Dokonalý trik (2006)

Skvěle obsazený příběh o soupeření dvou (až tří) bývalých přátel. Jackman a Bale nemají chybu, role kouzelnických rivalů jim sedí (byť je známe a milujeme v divočejších podobách, že Wolverine a Batmane?). Zajímavé je sledovat, kdo má zrovna v tu chvíli navrch. Sice záležitost s dvojí identitou dvojčat nebyla příliš překvapivá, vlastně byla poměrně snadno uhádnutelná, zato stroj Nikola Tesly vnesl do příběhu závan mystiky. Škoda v závěru toho až blbuvzdorného vysvětlení... Ale celkově vzato - dost dobrý film.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

To mám tak ráda! Lidi, co nečtou knižní předlohu a přitom kritizují právě to, co se příliš nepovedlo v knize. No ano, vykecávací pasáže jsou zbytečně dlouhé, ale nutné, aby i nečtenáři pochopili (Můj muž se i tak trochu ztrácel - holt nemá načteno). Akční pasáže se povedly, díky nim jsem si film užila. Co se týče hereckého obsazení... inu, jak to říct? Co Columbus zpackal, nenapraví ani Yates. Vizuálně nemám k hercům žádné výhrady, herecký talent, to je věc druhá. Radcliffe se naštěstí celkem povedl, bohužel Emma Watson působí spíš jako komparzistka než jako jedna z ústřední trojice - pěkná panenka, kam ji postavíte, tam stojí. Grint je až na pár hlášek takřka trestuhodně nevyužitý - škoda. Snape... Miluju Snapa už od prvního dílu a v tom posledním obzvlášť. McGonagalová je jako vždy úžasná - obzvláště při oživování kamenných obránců hradu (ti se také vyvedli). Naneštěstí závěrečná scéna vyzní ve filmu dost směšně (v knize je delší a vtipnější, ne tak hloupě směšná), obzvlášť "Albus Severus" zní nahlas vysloveno ještě blběji než v knížce. Ale celkově vzato důstojný závěr. 90%.

Chorus Line (1985)

Můj oblíbený muzikál, viděla jsem ho mnohokrát a ráda si ho pustím zas. Úžasná pěvecká i taneční čísla, skvělá choreografie i obsazení. Nějak nevím, co vytknout. Ani proč.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Od tohoto filmu jsem moc nečekala. A ono se to obvykle vyplatí. Už podle kritických komentářů jsem očekávala obyčejné, ničím příliš zajímavé zpracování stařičké hry. Ovšem příběh, který na ni filmaři napasovali, mě příjemně překvapil. Byl sice dost čitelný, žádná velká překvapení se nekonala, ale každý není M. Night Shyamalan, aby zaručil šokující zvraty. Gyllenhaal byl rozhodně dobrou volbou (charismatický a vtipný fešák nikdy nezklame) a výběr princezny se také povedl. Jejich špičkování pobaví - vlastně jsem ani netušila, jaká to bude místy komedie. Oceňuji odkazy na hru - útěky před ozbrojenci, skoky přes nemožné vzdálenosti, doskoky do kotoulu - bože, úplně to vidím. Trochu zklamala příliš divoká kamera, sice napomáhala tempu filmu, ale na druhou stranu člověk ztrácel přehled. Celkově 80%, s čistým svědomím.

Fantom opery (2004)

Už je to nějaký pátek, co měl tento film premiéru, a já ho poprvé viděla až včera. Částečně proto, že mě odradily názory kritiků, částečně proto, že nejsem zrovna fanoušek romantických filmů. Romantické filmy nevyhledávám, zamilované knihy nečtu. Muzikály? No... dejme tomu... Ale tento muzikál mě naprosto dostal. Hudba nááádherná, úchvatná, skvělá, prostě monumentální (husí kůže naskočila hned na začátku a už nezmizela - děkuji pane Webber), pěvecké výkony jednoduše super (Gerard Butler mě velice příjemně překvapil, Emmy Rossum je sladká), celkově bych obsazení hodnotila na jedničku. Rossum je prostě dokonalá, Butler je démonický tak akorát, aby ho člověk miloval, trochu nenáviděl i litoval, jako fantom má obrovské charizma - nedivím se, že to k němu Christine tolik táhne (taky by mě táhlo). Jeho přerod z uhlazeného gentlemana s andělským hlasem (pozn. pro děvčata: je vážně sexy, když mává pláštěm) ve řvoucí zoufalou zohyzděnou trosku je vlastně dojemný, člověk má pořád chuť mu fandit. Na konci jsem i slzu vycedila, považte. K tomu všemu připočítám vizuální mňamky, na kterých jsem si opravdu pochutnala - počáteční proměna opery, zjevení fantoma v zrcadle, živé ruce nesoucí svícny, sochy a skulptury v podzemí, zapálené svícny, které se vynoří z jezera (kde je po kolena vody), atmosféra hřbitova či operní kaple... A že je výprava místy trochu nevěrohodná? Bože! Kašlete na nevěrohodnost a prostě si to užijte! Ty detaily stojí za to. Nuda? Ani náhodou!