Hard Boiled (1992)

Inu, akce je tam opravdu hezká, ale nějak mě nedokázala vtáhnout. Možná je to tím, že hlavní postavy byly v podstatě nesmrtelné (nebo ne?), možná absencí silnějšího příběhu a emocí (logiku jsem jim odpustil), možná kombinací obojího. Oproti starým i novým emerickým filmům to má stále jednu výhodu v naprosté ignoraci jakékoli korektnosti a raitingů - přes civilisty se střílí jako by byli vzduch a krev tam stříkají snad hasičskou hadicí. Být o něco mladší tak jsem naprosto spokojen.

Mizerové II (2003)

Za skvělou akci, kdy jsem neměl celou dobu čas přemýšlet, jestli je něco špatně nebo chybí.

Ils (2006)

Vcelku dobrý horor, kdy kameru v ruce konečně nedrží epileptický kameraman.

Hitman (2007)

Ostuda tvůrců, že nedokázali využít obrovského potenciálu. Vykostili hru tak, že nezbylo skoro nic z toho, co dělá Hitmana originálním a tak tu zůstává, ostatně jako skoro vždy u herních předloh, jen další chabé béčko (a bojím se, že mohlo být i hůř). Timothy Olyphant ve mě navíc nedokázal (a asi se na to ani nehodil) vyvolat pocit, že se dívám na naprosto chladného zabijáka, kterým Hitman vždy byl.

REC (2007)

Sympatická reportérka, skvělá závěrečná část od podkrovního bytu dále, jež dokáže vyděsit. Ovšem opět ruční kamera, která mě v určitých místech, stejně jako u ostatích filmů, hrozně vytáčí (kromě Blair Witch, který je světlou vyjímkou). Tahle módní vlna se mi ale vůbec nelíbí a doufám, že filmaře brzo přejde. A jinak, že by tam byla nějaká zvlášť hutná atmosféra jsem si nějak nevšiml.

Dračí války (2007)

Jsou tam sice hezké triky a boje ve městě, ale co z toho, když jsou postavy inteligentní jako automatická pračka a děj děravý jako síto na těstoviny. Jako bonus divák dostane porušení většiny fyzikálních zákonů. Občas mám pocit, že se kulka z M16 odrazí pomalu i od špinavé mikiny. (U takové Smrtonosné pasti 4.0 to byla aspoň zábava)

P2 (2007)

S hororem nemá moc společného. Navíc kdy už se postavy konečně naučí zabodávat vidličku/nožík/šroubovák záporákovi jinam než do ramene? Pro mě za 49%

Apokalypsa (1979)

Na to se budu muset před hodnocením ještě párkrát podívat....

Ong-Bak 2 (2005)

Slabý příběh (a to hodně) a sem tam chaos (a to hodně). To pak film nezachrání ani kvalitně zpracovaná akce. Jakmile se totiž nebojuje, tak je to uspávačka.