Můj auťák Brouk (2005)

Kdysi jsem měl 53 rád, teď mi přijde otravný. Nejsmutnější na tom filmu je, že jeho nejlepší část jsou úvodní titulky se záběry předešlých filmů s Herbiem. Ta 1* je především za ni, za Lindsay Lohan a taky za ty super auťáky z NASCARu.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Závěrečná část Parkovy trilogie je mírným krokem zpět. Je tu ale pár momentů, které se vám vryjí do paměti.

Něco jako láska (2005)

Má to takový jemný styl vyprávění, něco jako od Woodyho Allena. Příjemné překvapení.

Nový svět (2005)

Velmi pomalu plynoucí film. Zpočátku se mi to líbilo, i když ty monology byly občas rušivé (např. prvotní napadení by bylo skvělé nebýt prostřihů, monologu a hudby), v druhé polovině už to ale začne poměrně dost nudit. Colin Farrell zde předvedl asi nejhorší herecký výkon, co jsem viděl (nehraje špatně, ale nijak výrazně), no a Bale je tu vlastně do počtu.

Obchodník se smrtí (2005)

Sakra, už jenom ta úvodní scéna s náboji!!! Překvapivě slušný Cage, příjemně volně plynoucí tempo a zručná režie.

Ochránce (2005)

Nic nového, jen snůška klišé. Neurazí.

Oliver Twist (2005)

Pro mě osobně velké překvapení. Před shlédnutím filmu jsem o Oliveru Twistovi nevěděl nic.

Piráti (2005)

Mainstream porno? Ale proč ne. Jsem rád, že tento žánr konečně přišel s něčím, kde "akce" není to hlavní a figuruje tu nějaký příběh. A ne tak ledajaký příběh. Scenárista Max Massimo dokázal spojit několik dějových linií tak dobře, že by z toho scenáristům druhých Pirátů z Karibiku šla hlava kolem. Rovněž dialogy jsou perfektně napsány a vtipné hlášky hercům pasují do úst stejně dobře jako penis do pusy Jesse Jane. I když film v druhé polovině víceméně ztratí tempo a většinou už se tu jen fuckuje (doslova), pořád jde o netradiční počin, který rozhodně stojí za vidění. Snad se tvůrci u případných pokračováních poučí z těch několika mála chyb. P.S. Krom skvělých výkonů hereček musím také pochválit brilantní výkon Evana Stonea v roli kapitána Edwarda Reynoldse, největšího lovce pirátů na světě!!! ;o)