Útěk z New Yorku (1981)

Dal bych snad i 3*, ale obyvatelstvo Manhattanu se chová s logikou na úrovni mezi šimpanzem se vzteklinou a neandrtálcem. Mimochodem, udělat věznici z centra jednoho z největších měst je skvělý nápad, který by jsme měli také vyzkoušet. Je mi líto, ale tohle pro mě nebude nikdy klasika jako je Věc.

Drsný časy (2005)

Vyhýbejte se chlapcům jako jsou tito, některý z nich by mohl dostat zkrat a kdo by to všechno pak uklízel... Je jen málo herců, kterým toho "šílence" naprosto uvěříte a tady je jeden z nich.

Beowulf (2007)

Ne, ten film opravdu není tak dobrý. Jeho největší výhodou i slabinou je animace, které k dokonalosti chybí hodně. A není to ani tak její chyba jako tvůrců. Viděl jsem herní animace, které občas vypadaly i lépe a často byly záživnější (již zmiňovaný Blizzard). Bez ní by ale některé scény zase ztratili ono kouzlo. A teď babo raď jak z toho ven. Mě se to líbilo i přes všechny chyby vyjmenované ve zdejších komentářích. (Ale stejně by měl raději Zemeckis příště použít živé herce, jen pro jistotu).

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Všechny chyby a nedostaky jsou tady už dostatečně popsány a film nimi opravdu trpí. Pokud bych ho měl hodnotit standartním kritickým pohledem tak je to 2* s odřenýma ušima, ale mě ty 2 hodinky k finální akci pěkně utekly a nenudil jsem se. Kratší stopáž a méně překombinovanosti by ale byly rozhodně ku prospěchu.

14 hodin strachu (2005) (TV film) odpad!

Jednou za čas si člověk prostě musí připomenout k čemu tu 1* případně odpad! máme, aby nezblbnul z kvalitních áčkových titulů a nezačal béčkům dávat hodnocení, které je zbytečně potápí. Co by pak zbylo na telenovely a ostatní odpad? Dal bych i 1*, ale ten film je prostě zbytečně ztracený čas. Vhodné snad jen jako zvuková kulisa a ještě by mi bylo líto propálené elektřiny (taky mi jako zvuková kulisa běžel).

Klan létajících dýk (2004)

Je to takových pěkných 70%. Když mi totiž během filmu a zvlášť tak vyzuálně povedeného neustále utíkají myšlenky jinam - například co si pustím příště, tak bude někde problém.

Next (2007)

Celou dobu jsem měl pocit, že to šlo zpracovat mnohem, ale mnohem lépe. Myslím, že to nebyl jen pocit. Už jen hlavní zápletka je tolikát provařená, že spíš rozčílí než cokoli jiného. Být navíc i jiný konec (useknout o 3 minuty dříve), tak tomu odpustím i laciné triky 90.let. Ještě jsem snad neviděl zbytečně nevyplýtvanou předlohu od P.K. Dicka, skoro vždy to skončí přinejlepším průměrným filmem.

Eoneunnal kabjagi cheotbeonjjae iyagi - Iwol isibguil (2006)

Korejské duchařské béčko, které je osvěžením do vod stereotypních amerických hororů. Bohužel jsem se u něj vlastně vůbec nebál - nebylo totiž čeho, kvůli nevhodnému použití "ducha", lekačka zapůsobila snad jen jedna a to jsem se spíš nechal nachytat od tvůrců. Jako bonus pár nevěrohodně vystupujících policistů a kvanta chyb (podle mě zbytečných). Vhodné na zabití dlouhého zimního večera, ale nic víc. Pro věrné fanoušky hororů ani to ne, protože uvidí již milionkrát viděné.

Nebezpečná mise (1999) (TV film)

Když už teda museli postřílet tu rotu iráckých vojáků, tak to mohli natočit pro diváka zajímavým způsobem a ne jako ve filmech 20 let zpět - naproso sterilně, kdy z každého záběru čouhá nesmrtelnost hlavních postav. Neakční části jsou zvládnuté mnohem lépe.

Vzpoura (2001) (TV film)

70%. Zajímavý komentář: Rex Mundi