Farscape (1999) (seriál)

Ne, děkuji. Vypínám po prvních 20ti minutách - v momentě, kdy se na scéně objeví opičáci jak z Hvězdných válek. Osobně si myslím, že už jsme trochu někde jinde. Můžete nesouhlasit, ale prostě nemám chuť dívat se dál.

Falling Skies (2011) (seriál)

Příjemné překvapení. Čekala jsem sice větší pecku, ale tento civilní přístup má hodně co do sebe. Vlastně mi trochu připomněl Válku světů - a to sledování mimozemské okupace nevojákem, který se mění v bojovníka vlastně jen proto, aby ochránil své děti. Skvělý casting. Těším se na druhou řadu. Pozn. po skončení druhé řady: Kruci kruci kruci! Tohle fakt naštve! Kdy že bude ta třetí série???

Jestřábí žena (1985)

Rytířská romantika se vším všudy. Působivý příběh. Po letech jsem si ho opět užila.

Torchwood (2006) (seriál)

Jako fanynka seriálu Doctor Who jsem s nadšením objevila tento spin-off. A po shlédnutí čtyř sérií mě nadšení neopustilo. 1. série: Kterak obyčejná policistka zakopne o záhadnou organizaci Torchwood, v čele s nesmrtelným kapitánem Jackem Harknessem, a stane se jednou z nich - neobyčejnou a nepostradatelnou členkou týmu, který pátrá po mimozemských artefaktech a životních formách. 2. série: Scénáristé své postavy nijak nešetří - série graduje, hlavní představitelé dostávají pořádně zabrat. Jackovy smrti a návraty do života jsou takřka na denním pořádku, v závěru série tým poněkud prořídne. 3. minisérie: Ta mě hodně zasáhla. Co se stane, když přiletí mimozemští šmejdi, kteří pod pohrůžkou vyhlazení lidstva požadují 10% dětí na planetě. Velmi drsné, velmi uvěřitelné, velmi osobní. 4. série: Velmi dobrá! běh života na planetě se naprosto obrátí, když jednoho dne lidé přestanou umírat. Vlády řeší neustálé narůstání populace, prořídlý Torchwood se nuceně spojí se CIA, aby dal svět do pořádku a Jack Harkness je jediný smrtelný člověk na Zemi... Doufám, že se časem dočkám dalších sérií.

Pán času (2005) (seriál)

Úžasný britský seriál, velice různorodý. Jednotlivé epizody se odehrávají v různých dobách a je vlastně těžké se rozhodnout, zda jsou lepší ty z minulosti, přítomnosti či z budoucnosti... nebo snad z alternativní časové roviny??? První série - Christopher Eccleston - báječný a vtipný blázen. Druhá až čtvrtá série - David Tennant - naprosté nadšení, charismatický Tennant byl skvělá volba, seriál nabírá dost slušné tempo. Obzvláště s hereckou partnerkou Billie Piper tvoří dokonalou dvojici, škoda, že Billie vyměnili. A když po čtvrté sezóně ve speciálu "Konec času" Doktor znovu zregeneruje do nové podoby, brečím jako želva. Načínám pátou sérii a mé nadšení nějak chladne - nemůžu si zvyknout na nového Doktora - Matt Smith - tady tvůrci šlápli vedle, prostě na mě nepůsobí dobře. Příliš mladý, příliš trhlý, směšný ve svých příliš krátkých kalhotách a ohavném hnědém saku - o motýlku ani nemluvě. Nejsem nadšená ani z nové grafiky, která není ničím výjimečná. Je mi z toho smutno, ale snad se to časem poddá - zůstávám fanynkou, ale budu doufat, že Doktor brzy znovu zregeneruje...

Kdo přežije (2000) (pořad)

Dokonalá reality show, což potvrzuje i fakt, že letos běží už třiadvacátá série. Základem úspěchu je propracovaný výběr soutěžících - evidentně limitovaný jistými rasovými, psychologickými a sociálními pravidly (jak jsem postřehla, v každé řadě musí být černoch, asiat, homosexuál, magor, krasavec, manipulátor, naivka apod.) a ono to funguje. Pak už jen umístíte bandu tohoto složení někam na odlehlý ostrov, dáte jim málo jídla a spoustu zajímavých úkolů a pak už jen sledujete zvyšující se sledovanost. Jednotlivé série se pochopitelně kvalitativně liší - záleží na tom, jaká parta se sejde. Každopádně, koukatelné to rozhodně je. Škoda, že to naše televize jaksi ignorují. Nova sice pár sérií kdysi dávala, ale brzy to vzdala. Prima Cool se teď zrovna snaží, ale nějakého pitomce napadlo, že bude dobré sérii nadabovat (pánbu s námi a zlý pryč), tudíž se na to nedá dívat. A pak tu byl zoufalý český pokus o nápodobu - škoda slov, jen jednu poznámku: Vašut nesahá americkému moderátorovi Jeffu Probstovi ani po kotníky.

Leon (1994)

Tento film mě opět nadchl - i po letech od prvního shlédnutí. Skvělé herecké obsazení celý snímek definuje - Jean Reno má charisma (pokud se zrovna neprodává do laciných komedií) a Natalie Portman byla skvělá už jako malá holka (což se ani po letech nezměnilo). A Gary Oldman? Tomu šli parchanti a úchyláci vždycky na jedničku.

Horizont události (1997)

Zklamání. Chtěla jsem dát jen dvě hvězdy, ale nakonec mě obměkčilo výborné herecké obsazení... Jinak docela bída.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Jedna z dokonalých ukázek toho, že žánr sci-fi má ještě stále mnoho trumfů v rukávu a mnoho co říct. Základní motiv sice není nic světoborného - boj lidstva proti robotům už tu byl mnohokrát, ale takový ani zdaleka ne!!! Jsou mezi námi. My to víme. Ale kdo to je? Nejsem to náhodou já? Není to moje milenka nebo šéf? Jak to zjistit? Jak se jich zbavit? Kam před nimi utéct? V průběhu jednotlivých sérií můžeme sledovat několik základních linií (prvotní vyvraždění většiny lidstva, vzpamatovávání se z genocidy a útěk, snaha najít útočiště, nepodařená kolonizace planety, mystické hledání bájné Země, proměna nepřátel ve spojence...), na které se nabalují dokonale propracované příběhy akční, politické, zamilované, náboženské i komické... a vše směřuje k jedinému cíli. Debaty Gaiuse Baltara s jeho neviditelnou cylonskou milenkou nemají chybu. Palec nahoru, 100%!!! FRAK EARTH!

Plechová kavalerie (1979) (seriál)

Seriál z doby (zaplaťpánbu) dávno minulé, hlavní motiv nadčasově jednoduchý - boj ustrašeného mladíčka proti přesile, prostředí neobvyklé, ale nijak uchvacující. Nad komunistickými hláškami se dnes smějeme. Herecké obsazení až šokující, na to, jaká je to bída. Takže na závěr jen: Musíš, Víťo, musíš!