Summer Camp

Čtyři mladí Američané se přihlásí na práci poradců v odlehlém španělském táboře, ale jejich představy zábavně stráveného léta začínají rychle slábnout, když jeden z nich náhle ztratí nervy a napadne ostatní. Než si skupina uvědomí, co se děje, zmocní se jich virus vyvolávající vztek. Virus se mezi nimi rychle šíří, a musí se spolehnout jeden na druhého, aby měli nějakou naději přežít noc. (noelcoward73)

tron

Jeden z najblbších hororov roka. Naštve to o to viac, že šéfom výroby je Jaume Balagueró a tým pádom ide o hispánsky horor, čo ešte pár rokov dozadu znamenalo skvelý hororový zážitok. Už evidentne neznamená. Summer Camp má jedno plus (dva, ak rátame osviežujúco zbabelú hrdinku) a tým je infekcia, ktorá posadne osobu a tá začne byť mimoriadne agresívna, avšak po 20. minútach jej účinky vyprchajú a osoba sa znova začne správať normálne (a je šokovaná, keď sa dozvie, že v čase amoku vraždila). Všetko ostatné stojí za bahno zo dna rieky. Nesympatické postavy hrané otravnými hercami, absurdné nápady (letný detský tábor v strašidelnom zámku uprostred evidentne neletných lesov), chaotické akčné scény, nulové napätie a tony klišé. Mňa ale najviac nadchlo správanie postáv (postava vchádza do stajne, kde je chlapom upozornená, že zavretý pes je agresívny a má besnotu. Osoba povie „v psoch sa vyznám, to nie je besnota“, na čo ide za KRVOU POLEPENÝM psom a začne ho hladkať. Pes naňho agresívne zaútočí a hnusne ho pohryzie do ruky, všade plno krvi. Postava odmietne ísť od nemocnice a stále tvrdí, že to „určite nie je besnota“ a pichne si tetanovku z autolekárničky). ()

Havaj8

Měl jsem večer chuť na pořádnej partičkovej horor. Jenže to by ta parta lidí musela mít nějaký charisma. Na tom se asi shodnem všichni. Ta zápletka s infekcí, která má vzteklinovej vliv by i celkem ušla, ale to by to muselo dávat nějakej smysl. Tím pádem to prostě u mě moc nefungovalo. Jednou to máš, pak to přejde, nic si nepamatuješ. Prostě nereálný. Ale ten konec s dětma, to byla třešnička. Škoda jenom, že tam chybělo víc těch gore momentů. ()

darkrobyk

Čtyři Američané se vydají do Evropy na letní tábor. Tedy neznít zde španělština, myslel bych si, že jsou někde v rumunských horách. Nejprve to vypadalo jako variace na Cabin Fever, jenže záhy se ukázalo, že jde o něco úplně jiného (viz tedy nesmyslný obsah, který je nepravdivý). Jakmile se rozjede akce, film frčí. Starý rozlehlý dům, les a za rohem banda narkomanů. Když nastane šílenství, postavy se navzájem pronásledují, prchají před sebou a zase se dávají dohromady. Minus je neustálý řev a nepříjemný hluk. Gore se sice smrsklo na láhev v břiše a vrtačku v noze, jelikož ubití trubkou nebylo v přímém přenosu, ale mně to až tak nevadilo. Kromě jiného se mi líbily dvě scény: když se jedna z dívek snaží prchnout střešním okénkem a zespoda ji ruka chytí kolem krku, a pak moment, kdy se v závěru spustí vodotrysky. Jednu gore scénu jsem nezmínil, není zcela in natura, ale docela při ní zamrazí... pěkná jednohubka. ()

