kostýmní lapsus nechává v klidu - jsou to prostě rytíři. Ani poznamenání dobou vzniku mi nevadilo. Ovšem kníratá Guinevera a opilecky opuchlé oči Artuše ubírají na estetickém zážitku. S Elaine si Lancelot podstatně polepšil. Oceňuji absenci magie a pěkně staromilsky nesestříhané souboje, zejména úvodní souboj Lancelota s Artušem byl povedený. Naopak mě rozlítilo, jakou udělali z Guinevery nánu zpozdilou, nechápavou, s inteligencí méně než průměrnou, hystericky ješitnou trosku... A přiznám se, že mě hodně rozčilovala hudba. Některé pasáže mi připadly trochu zbytečně natahované, ale to se dá přeskočit. Sice mě příběh nijak nevtáhl, ale ani jsem neměla chuť předčasně skončit. Celkově v podstatě zdařilé dílko, zase trochu jinak pojatý přírůstek do sbírky.

• 11.5.2017  00:52
    Circle (2015)

Klišé - nuda - klišé - nuda... atd da capo al fine. Sci-fi? Leda omylem. Psychodrama? Ani náhodou, jen školometské "odhalování" toho, co o sobě jako lidé dávno a dobře víme. Mírně hororovou atmosféru ubije v druhé půli rozvleklá monotónost, a jedna protivnější postava než druhá. Logika nula. Asi tak 2 minuty před koncem se "nečekaně" ukáže, že druh člověk je ještě větší sviňa, než jsme doufali. A to je tak všechno. Což je dost málo. Stejně jako Hapretor jsem spíš čekala, že (cituji) "na konci vyjde najevo, že jsou všichni živí a že emzáci si váží života více než my - lidé". Nebo aspoň že i ta zrůda, která prasácky všechny přežije, nakonec taky chcípne, potažmo se jako vítěz za odměnu stane pokusným králíkem v emzácké laboratoři. Jenže to by asi tvůrci považovali za příliš předvídatelný závěr a zvolili jiný, - SPOILER - //od začátku avízovaný. // Takže celkový smysl mi unikl, pointa veškerá žádná, snad kromě trapného deja vù, které vzbuzuje obavy z pokračování ve stylu "pes jitrničku sežral" (ale u toho už já nebudu).

• 10.5.2017  20:27

Škoda toho kaleidoskopického zpracování. Ovšem nejen toho. - Němečtí i ruští herci uvěřitelní, na rozdíl od českých mistrů, kteří hrají neskutečně diletantsky. To není u Vávry normální. Celkově mám ze všeho dojem, že se Vávra pomstil komančům tím, že do filmu narval všechno, co chtěli, nechal to tak, jak chtěli, a vykašlal se na umění, protože správně tušil, že je to v tomhle formátu marnost. A podle toho také nechal "hrát" i naše "umělce", jinak si nedovedu vysvětlit, že by je režisérsky nedonutil k lepším výkonům. Jen výprava, "dokumentární" rozhovory německých a ruských vojenských útvarů (s výjimkou Hitlera v první části), a jeho oblíbené bojové scény jsou klasicky odvedeny velmi dobře a zachraňují situaci. Za ty **

• 24.4.2017  21:51

Původní Tygr a drak mi chvílemi připadl dost nepřehledný, a tímhle neduhem Meč osudu netrpí. // Děj plyne svižně a přitom poeticky, což ovšem neubírá vítr z plachet skvěle choreograficky koncipovaným soubojům. CGI mi nevadí, dráty taky ne, pokud je nevidím, půvabné plachtění po střechách do legendy prostě patří. Osudové lásky jsou snesitelné, protože se odehrávají na bojišti mezi bojovníky a bojovnicem, jen jako letmé teskné chvíle okouzlující svou prostotou a neokázalostí. Příběh má svou hloubku s téměř shakespearovskou zápletkou, vizuál dokonalý, hudba tak působivá, že jsem si jí i já všimla a netradičně kvůli ní dokoukala titulky bez přeskakování až do konce. Etos, povinnost, čest, to jsou jistě věci, za které má význam bojovat. Líbilo se mi to, a to tak, že hodně.

