Já a táta (1999)

Asi tak podobně, jako cross. Neuškodí, není hloupý, neohromí...

Jackass: Film (2002)

Na jednu stranu nechutná blbost, na druhou ale docela zábava. Mluvím především o skoku do ventilátoru, o strojku na vlasy, o skateboardingu, o řestrojení se za starce, o vodní vlně, o skákání o tyči....

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Přímočará záležitost, které by neškodilo ubrat na žvanění. Na druhou stranu dost zábavná a místy i nápaditá. Tom Cruise si Jacka Reachra dává k obědu, patrně mu velmi dobře sedí a dodává filmu patřičnou energii (mužům dodává energii i roztomile žvanící Rosamund Pike). Robert Duvall střílející posluchu či ruský otcovztah patřičně dovršuje mé hodnocení.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

How I Met Your Mother si svůj kult nepochybně zaslouží a rád jsem k němu svým častým sledováním přispěl. Stejně tak je ale zřejmé, že si svou kvalitu neudržel. Dřív jsem tvrdil, že překonal Přátelé. Dnes už o tom nejsem přesvědčený.

Jak na věc (2002)

Srdcová záležitost, ale hlavně skvělá komedie, která pracuje s těžkými tématy natolik umě, že vám to nekazí tu příjemnou pohodu, přičemž řešená témata neztrácí na své tíze. Skvělá kniha Nicka Hornbyho a neméně skvělý film, který si skoro nejde nezamilovat. Hugh Grant v roli povrchního floutka bezchybný.

Jak vycvičit draka (2010)

Do háje, to má bejt každej animák pořád jenom k smíchu, Rentone? :) Každej asi očekáváme něco jinýho. Já díky filmu omládl o pět let a užil si to perfektně. Od dobrodružství a akčních scén až po milé epizodky s dráčkem. Čekal jsem trapnou slušně provedenou infantilní zábavu, ale ne takhle sympatickou jízdu. Nedokážu si ani představit nadšení dětí, které film uvidí, být jimi, tak se zblázním. A klišé musí bejt. Skvělej animáč! A ano, trefil se do suchýho období, tím líp!

Jason Bourne (2016)

Je to jako esej na téma jak těžké je dnes natočit čtvrtý (v zásadě pátý) díl akční série a to i přes to, že zrovna tato série definovala moderní akčně-realistický film. Nový Bourne tasí stejné zbraně ale v nečekaných variacích. Ano, dozvídáme se nové informace a příběh má smysl, přesto sledujeme stále povědomé honičky, naháněčky, rvačky a špionážní triky. Nepřichází s ničím novým na poli filmových atrakcí a jakoby se tvůrci ani nesnažili na tyto pasáže upoutat pozornost. Lokace jsou často relativně neatraktivní, akce až na pár výjimek není originální nebo hravá. Vše jakoby říkalo: snažíme se odvyprávět příběh, nenatočili jsme to pro atrakce. A to je mi sympatické. Je to prostě fakt dobře odvedená práce, kde i očekávané je udělané kvalitně. Budiž toho příkladem postavy Cassela, Lee Jonese nebo Vikanderové.

Jeden den (2011)

Vcelku příjemný romantický film, který stoprocentně musel fungovat na papíře. To, jak se ho podařilo adaptovat na filmové plátno, to ať posoudí čtenáři předlohy. Já mohu jen říct, že jsem byl překvapen výkonem Anne Hathaway, které jsem dlouho nemohl přijít na chuť. Naopak Jim Sturgess, řekl bych, byl lehce nahraditelný někým jiným. A režie byla trochu suchá.