Argo (2012)

Moc jsem od filmu neočekával, ale s výsledkem jsem opravdu spokojen. To jak Ben s ostatními "Kanaďany" prochází přes ty všechny kontroly na letišti, to mě opravdu pohltilo. Držel jsem jim pěsti a zároveň jsem nevěřil, že se jim to může podařit. Ben Affleck se mi začíná líbit čím dál více. :D Pro mne 8,1/10=81%.

Pot a krev (2013)

Pain and Gain je film přímo nasáknutý testosteronem (v některých případech i steroidy :-P). Hlavní hrdiny jsem si hned na začátku oblíbil, ale čím film více plynul, říkal jsem si, že snad tahle parta troubů nemůže být ve svém kriminálním počinu úspěšná. Rozhodně jsem se u filmu bavil a Mr. Monk mi tam taky celkem zapadal. Brutalitky, které se ve filmu párkrát objevily byly tak umě schovány do nemotornosti a neohrabanosti hlavních body builderů :D. Pro mě 7,5/10=75%.

Pouta (2009)

Nepamatuji se, že bych někdy měl z českého filmu takový náběh na depresi (které nikdy nemívám, takže v podstatě ani nevím, co to je) jako z filmu Radima Špačka. Film, který si nebere servítky a popisuje bez obalu činnost VB a také jaké dopady tato práce mohla mít dopad na "přemýšlivé" jedince. Excelentní výkon Ondřeje Malého, kterému jsem to věřil od začátku až do konce. 8/10=80%.

V zajetí démonů (2013)

Myslím, že můžu s klidným srdcem říct, že je to letošní STROP hororové produkce. Je to dokonale zvládnuté od prvních nevinných náznaků démonické aktivity až po výživný exorcismus na konci The Conjuring. James Wan chtěl zasadit děj do 70. let 20. století a i to se mu dokonale povedlo. Když k tomu připočtu děsivou panenku a sympatické výkony manželů Warrenových (Vera Farmiga a Patrick Wilson) nejde nedat méně než 9,5/10=95%. Slabší povahy ať nezapomenou náhradní bombarďáky. :-)

Před půlnocí (2013)

Vypadá to, že na takovéto snímky ještě nejsem připraven. Působilo to na mě zprvu jako příjemná podívaná s poměrně vtipnými dialogy, jenže ... vtipu postupně ubývalo a přibývalo hutných konverzací a poté už jen dialog mezi hlavními postavami. Celé se to v podstatě odehrálo na 4 místech. 1) Cesta autem, 2) řecký baráček, 3) cesta do hotelu a 4) hotel. Třeba až dospěju, tak se k tomuto drama ještě vrátím, ale zatím vím, že tohle není můj šálek kávy. Zatím 6/10=60%.

V cizí kůži (2011)

Než se rozhodnete s kámošem společně močit do fontány, tak to radši pořádně promyslete. :-D Pohodovka, u které si odpočinete a dokonce i pobavíte. 7,2/10=72%.

A-Team: Poslední mise (2010)

There is NO plan B ... :-) Murdock je ideální parťák :-) 8/10=80%.

Lepší svět (2010)

Už je to zřejmě pravidlem, že severská tvorba převyšuje ostatní země. Příběh odehrávající se ve 2 liniích (Dánsko a kdesi v Africe) nabízí opravdu silnou, ale zároveň příjemnou podívanou. Christian se dost výrazně nemůže vyrovnat se smrtí své matky a problémy řeší dost svérázným způsobem. Když se zastane šikanovaného Eliase, rázem je z toho "přátelství" (to opravdové je až na konci filmu). Spíše v pozadí se odehrávají problémy mezi dospělými...8,6/10=86%.

Nezastavitelný (2010)

Moc příjemná jízda vlakem musela potěšit všechny vláčkové nadšence. Přesto, že se mezi ně nepočítám, musím říct, že Denzel Washington a Chris Pine vytvořili údernou dvojku, která udržovala neustále plný tendr. :-) Pro mě příjemných 7,5/10=75%.

Soul Kitchen (2009)

Sice je zde fyzioterapie prezentována jako alternativní medicína :-), ale i přesto to byl příjemný německý film se sympatickým hlavním hrdinou. 7,4/10=74%.