• 12.3.2017  21:03
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Když budu děj brát jako komatózní stav, tak se všechno dá celkem pochopit, ve snech mají logika a reálie své vlastní zákonitosti hraničící s naprostou absurditou. Budiž, to bych skousla. Ale ze zakončení jsem volaako zmätená. Vyznačuje se totiž tak silnou koncentrací iracionality, že po shlédnutí posledního dílu mám podezření, že se chlapec z toho komatu zřejmě neprobral, to si jen my máme myslet, že se probudil do skutečného současného světa. Možná dokonce, že vlastně umřel, jinak se to vysvětlit nedá.

• 5.3.2017  09:58
    John Wick (2014)

Nechápu tak vysoké hodnocení, díky kterému jsem se na tu hovadinu podívala. Velké zklamání. Nudná, dějeprostá pochodová střílecí vyvražďovačka bez sebemenší logiky, s choreografií pěstních soubojů více než chudičkou. Jediným trochu zajímavým momentem bylo naplnění klišé červených triček, zde košil, podle vzoru Star Trek TOS. Kdybych mohla, ještě bych strhla další hvězdu za neuvěřitelně prasáckou rádoby ruštinu. Druhý díl už určitě nedám.

• 8.2.2017  17:03

Nevím, čím byla inspirovaná první Kostka, ale dvojka, pokud se hodně nemýlím, staví na motivu krátké povídky I. Asimova "Domeček jako klícka". Jednička mě zklamala, protože jsem předpokládala právě tuhle spojitost už tam, takže dvojka mi vše bohatě vynahradila. Řezničina mi nechyběla, a čtvrté/páté/xté rozměry, časové deformace, paralelní alternativní reality i konspirační teorie prostě miluju. Spokojenost. Jedna hvězda dolů za hladového Simona a nezbytný šestík.

• 29.1.2017  17:01
    Hangár 14 (2011)

Dávám sice odpad, ale mohl to být dobrý akčňák, kdyby to nebylo tak stupidně uhozený. Nebo to mohla být dobrá parodie, kdyby se to nebralo tak vážně. Tak nevím. - Akce je tam dost, hlášek přehršel, ale prostě to nějak není ono, dohromady mišmaš. Shanks je jako ruský zloduch vyloženě trapný, a to ho mám ráda. Ona mu ale nesedla vůbec žádná role padoucha, nevím, proč ho do nich obsazují. Krásná Ilja, coby ženská moderní obdoba "zlého dvojčete" Ilji Muromce je nejspíš transka. Četi i lupi se chovají praštěně. Název Blbí a blbější by byl asi výstižnější

• 29.12.2016  18:45
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

1. Díl - Dobře, odhlédnu-li od knižní předlohy i klasické série, byl by to prostě německý "western" tzv. "na motivy". Kdyby hlavní postavy nenesly slavná jména. V tom případě fak(t) zmetek. Už úplně mimo jakoukoli mou schopnost tolerance je: Havajsko-woodstocková Yvone Přenosilová jako šamanka (!) Nšo-či - nahaté Apačky "aby si divák nemrava přišel na svý" - pološílený notorda Tangua - "vtipná" etuda, jak primitiv Indián neumí rozbalit čokoládu - hystericky řvoucí Karel May ožralý na krupici - Vinnetou nedbající období smutku zcela proti tradicím a Wakan-tankovi - pokřik Apačů hu-hu-hu-hu - svěření obrany osady malému klukovi - sebevražedný Číňan, který svůj teroristický čin přežil - Sam Hawkins ex machina - vítězný tanec tančí ženy??? - Sam Hawkens dostal zpět svůj skalp ukořistěný kdys Inču-čunou........SPOILER: Pokrevní bratrství se jako nekoná????? Nojo, ono vlastně není proč. :-( ..............Co se mi líbilo: Hudební reminiscence na klasickou sérii, což se sem ale absolutně nehodilo, protože až příliš zdůrazňovala, že tohle je něco úplně jiného - příjemně překvapil Vinnetou - že Gojko Mitič je dosud frajer--------- 2. díl - totální paskvil - SPOILER: stříbrná ručnice od Mexikána??? Zabili jste Sama, parchanti! :-D - wtf??? Odpad

