Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

O tu jednu hvězdičku se dělí kvalitní hudba a jediná postava se kterou se dá sžít - Predátorem. Oproti předchozímu dílu je mnohem lepší, dalo by se říct, že o hodně blíž původnímu Predátorovi. Co se týče postav, tak jakoby tam žádné nebyly, jsou tam jen nějací lidé na sežrání, u kterých už jsi nepamatuju ani jak se jmenovali (a to jsem to dokoukal před chvílí). Akce je krásně nepřehledná a atmosféra se za celý film neobjevila. Druhý díl, stejně jako první, se jen přiživuje na legendách.

Koule (1998)

Ta atmosféra! Atmosféra! Když jsem to viděl poprvé, tak mě naprosto dostala. Díky ní jsem schopen odpustit hromadu nedostatků. Kéž by jen měla ta spousta lépe hodnocených filmů zrovna takovou.

Rovnou do pekel (2004)

Pokud by takhle vypadaly manévry němců i v realitě tak by druhá světová válka trvala ani ne 2 týdny...

Velkej biják (2007) odpad!

I reklama na prací prášek má vyšší kulturní hodnotu než tohle...

Casino Royale (2006)

V mých očích sráží celý film právě jméno hlavní postavy. Bond. Daniel Craig mi do této role vůbec nesedí, připomíná mi spíše zlého ruského agenta KGB než vždy elegantního Bonda. Přistihl jsem se, jak si přeji, aby mu už konečně něco nevyšlo. Změnil se i styl filmu na moderní akční thriller, který je jinak velmi kvalitní, ale do bondovky se prostě vůbec nehodí. Být to cokoli jiného s jiným hlavním hrdinou tak dávám s klidem 4*, ale takhle ne.

Odstřelovač (2007)

Možná to nemá ultraoriginální děj, ale od začátku do konce je to našlapaná jízda, která nenudí. Naštěstí jsem neměl ani záchvat předvídavosti a tak jsem si to užil bez toho, abych po 20 sekundách věděl jak to dopadne. Nebýt některých tupých hlášek a méně podařených záběrů tak je to za plnej. Jak málo někomu stačí ke štěstí, že?

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Pro mě pravděpodobně nejlepší zpracování války ve filmu jakého lze dosáhnout. Jedním z důvodů je, že se obejde bez patosu, který často potápí jiné poměrně kvalitní filmy.

Bojovník (1997)

Hodnitit tento film je velice obtížné. Je naplněn velice zvláštní atmosférou, která mě dokázala pohltit. Filmu by se dala vytknout přílišná zdlouhavost, ale bez ní by ztratil své kouzlo.

Saw 3 (2006)

Jednička byla aspoň originální. Tady brutalita už nic nepřináší, spíš bere.

44 minut: Přestřelka v severním Hollywoodu (2003) (TV film)

Proč tak vysoké hodnocení? Jeden z mála filmů, kde se zbraně a policejní jednotky chovají opravdu realisticky. Spousta jiných filmů co dobývá kina by mohla jen tiše závidět. Ani chvíli jsem se nenudil. Malá poznámka: V realitě je problém z pistole na 25 metrů ten terč aspoň trefit a to se člověk soustředí.