Na stojáka (2004) (pořad)

Protože trapné scénky se střídají s naprosto geniálními (posraná liška, zajíci a jeleni či dopis sódruhům KSČM - chleba namazanej hovnem). Proto tři hvězdy.

Nauka o snech (2006)

I kdyby Gondry už neměl nikdy natočit žádný lepší film než Svit a Nauku, budu ho milovat kvůli těmto filmům.

Nebe (2002)

Velmi silný filmový zážitek..a též velmi krásný.

Nedotknutelní (2011)

Film, který mohu každému pouze doporučit, uvidíte sami, proč je tak dobře hodnocený.

Need for Speed (2014)

Takhle pitomý, vážně se tvářící film jsem dlouho neviděl. Sakra a to jsem nedávno viděl Kapitána Ameriku, který má všechny předpoklady pro trapnou průměrnost a nakonec z toho vyjde ještě s důstojností. Ne tak Need for Speed. Tady jde o very, very guilty "pleasure", kdy nevíte, jestli se máte dřív tetelit z rychlých aut nebo umřít na trapnost při poslechu dialogů. Příběh je ještě naivnější než ve hrách, které adaptuje, jenže narozdíl od her to tady prostě neštimuje. Drama je vystavěné příšerně a buď nefunguje nebo jsou zvraty tak očekávané, že se uzíváte k smrti. Postavy nemají vůbec žádný smysl a ještě vás často štvou (Poots, Keaton, Cooper, Gilbertson, Keaton). Ale co nefunguje nejvíc, to je právě svět Need for Speed v reálu. F'n'F ještě zvládly udržet se v nějakých uvěřitelných mantinelech. Zde se věci dějí jen pro plátno a pro diváka navzdory logice (logiku si vypůjčuje od herního kolegy) a proto si ten film pořádně nejde užít. A Aaron Paul, i když je to sympaťák, tu hrozně přehrává.

Nejistá sezóna (1987)

Občas si pustím kousek tohoto filmu jen tak v mezičasí a vždycky se divím, že ho nakonec slupnu jako malinu. Teď už ne. Děkuji, pánové, za krásný náhled do zákulisí. Máme Vás strašně rádi.

Největší z Čechů (2010)

Měl jsem to krásné štěstí ocitnout se s tímto filmem v kinosále naprosto osamocen, což ho perfektně podtrhlo. Takhle podivně realistický, ironický a nefilmový film jsem nikdy neviděl. Postavy Roberta Sedláčka mi vždycky připadaly podivně křečovitý, ale až v tomhle filmu mi došlo, že jsou jen lidsky křečovitý. Že je to úmysl. A jejich některý postřehy, vložené přímo Sedláčkem, jsou úžasně pravdivý. Takovýhle filmy tady nikdo nedělá. Ohromná zábava obzvlášť pro nás, co se snažíme dělat filmařinu.

Neklid (2011)

Bezesporu půvabně melancholicky laděný sníměk, kterému hraje vše do karet. Perfektní ústřední dvojice, dojímavé téma života a smrti, pár filmogenických symbolů jako je duch nebo pták a indie soundtrack podkreslující podzimní obraz. Byla to však prázdnota, ne dojetí, co se u mě po naskočení titulků dostavila. A řekl bych, že to má co dělat s příběhem, který nepřináší nic nového, nic okouzlujícího ani dojemného co se týče děje i vývoje postav. Celé to snažení najednou přijde vniveč, klasické prvky začnou působit klišovitě, intimní dialogy uměle a i ty nekonečné polibky mě začnou po chvíli otravovat a já mám rázem pocit, že jsem viděl Potěmkinovu vesnici. Velká škoda.

Není čas zemřít (2021)

Bond je mrtvý a s ním možná umírá i tento žánr sám o sobě.

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Docela zábavný nápad, který se pase na takovém tom přehnaném "když si to budeme hodně přát, stane se to, protože sny jsou přece všemocné". Je to takové prvoplánové, milé, sympaticky obsazené, plné patosu, víry a naděje. Pohádka pro dospělé, které chybí opravdová skutečná myšlenka. Proto ten film nikdy nemůže pořádně zasáhnout, ať se snaží sebevíc.