Ong-bak (2003)

No doprcic, to byla stara skola. Ani jsem neveril, ze se takovyhle filmy jeste tocej. Dobra jizda s Tonym Jaa na kozliku. Nicmene i pres formalni vybranost, a to hlavne v soubojovejch choreografiich, je to porad jen akcni konina s natroublym dejem, straslivou hudbou, kulisama ze zeme Oz, s neuveritelne ujetejma souperema (coz by byl asi klad, pokud by to na me nepusobilo jako prvoplanova "coolovost")... no proste videt jednou za cas je to fajn, ale jinak bych se do toho moc nehrnul. Kazdopadne respekt k thajskem kaskaderum, pri tomhle nataceni musela bejt umrtnost jakna fronte.

Prokletý ostrov (2010)

Velkej film, ale v momentech az zbytecna rezisersko kameramanska samohana. Pokud ma vsechno zapdadat, nemely by bejt pritomny slepy, nedovysvetleny koleje. Pak by totiz jednoho mohlo napadnout, ze se s nim nehraje fer a ze je cely to divadlyko hlavne pro efekt. Jinak ale rozhodne velka podivana. Jo a za tu gazikovou scenu... lip s tou zadni projekci, priste lip.

Kniha přežití (2010)

Takovejch penez to muselo stat, a nakonec z toho vyleze takova stylovo-nabozensko-nelogicka haluz. Skoda, protoze atmosku a postapo efekt to ma vazne na vysokym levelu. Cifix, dvakrat skoda. A promarneni Oldmana? Trikrat skoda.

Parasomnie (2008)

Priznana haluz s nekolika malo osvezujicima prvkama a dost milym obsazenim. Kdo pristoupi na hru, ze v tom nic nedava smysl, dokouka Parasomnii se zaujetim.

Vlákna (1984) (TV film)

Jeste o level syrovejsi nez Den pote. Straslivy.

Informátor! (2009)

proste tomu neco chybi. Spad, prekvapeni, humor prinalezejici k heist movies, je to cely strasne predvidatelny, pouzita znevazujici komika neni moc prijemna... proste slabota a prumer. Nastesti Damon vybornej... ale jinak tak nejak chybel duvod na to koukat a nakonec zustala jen pachut jakysi trapnosti.

Odpočítávání (2010)

Genialni pocta minimalismu a vysoky herecky lize. I pres minimalni vypravu a jsitou pochopitelnou schematicnost bestialne hruba hodina a pul se skvelym stupnovanim!!!