ARQ (2016)

Časová smyčka, do který jsme okamžitě vhozený spolu s postavama, aniž bysme cokoli věděli. V každý smyčce je dobrý se poučit s předchozích chyb, ale není to tak snadný. Ono to odsejpá, pořád se něco děje, občas i něco novýho, ale úplně odvařenej z týhle smyčky nejsem. Protože kdoví, třeba se v tom motaj dodnes.

Arrow (2012) (seriál)

Nevim, kdy naposled mě nějakej seriál takle nadchnul, možná LOST? Už ten první díl mi tolik řekl, že sem dal 19 dílů během dvou dnů. Ty herci do jednoho z těch hlavních jsou tak uvěřitelný. Možná je to tím, že nejsou tolik známí, a proto mi na tu roli naprosto padnou. Příběh možná lehce podobnej Ztracenejm, kdy tam sice ztroskotal sám, ale co se za tu dobu naučil...už proto miluju ty flashbacky, kolikrát sou dokonce tak krátký za ten díl, že bych brečel. Ale jo, hodně sem si jel oblíbil. Bohužel teď mi vyšla ta třítýdenní pauza na další díl...to že bude 5 sérií, to si nedokážu ani představit, ale určitě bude na co koukat. 5 let na ostrově a zápisník je celkem dlouhej..20.5.13 Po dokoukání sérky z hodnocení nestrhnu, ba naopak, ten děj ještě tak vygradoval, že to snad ani není možný. Těšing na další řady je obrovskej :) 3.řada Tak po relativně ještě vydařený druhý, byla tahle absolutní propadák a komedie. Nechápu co scénáristi zamejšleli, ale z každý postavy udělali sračku, z každý linie ještě větší a je škoda to dál komentovat. Obrovský chyba natáčet další sérku, když sami nevědi co s tim. Propad v hodnocení musí bejt znát.

Assassin’s Creed (2016)

Hru jsem ani jednu pořádně nehrál, takže nějakej příběh šel mimo mě. Asi to stejně s hrou moc společnýho nemělo. Ale věděl jsem, jakej styl očekávat. Asi mě zklamalo právě to, že se většina filmu odehrávala v přítomnosti, namísto těch historickejch měst a budov. Ta akce tudíž byla dost taková zkreslená. Příběh to nemělo skoro žádnej, to mi přišlo úplně tragický. Přijde mi, že ty zfilmovaný hry se neumí pořádně uchopit a natočit. Jestli pokračování bude, tak nejsou žádná očekávání.

Atlas mraků (2012)

Obecně tyhle filmy s více příběhy nemám rád. Samozřejmě, pokud by se to ve výsledku všechno propojilo, tak ok, byl by to majstrštyk. A dal bych tomu okamžitě 5 hvězd. Takhle to fungovalo jenom jako samostatný příběhy, po nějaký půlhodině se totiž člověk zorientuje ve všech těch příbězích. Ať už černej otrok-námořník nebo skladatel nebo vesničan s polo-bohyní nebo čínani v v daleký budoucnosti. Něco bylo lepší, něco horší, ale ani samostatně, ani celkově mi to nedalo žádnej smysl, žádnou myšlenku. Jelikož tomu skoro každej druhej napálil 5 hvězd, asi v tom viděli něco mnohem víc než obyčejný příběhy. Samozřejmě nebyly obyčejný ani pro mě, ale nějakou tu výjimečnost jsem nejspíš postrádal. Kdybych měl hodnotit příběhy jako takový, hodnotil bych různorodě, proto můžu dát s čistým svědomím 3 hvězdy jako průměr. K tý dokonalosti tomu jednoznačně chyběla celková spojitost.

Attonitas (2012)

Zpočátku krutě amatérský slovenský found-footage, ze kterýho jsem měl akorát tak srandu. Jak herci, tak i ten text, to bylo něco příšernýho. Nicmééně, to občas v nočních pasážích mělo slušnou atmošku, že jsem fakt nevěděl, co čekat. Bylo to daný tak trochu i faktem, že člověk neví, kdo koho prankuje a kdo ještě žije. Ale třeba to byl záměr, takhle si povodit diváka. Ovšem, to co se stalo za úsvitu na střeše ke konci, mi hlava nebere. To že se následně dovysvětlil motiv, je plus. Takže ačkoli z toho sršel amatérismus do všech stran, tak to mělo něco do sebe a neřadil bych to mezi výplachy.

