Znamení (2002)

Myslím, že teď už můžeme s jistotou říci, že Shyamalan je ten nejlepší nástupce Alfreda Hitchcocka, o jakém se nám ani nesnilo!“..... tak tahle věta, při vší úctě ke KevSpa, mě donutila sem napsat také několik slov. Nějak nemůžu najít žádnou spojitost mezi Alfredem Hitchcoockem a tímhle filmem. Signs je totiž bohužel hybrid - říkejme mu sci - fi s hlubším poselstvím. A právě proto, že režisér moc chtěl, aby to tak bylo, tak právě proto se to vůbec nepovedlo. Přijde mi to jako s tou scénou v Čonkinovi, kdy se místní šlechtitel pokoušel vyšlechtit bramboro rajče s úmyslem, aby to mělo brambory a ještě to z květů plodilo rajčata a kdo ten film viděl ví jak to dopadlo...To samé tenhle film - není to ani pořádná sci fi ani kvalitní psychologické drama. Tři hvězdičky za nápad a kvalitní profesní zpracování.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

K tomuto filmu asi tolik - ten film není špatný. Ale zároveň není ničím nový, ničím převratný, ničím nevybočuje z řady. Dobře natočený film, standardní výkon Morgana Freemana, dobrý výkon Tima Robbinse, vynalézavý scénář. Film se silným tahem na "branku" - protože ta hlavní zápletka a nejemotivnější scény se odehrají v posledních 15-20 minutách filmu...ale takovéhle překvapivé zvraty (mimochodem v poslední době v kinematografii až nadužívané), z něj přece nemůžou dělat takovou špičku v hodnocení. Uchvátilo li vás tolik téma lidského odboje proti autoritám věznice, doporučuju shlédnout např. film Frajer Luke s Paulem Newman, právě v tomhle oboru je Shawshank redemption o třídu horší.

Magnolia (1999)

Poté co jsem opustil kino okamžitě jsem zapoměl o co vlastně v Magnolii šlo, snad jenom vzpomínka na Julianne Moore v jedné z hlavních rolí. Film skutečně neztrácí tempo, ale to je asi tak všechno co neztrácí, protože scénárista s režisérem se zjevně nadechli k mozaikovému veledílu studií lidských charakterů, ale dobrý záměr se jim zcela jednoznačně rozplizl do absolutního chaosu, který nastíní spoustu věcí, ale nic nedotáhne do konce, kromě hyperefektivní žabí přeháňky na závěr, která má cosi umocnit....otázka zní co...

Hrdina (2002)

Obrazová poetika, kamera? Jistě vysoko hodnocená...Jet Li - kvalitní herec? Asi sotva. Jet Li - mister stylů kung fu? Rozhodně. Hrdina a kvalitní, realistické bojové scény? Pohříchu pomálu. Kvalitní herecké výkony? Bohužel, taky ne. Příběh? Čínská lidová sága. Scénář? Čínská lidová sága. Jaké hodnocení může dostat film s Jet Lim bez kvalitních bojových scén? To co je v hodnocení.