Storm Warning (2007)

V tomhle případě se absolutně nedivím tomu vysokýmu hodnocení. Dneska už je to ale jenom ten lepší průměr. Holt odvážná ženská, která se postavila proti všem úchylákům, a že si uměla poradit teda obzvlášť šikovně, za to palec nahoru. Opravdu ty krvavý scénky stály za to.

Stranger Things (2016) (seriál)

Díky Netflixu a jeho měsíci for free. Jinak bych do toho nejspíš nešel, ale od prvního dílu mě to tak chytlo, že jsem sjel všechny 3 sérky asi během 4 dnů. Klobouk dolů, jak ty děti dokážou zapůsobit a táhnout celej seroš. Plus šerif první dvě řady. Super atmosferický, zasazeno do ideální doby, teď už můžem říct, mnohem lepší než do moderní. Vcelku i vtipný, na dětskej humor. Jo rozhodně se těším na 4. řadu a jsem zvědavej, jak to naše hrdiny zase svede dohromady.

Strážci Galaxie (2014)

Tady suverénně zafungovala Marvel značka. A v tomhle trošku odlišným filmu to fungovalo tak, jak by asi nikdo nečekal. Pět naprosto odlišnejch a kuriózních charakterů a každej si vás podmaní něčím jiným. Dokonce si nevšimnete ani nějakejch blbostí, protože se to vůbec netváří vážně. Jedna akce střídá humornou scénu a pořád dokola. Nedokáže to nudit a skoro až bych si přál, aby to nekončilo, protože to ještě má co nabídnout, opravdu jsem zvědavej s čím přijdou ve dvojce, jestli se fakt vrhnou na Thanose. Hodně mě potěšilo, že Groot ještě ani zdaleka neskončil, byla by ho škoda.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Viděno v kině 9.5. Opravdu jsem se na dvojku Strážců těšil jak malej, protože po prvním díle byla nastartovaná tak sympaticky fungující parta, jako už dlouho ne. A nezklamalo to, jelikož si to jelo v těch zajetejch kolejích, na co jsme byli zvyklí. Hromada vesmírný akce a ještě větší hromada hlášek. Hlavně teda od mývala a Draxe, kdy jeho výbuchy smíchu byly neuvěřitelně chytlavý. A malej Groot, no člověk může bejt jakkoli starej, ale ta roztomilost se mu nedala upřít. Příběh byl v tomhle dost upozaděnej, jelikož dějová linka kolem "otce" Star-lorda byla hned od začátku jasná a tudíž bylo jasný, kam to směřuje a jak to dopadne. Po Dr. Strangeovi jednoznačně uvolněnější a jednodušší film, za to ale s pořádnou dávkou humoru a zrovna tady se to hodilo nejvíc. Těším se o to víc, až se propojej s ostatníma Avengers. A 4 potitulkovky? Marvel se překonává.

Summer Camp (2015)

Měl jsem večer chuť na pořádnej partičkovej horor. Jenže to by ta parta lidí musela mít nějaký charisma. Na tom se asi shodnem všichni. Ta zápletka s infekcí, která má vzteklinovej vliv by i celkem ušla, ale to by to muselo dávat nějakej smysl. Tím pádem to prostě u mě moc nefungovalo. Jednou to máš, pak to přejde, nic si nepamatuješ. Prostě nereálný. Ale ten konec s dětma, to byla třešnička. Škoda jenom, že tam chybělo víc těch gore momentů.

Surfařka (2011)

Nečetl jsem si o čem přesně ten film bude mluvit, takže když přišla scéna se žralokem, vyvolalo to ve mě vlnu emocí. Od tý doby bylo jasný, že se se moje citová stránka prolomila a několikrát mi div neukápla slza. Mě osobně ten příběh říká -Nechoď daleko do hloubky, zakousne tě žralok- , ale respektuju lidi s handicapem, že se přes to dokážou přenýst a žít s chutí dál. Hereckými výkony jsem byl taky ohromen, i přes to, že to nejsou kdovíjací herci, tak členové rodiny zahráli skvěle...

Svatební cesta (2014)

Nikdy nejezděte na líbanky na odlehlou chatu uprostřed ničeho, jasný ponaučení. Atmosfericky to nebylo úplně nejhorší, něco se začlo dít, našly se souvislosti. Jako napsaný to bylo dobře. I logika postav, kdy by každej inteligentní člověk chtěl odjet, tak i jeho to napadlo. Ale to vysvětlení už nebylo tak šťastný, bohužel rozpočet nemohl zprostředkovat pořádný alieny. Takže to bylo vlastně jenom takový drámo s lehkým nádechem sci-fi.

Sváteční rande (2020)

Zajímavý, že zrovna tahle romantická komedie mi sedla přímo na míru. Randit jenom na svátky, aby rodina byla spokojená, jak originální. Každopádně největší podíl na tom má hlavní dvojice, ta chemie mezi nima fungovala už od začátku. Navíc mi to přišlo strašně přirozený, vtipný a tak. Kombinace bejt naměkko a zároveň se smát, je nejvíc.

Svátek matek (2016)

Prý se to dle obsahu zapíše do historie romantických komedií na další desetiletí. To je strašnej blábol. Z mýho pohledu naprosto zbytečnej film, kterejch ale je spousta. O tom, jak kdo slaví den matek, u nás se to slaví snad jen kytkou. Přitom nabušený ženský obsazení. Jennifer Aniston v jejích letech, Kate Hudson a Julia Roberts, ta sice měla špatnou postavu, ale ten její úsměv. Prostě to nebylo ani romantický, ani vtipný. Takový všední problémky pár lidí, kdy se člověk občas pousměje, ale žádnej zázrak, naopak se na to hodně rychle zapomene.