• 28.12.2016  23:10

Milá dobrodružná fantasy, sice žádné hlubokomyslné sondy, ale to snad ani není očekáváno. Příběh v mezích B+ normy. Sympatické postavy, hlavně příjemně nesupermanovsky talentovaný pan Ridley. Ironse nemám ráda, takže mě jeho výkon neiritoval, jen patřičně zapadl do mojí dávno mu vyhrazené škatulky. Naopak mám ráda Bruce Payneho, který odvedl padoucha jak se patří. Trpaslík a elfka nechyběli, i když byli trochu jen tak do počtu. Drobné nedostatky hladce přehlédnutelné. Občasné pomrkávání na příbuzné filmy potěšilo. Konec mohl být dotaženější, a poslední scénu jsem nějak nepobrala, nicméně lze se domýšlet čehosi pozitivního. Celkově spokojenost, bavila jsem se. Souhlas s hodnocením Ryuuhei.

• 28.12.2016  17:28

Zajímavý komentář: danliofer. K němu můžu jen dodat: Láska je, když chci, aby byla šťastná beze mne, protože jsem zrůda a dračí oheň je sviňa. A láska je, když dračí oheň SPOILER: - uhasne.

• 28.12.2016  00:07
    Star Wars Povstalci (TV seriál) (2014)

Jákl je Jedi! :-) Škoda, že je to animák. Ale i tak má svoje SW kouzlo. Jen z čistě osobního hlediska, kdyby se vyškrtaly vycpávkové díly a obsadili se živí herci, mohl by z toho být i celkem slušný film. Kenana by samozřejmě musel hrát Petr Jákl ml.

• 27.12.2016  00:47
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Ve srovnání s předchozími dvěma vánočními hrůzami, Pravým rytířem a wtf Slíbenou princeznou, jsem v pokušení dát hvězdy hned 4. Ale objektivně vzato, tři postačí. Pohádková pohodička, žádný nervák, všechno se řeší mile nehystericky, tvůrci se povětšinou vyhnuli zakomponování samoúčelného stupidního humoru za každou cenu, pitvoření se konalo jen ve snesitelných mezích. Dobrík coby vévodoš magyáros je pěkňoš, voňafkář trochu horší, nicméně oproti včerejšímu slabomyslnému bezbradému Cínu s věčně otevřenou ústy, celkem sympatický a netvářil se tak dementně, taky ho kompenzoval mladší brácha. Princezny konečně hezké, normální, přitom sympaticky sebevědomé a vůbec ne trpné hloupoučké loutky. (Spoiler: Zajímavé zvraty v milostných vztazích) Janžurová roztomilá, za kostýmy i lokace velké plus. A druidové holt ještě žijí.

• 26.12.2016  11:39
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Co to jako mělo bejt? Ani pohádka, ani parodie, dokonce ani karikatura, natož postmoderní experiment, potažmo steampunkové absurdní dívadlo, nebo psychedelický tripajzník. Na to by "to" totiž muselo mít aspoň nějakou úroveň. Takže co? Nestravitelná septikoidní trapnost bez jakéhokoliv smyslu. Nepotěší a urazí.