Marceloo

Štyria animátori prichádzajú do letného kempu v Španielsku, aby pred príchodom detí vykonali posledné úpravy. Keď už je deň pred príchodom detí všetko nachystané, rozhodnú sa podniknúť súkromnú párty a vypiť nejaký alkohol, ktorý je počas prítomnosti detí zakázaný, ale keďže tábor ešte nezačal, môžu si to dovoliť. Ani zďaleka však netušia, že namiesto alkoholu počas noci potečie krv. V okolí sa totiž začína objavovať neznámy vírus, ktorý mení všetko živé na nezastavitelné netvory. - Summer Camp bol pre mňa dlho očakávaným hororom, aj keď som vôbec netušil, čo bude obsahovať, ale tušil som, že španielska produkcia ma nesklame. A moje predpoklady boli správne. Počas necelých 77 minút si to držalo moju pozornosť a aj keď je táto hororová tématika náročná na spracovanie, tvorcovia z nej vyťažili maximum. Hneď v úvode ma zaujal extrémne dobre zvolený casting s Maiarou Walsh z minuloročného VANish, ktorá bola zrejme dôvodom, prečo som tomu dal päť hviezdičiek. Ďalej frajer Diego Boneta zo Scream Queens, ktorý je pre mňa kvôli svojmu zaujímavému prístupu k úlohám oblúbeným hercom a v neposlednom rade krásna Jocelin Donahue, ktorá ma velmi silno zaujala v najpôsobivejšej poviedke z hororu Holidays. Keďže som o obsahu nič nevedel, netušil som, či mám od toho čakať Slasher alebo horor o duchoch, ale téma ma prekvapila. Ako som už spomenul, táto tematika je podla mňa ťažká na spracovanie, pretože pre hercov musí byť naozaj neprirodzené hrať úlohy škriekajúcich nakazených. Ďalšou zložkou, ktorú je ťažké spracovať, je rozumné konanie postáv v tomto druhu hororu a racionálne a uveritelné rozuzlenie. Toto podla mňa tvorcovia zvládli perfektne a zaujímavo. Postavy konali tak, ako by konal každý normálny človek, ale zároveň neubližovali zbytočne. Vyvrcholilo to zaujímavo a finále bolo za doprovodu perfektného soundtracku plné emócií. Trochu som sklamaný z toho, že rednecks nedostali viac priestoru, pretože oni sú proste zložkou, ktorá k tomuto žánru patrí už desiatky rokov. Napríklad u Cabin Fever zo začiatku tohto roku bolo vidieť, že sú parádnym oživením. K technickému spracovaniu tohto hororu nemám žiadne výhrady. Mnoho scén sa odohráva v tme, čo je logické, keďže sa celý dej odohráva počas jednej noci, ale vôbec mi to nevadilo. Tvorcovia totiž pracovali s rôznymi neónovými svetlami, ktoré robili celý dej ešte intenzívnejším. U hudby nie je nič, čo by som mohol vytknúť. Soundtracky fungujú úplne perfektne a musím si hlavný soundtrack ešte niekolko krát počúvnuť, pretože najlepším soundtrackom roku 2015 je u mňa zatial soundtrack k Baskin, ale tento ho možno prekoná. Som rád, že Summer Camp dostal rating R, a tak je tu kopa kvalitného gore a produkty nakazených tiež pôsobia dobre. Summer Camp je ďalším hororom zo Španielska, ktorý dokázal to, že sú pre mňa tieto horory úplne top. V Španielsku by sa do toho mohli poriadne oprieť, pretože tam tých hororov vzniká velmi málo, ale zase sú extrémne kvalitné. EDIT: 19.11.2022 - Pri prvom zhliadnutí som si asi niečoho šlahol, keď som tomu dal päť hviezd. Pri tom druhom som mal problém tých necelých 80 minút vydržať do konca. Ale naháňačka to je zábavná. + herečka z VANish + herec z Scream Queens + herečka z Insidious: Chapter 2 a Holidays () (méně) (více)

Forsberg11

Áno, možno to je hlúpe, nelogické a detinské ale ako horor to u mňa zafungovalo veľmi dobre. V letnom tábore a priľahlom kempe sa širi nákaza, ktoré mení ľudí na agresívnych šialencov, ktorí chcú zabiť každého, kto im príde pod ruku. Ja som tu dostal všetko, čo od takéhot jednoduchého, priamočiareho hororu očakávam. Množstvo akcie, veľa napätia, veľa vrážd a beznádejné situácie. K tomu ešte ten koniec, ktorý bol brutálne nekompromisný. Prostredie a herci boli taktiež super, klapalo to od začiatku až do konca a na ploche 81 minút skutočne nebolo kedy sa nudiť. Ja som spokojný. 70 %!! ()

• Režisér snímky žiadal počas castingu od hercov, aby kričali a rozbíjali veci, nakoľko sa ich charaktery počas deja menia na násilné stvorenia. Španielsky herec Andrés Velencoso dostal úlohu Antonia vo filme vďaka tomu, že v režisérovej kancelárii rozbil stenu. (Marceloo)
  • Film sa natáčal v zimných mesiacoch, pričom jeho dej sa odohráva počas leta. (Marceloo)

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)