Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Když budu děj brát jako komatózní stav, tak se všechno dá celkem pochopit, ve snech mají logika a reálie své vlastní zákonitosti hraničící s naprostou absurditou. Budiž, to bych skousla. Ale ze zakončení jsem volaako zmätená. Vyznačuje se totiž tak silnou koncentrací iracionality, že po shlédnutí posledního dílu mám podezření, že se chlapec z toho komatu zřejmě neprobral, to si jen my máme myslet, že se probudil do skutečného současného světa. Možná dokonce, že vlastně umřel, jinak se to vysvětlit nedá.

John Wick (2014) odpad!

Nechápu tak vysoké hodnocení, díky kterému jsem se na tu hovadinu podívala. Velké zklamání. Nudná, dějeprostá pochodová střílecí vyvražďovačka bez sebemenší logiky, s choreografií pěstních soubojů více než chudičkou. Jediným trochu zajímavým momentem bylo naplnění klišé červených triček, zde košil, podle vzoru Star Trek TOS. Kdybych mohla, ještě bych strhla další hvězdu za neuvěřitelně prasáckou rádoby ruštinu. Druhý díl už určitě nedám.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Nevím, čím byla inspirovaná první Kostka, ale dvojka, pokud se hodně nemýlím, staví na motivu krátké povídky I. Asimova "Domeček jako klícka". Jednička mě zklamala, protože jsem předpokládala právě tuhle spojitost už tam, takže dvojka mi vše bohatě vynahradila. Řezničina mi nechyběla, a čtvrté/páté/xté rozměry, časové deformace, paralelní alternativní reality i konspirační teorie prostě miluju. Spokojenost. Jedna hvězda dolů za hladového Simona a nezbytný šestík.

Hangár 14 (2011) odpad!

Dávám sice odpad, ale mohl to být dobrý akčňák, kdyby to nebylo tak stupidně uhozený. Nebo to mohla být dobrá parodie, kdyby se to nebralo tak vážně. Tak nevím. - Akce je tam dost, hlášek přehršel, ale prostě to nějak není ono, dohromady mišmaš. Shanks je jako ruský zloduch vyloženě trapný, a to ho mám ráda. Ona mu ale nesedla vůbec žádná role padoucha, nevím, proč ho do nich obsazují. Krásná Ilja, coby ženská moderní obdoba "zlého dvojčete" Ilji Muromce je nejspíš transka. Četi i lupi se chovají praštěně. Název Blbí a blbější by byl asi výstižnější

Vinnetou (2016) (seriál)

1. Díl - Dobře, odhlédnu-li od knižní předlohy i klasické série, byl by to prostě německý "western" tzv. "na motivy". Kdyby hlavní postavy nenesly slavná jména. V tom případě fak(t) zmetek. Už úplně mimo jakoukoli mou schopnost tolerance je: Havajsko-woodstocková Yvone Přenosilová jako šamanka (!) Nšo-či - nahaté Apačky "aby si divák nemrava přišel na svý" - pološílený notorda Tangua - "vtipná" etuda, jak primitiv Indián neumí rozbalit čokoládu - hystericky řvoucí Karel May ožralý na krupici - Vinnetou nedbající období smutku zcela proti tradicím a Wakan-tankovi - pokřik Apačů hu-hu-hu-hu - svěření obrany osady malému klukovi - sebevražedný Číňan, který svůj teroristický čin přežil - Sam Hawkins ex machina - vítězný tanec tančí ženy??? - Sam Hawkens dostal zpět svůj skalp ukořistěný kdys Inču-čunou........SPOILER: Pokrevní bratrství se jako nekoná????? Nojo, ono vlastně není proč. :-( ..............Co se mi líbilo: Hudební reminiscence na klasickou sérii, ( což se sem ale absolutně nehodilo, protože až příliš zdůrazňovala, že tohle je něco úplně jiného) - že Karel May byl podobný svým podobenkám - že zjevem příjemně překvapil Vinnetou (když zrovna neměl modrou bradu) - že Gojko Mitič je dosud frajer => hodnotím jednou * --------- 2. díl - totální paskvil - SPOILER: stříbrná ručnice od Mexikána??? Zabili jste Sama, parchanti! :-D - wtf??? Odpad

Dračí doupě (2000)

Milá dobrodružná fantasy, sice žádné hlubokomyslné sondy, ale to snad ani není očekáváno. Příběh v mezích B+ normy. Sympatické postavy, hlavně příjemně nesupermanovsky talentovaný pan Ridley. Ironse nemám ráda, takže mě jeho výkon neiritoval, jen patřičně zapadl do mojí dávno mu vyhrazené škatulky. Naopak mám ráda Bruce Payneho, který odvedl padoucha jak se patří. Trpaslík a elfka nechyběli, i když byli trochu jen tak do počtu. Drobné nedostatky hladce přehlédnutelné. Občasné pomrkávání na příbuzné filmy potěšilo. Konec mohl být dotaženější, a poslední scénu jsem nějak nepobrala, nicméně lze se domýšlet čehosi pozitivního. Celkově spokojenost, bavila jsem se. Souhlas s hodnocením Ryuuhei.

Legenda o drakovi (2015)

Zajímavý komentář: danliofer. K němu můžu jen dodat: Láska je, když chci, aby byla šťastná beze mne, protože jsem zrůda a dračí oheň je sviňa. A láska je, když dračí oheň SPOILER: - uhasne.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Jákl je Jedi! :-) Škoda, že je to animák. Ale i tak má svoje SW kouzlo. Jen z čistě osobního hlediska, kdyby se vyškrtaly vycpávkové díly a obsadili se živí herci, mohl by z toho být i celkem slušný film. Kenana by samozřejmě musel hrát Petr Jákl ml.

Zázračný nos (2016) (TV film)

Ve srovnání s předchozími dvěma vánočními hrůzami, Pravým rytířem a wtf Slíbenou princeznou, jsem v pokušení dát hvězdy hned 4. Ale objektivně vzato, tři postačí. Pohádková pohodička, žádný nervák, všechno se řeší mile nehystericky, tvůrci se povětšinou vyhnuli zakomponování samoúčelného stupidního humoru za každou cenu, pitvoření se konalo jen ve snesitelných mezích. Dobrík coby vévodoš magyáros je pěkňoš, voňafkář trochu horší, nicméně oproti včerejšímu slabomyslnému bezbradému Cínu s věčně otevřenou ústy, celkem sympatický a netvářil se tak dementně, taky ho kompenzoval mladší brácha. Princezny konečně hezké, normální, přitom sympaticky sebevědomé a vůbec ne trpné hloupoučké loutky. (Spoiler: Zajímavé zvraty v milostných vztazích) Janžurová roztomilá, za kostýmy i lokace velké plus. A druidové holt ještě žijí.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Co to jako mělo bejt? Ani pohádka, ani parodie, dokonce ani karikatura, natož postmoderní experiment, potažmo steampunkové absurdní dívadlo, nebo psychedelický tripajzník. Na to by "to" totiž muselo mít aspoň nějakou úroveň. Takže co? Nestravitelná septikoidní trapnost bez jakéhokoliv smyslu. Nepotěší a urazí.