• 25.12.2016  12:44
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Slibný začátek - meč kontra kniha. Tím větší zklamání. Pořád jsem čekala, kdy "chlapec" uplatní své načtené vědomosti a moudrosti, a těšila jsem se, že dojde ke konfrontaci dvou koncepcí "pravých rytířů" - síly proti moudrosti/intelektu. Marně. Představitel silové stránky rytířské povahy Vaculík skvělý, syn ovšem nejen slabý, ale i hloupý, z načtených knih nenačerpal ani zbla vědomostí, které by se mu mohly hodit (např. aspoň že chtít mečem propíchnout čaroděje je nesmysl). Kdy, kde a jak se z chlapce stal pravý rytíř, a hlavně čím se to tak výrazně projevilo, mi zůstává záhadou. Nebýt tatíka Vaculíka, měla by princezna absolutně smůlu. Krom toho nechápu, kam se poděli z našich pohádek pohlední princové a krásné princezny. Na tyhle se moc dívat nedalo. Jedna hvězda za Vaculíka, protože jediný celkem typově odpovídal rytířům, kteří fakt byli magoři, a navíc i celkem hrál.

• 9.12.2016  00:23

Pohádka o tom, jak John (s Yoko) z postele zvedl vlnu mírových demonstrací po celé emerice, nelekl se FBI a písní přinutil USA ukončit válku ve Vietnamu. Naivní, ničím neobjevná a dost zdlouhavá poudačka.

• 29.9.2016  18:44
    Assassin (2015)

Poeticky teskná balada o osudové osamělosti metaforických modrých ptáčků a cestě nelítostného meče, překonané cestou ctnosti, mravnosti a milosrdenství. Atmosféra se nese v snovém souznění, děj pozvolna a malebně plyne jako čas poznání, nadějeplný konec uzavírá rozhodující kapitolu příběhu protříbeného života.

• 28.8.2016  14:59
    Temný rytíř (TV seriál) (2000)

Chuťovka. S románem to nemá do činění takměř ničehož, ale nemohu se zbavit přesvědčení, že je to jen dobře. Oproti smrtelně vážným, ovšem neskutečně roztahaným a nudným Ivanhoeům "přesně podle sira Waltera Scotta" z let 1952, 1982 i ruskému z roku 1983 (a že Rusové historické filmy umí) je tohle svěží dílko mile akční a strašně občerstvující. Ivanhoe s plastickým střihem "je fešššák" - pravda, v druhé sérii už má delší vlas a vypadá líp, xenózní Rebeka, která se dějově setkává s Ivanhoem vlastně ve chvíli, kdy původní příběh "Ivanhoe" končí :-), nádherně pubertální Rowena, a třešnička na dortu - černý mág Mordour, úchvatně přehrávající, až jsem měla podezření, že se učil u Jana Přeučila. Vždycky mě polehlivě rozjařil, kdykoli se objevil. Triky jsou zlatým hřebem každé epizody, jako kdyby je vystřihla ČT někdy v šedesátých letech právě pro studiové pohádky Štěpánky Haničincové, zkrátka skvost pro pamětníka a dokonalé antidepresivum, to prostě nejde hurónsky se nesmát. Kdykoli mě přepadne chandra, vím, kde najdu lék! (viděno v původním anglickém znění)

• 22.8.2016  21:12

Trochu matrix, něco modifikovaných wraithských krmení a útočných šipek, i Swarm se tam našel. Ale tohle měl být přece Star Trek. Nebo se to tak aspoň jmenuje. Jenže bezduché, samoúčelné akční střílečky jako hlavní náplň nebývaly duší Stark Trek univerza. Po dobrém prvním filmu to jde warpem do kopru. Čím víc těchnoefektov, tím míň smysluplného děje, a už vůbec nechápu, jaký hluboký význam má termální přešupačení Sulu. Když už by to mělo být "politicky korektní", tak jak to, že hlavní padouch byl černoch, pardon, afroameričan; a jak to, že Uhura není stará, tlustá feťačka? Nezůstali tvůrci trestuhodně na půli cesty? Ani hlášky dvojky Spock-Kostra to nezachrání, jakkoli jsou to jediné světlé chvilky v balastu jalovosti. Možná bych za ně mohla dát jednu hvězdu, ale za tu celkovou zpotvořeninu Star Treku nemůžu dát víc než nic.

<< předchozí 1 2