Aux yeux des vivants (2014)

Vůbec netuším, jak jsem k tomu přišel, ale zabrousil jsem i do francouzský hororový tvorby a čekalo na mě horší béčko. Ale některý scény měly celkem úroveň. Ať už ta úvodní scénka s tou těhulí nebo později s tím nahatým maníkem, on sám o sobě byl dost nechuťák. A pár zvráceností tam praktikoval. Ale dějově to byla úplná blbost, kdyby to mělo jenom hodinu, nikdo by se nemohl divit. Finále v tom sklepě, už to jenom degradovalo.

Avenged (2013)

I spit on your grave trošku jinak. Co do akce a gore, tam si hodně vyhráli, to se nedá upřít. Ale právě oproti prvnímu zmiňovanýmu filmu mi ta pomsta nepřišla až tak osobní a je to možná i daný tím, že jsme neviděli, co ji vlastně všechno provedli. Na druhou stranu to strašně shazovalo to oživení, lítání a všechny bojový umění a schopnosti. Chápu, že od toho tam byl indiánskej šaman, ale ztrácelo to tu reálnost narozdíl od Plivance na hrob.

Avengers (2012)

Tak po Kinoripu jsem zkouknul 720p BRrip a můžu plnohodnotně hodnotit. Dlouho očekávanej trhák, kterej bez předchozích souvisejících filmů neni zrovna to pravý ořechový, a proto doporučuju dopředu shlédnout všechno co je potřeba, a tuhle směsku všech možnejch superhrdinů si užijete na minimálně 95 %. Kdybych moch, klidně bych tomu dal těch hvězd i šest. Protože tam byly vtípky, byla tam akce, efekty, příběh, kterej rozhodně plynul tak jak má, a dvě hodiny utekly jak nic. Rozhodně by mi nevadilo přidat do dalšího dílu Marvelovskýho Wolverina, kterej vlastně ne/patří Marvelu, ale hodil by se k nim nadmíru. Strašně natěšenej teď očekávám druhý díly jednotlivejch hrdinů, respektive třetí u IronMana a druhý Avengery...jenom do mě s těma filmama...

Avengers: Age of Ultron (2015)

Filmový universum Marvelu umí pracovat s komiksovou předlohou asi líp než kdo jinej. Nechápu, proč si v dnešní době někdo furt stěžuje na CGI efekty. Ale jak by asi měli jinak nejlíp přetáhnout tu vymakanost z papíru na plátno tak, aby to vypadalo sakra supr nadupaně? Já si prostě neskutečně užívám každej moment, kdy jsou tyhle superhrdinové spolu. Jednak ty hlášky a komický scénky nemaj chybu, kdyby toho tak bylo jenom víc. Ale i ten průběh byl fajn, ačkoli ta gradace toho děje mi taky nepřišla nějak extra vychytaná. Jak kdyby tam házely ty scény pátý přes devátý. Ale dalo nám to přesně to, co jsme asi očekávali, popcornovej blockbuster pro masy lidí, nic navíc. Možná krom novejch hrdinů a skoro dotaženýho vztahu Banner-Widow. Vlastně já od Marvelu ani moc nechci, protože každej z těch charakterů se dokáže postarat o takovou podívanou, že bude stačit, když budou pokračovat. Epický to prostě je, lidi na to chodit budou a prachy to vydělávat taky bude, takže hodnocení je tu to nejmenší kritérium. Navíc jenom jedna potitulková scéna, tudíž z ní vyplývá, že dvě části Infinity War budou pro něj zasloužený.

Avengers: Endgame (2019)

Tak jsme zakončili další sérii a trošku to na mě po konci dolehlo, sice ne tolik jako HP, ale přece jenom jsme u toho pár let strávili. Trochu jsem se i těch 3 hodin bál, ale nejsem úplně typ kterej by kontroloval hodinky, kolik ještě do konce. Ona taková várka hrdinů si přece jenom zaslouží pořádnou porci scén. Skoro to vypadalo, že po půl hodině máme hotovo, ale ten primární úkol nebyl zničit Thanose. Takže se cestovalo trochu do minulosti, což nabídlo samo o sobě dost zábavy a to se nebavím ani o Hulkovi a Thorovi, protože co s nima udělali, extrém. Bavil jsem se náramně. Když přejdem k tý akci, k tý hlavní bitvě, tak toho bylo možná až moc hektický, vlastně jsem se ani nestíhal orientovat, kdo zrovna kde bojuje a jestli ten hrdina trochu přispěl nebo ne. V samotný bitvě překvapil Amerika, menší náznaky byly, ale hustý. Naopak Captain Marvel, na to že měla vlastní solovku, tak nevím kde celou dobu byla. Navíc ten účes, hrozná škoda. Oběti? Očekávaný, spíš bych čekal i víc vzhledem ke konci smluv. Ačkoli nedám 5* tak jsem s finále spokojenej, užito na maximum až na drobnosti.